سکولار نهرو کمک به گسترش Vivekananda ایده های

توسط Anil K Rajvanshi

در خود “کشف هند” جواهر لعل نهرو اختصاص داده شده شش صفحات به Swami Vivekananda فلسفه. نهرو نوشت: این کتاب در اوایل دهه 1940 در حالی که او محدود در Ahmednagar زندان در جنبش آزادی.

Vivekananda شد و در حال حاضر به خوبی شناخته شده در بخش های خاصی از جامعه هند به خصوص در بنگال و از جنوب هند; نهرو کتاب باید گسترش راهب پیام را به دیگران نیز هست. نهرو درک ارزش Vivekananda افکار و در مورد آن نوشت.

نهرو تحت تاثیر قرار بود یک معامله بزرگ با چشم انداز مدرن از Vivekananda آموزه از آنجا که آنها حاوی علم و معنویت است. همچنین ایده های عملی از Vivekananda چه کسی گفت که معنویت را نمی توان آموخت با معده خالی و دوباره جوان سازی از هند را پیش از فقر کاهش می یابد به دادگاه تجدید نظر به نهرو. این احتمالا اولین نمونه های عملی ودانتا!

بیش از حد اغلب مردم انتقاد نهرو برای اینکه یک ژاکت پشمی چشم سکولار فرد اما واقعیت این است که او رویایی بود و در زمان پان هند رویکرد در مورد مشکلات با فشار دادن از وقت است. Vivekananda علمی و معنوی پیام همراه با آن عملی تمرکز در نتیجه دادگاه تجدید نظر به او فوق العاده است.

برای مثال Vivekananda بین المللی رویکرد که در آن او گفت که ما باید یک جامعه هند است که به دنبال یک ترکیب و معنویت کاملا انقلابی بود و به دادگاه تجدید نظر به نهرو بین المللی چشم انداز. این شبیه به آنچه Gandhiji گفت: در دور میز کنفرانس سخنرانی در سال 1931 هنگامی که به او پیشنهاد یک مشترک المنافع بین هند مستقل با آن بازار بزرگ و نیروی کار و کمک به انگلیسی فناوری و نوآوری است.

نهرو سوسیالیستی نیز تحت تاثیر قرار Vivekananda سوسیالیستی تفکر و نقل قول او “من یک سوسیالیست نیست چون من فکر می کنم آن است که یک سیستم کامل اما نیمی از یک قرص نان بهتر از نان است. سیستم های دیگر شده اند سعی در بر داشت و مایل و اجازه دهید این یک محاکمه شود اگر هیچ چیز دیگری به تازگی از چیزی.”

علاوه بر نهرو نیز دوست سکولار چشم انداز Vivekananda که اعتقاد به وحدت همه ادیان و تا به حال چند بار گفته است که آنها فقط در مسیرهای مختلف منتهی به همان حقیقت جهانی است. Vivekananda نوشت: به دوست مسلمان “برای خود ما مادری یک اتصال دو سیستم هندوئیسم و اسلام – ودانتا مغز و اسلام بدن – تنها امید!” این رویکرد شاید در اعتراض به نهرو.

این فقر و تخریب فکر می کردم که Vivekananda دیدم در طول سفر خود را در هند او را لمس کرد عمیقا درست مثل آنها را لمس کرده بود و Gandhiji و نهرو بعد از آن و نهرو بود به سادگی بازتاب این ایده ها در کشف هند است.

Vivekananda خیلی قبل از نهرو زمان و مردم ممکن است شناخته شده و در مورد او نوشته و سخنرانی است که توسط منتشر شد Advaita و Ramakrishna آشرام مطبوعات از زمان به زمان.

نهرو را کشف هند بود که به طور گسترده ای به اطلاع عموم و به راحتی در دسترس در کتابخانه های عمومی و مدارس و کالج ها ممکن است مشتعل در ذهن مردم تمایل به دانستن در مورد Vivekananda تا شاید نهرو مسئول کشف دوباره Vivekananda.

نهرو بود نه تنها دموکراتیک نخست وزیر بلکه فکری و کمک را Vivekananda مشهور در میان میلیون ها نفر از سرخپوستان. هیچ کشش از تخیل می تواند یک تماس نهرو یک شبه سکولار!

امروز است که جواهر لعل نهرو را 56 سالگرد مرگ.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>