مجسمه سازی عصر جدید برق

برق در هسته دیجیتالی هند است. دنیای دیجیتال به خانه آورده شد به شهروند به طور متوسط از طریق آزادسازی مخابرات در سال 1995.

یک نزدیکی جهانی تغییر از پایین دسترسی در تلفن ثابت به نزدیکی جهانی تلفن همراه قابلیت اتصال به 1 تریلیون بزرگسالان از جمله اتصال به شبکه برای دو سوم نشان می دهد قابل توجه نتایج به دست آمده توسط “چهار” (1) دوام آب و برق (2) موثر مستقل تنظیم کننده (TRAI), (3) حمایت طیف اعتبارات توسط دولت (وزارت ارتباطات) و (4) اجازه می دهد دولتی شرکت های مخابراتی به غرق شدن یا شنا خود را – جای تعجب نیست که آنها را غرق.

که ما به ارمغان می آورد به این سوال که چرا برق نیست چه زمانی مخابرات می تواند. ساختار نظارتی برای مخابرات و قدرت متفاوت است. مخابرات اتحادیه دولت دستور. در برق اتحادیه تنها تنها قیمومیت بر اینتر-دولت عرضه است. دولت مدیریت امور خود را دارند.

باید این عدم تقارن در دستور توضیح تفاوت در نتایج? هستند و دولت ذاتا کمتر موثر از اتحادیه دولت ؟

یک تردید برای عضویت در این نظریه است. در نظر است که حکم به معدن زغال سنگ است به طور کامل با اتحادیه. اما زغال سنگ هند باقی مانده است یک مدیریت ضعیف اتحادیه نهاد دولت به عنوان متعدد دولتی بانک ها که رفته اند حلقه تا به حال آنها نشده است عجله با هم ادغام بهتر مدیریت بانک به پنهان کردن خود را در پریشانی.

با این وجود شکسته حکم را افزایش اصطکاک ضرر و زیان است. در نظر بگیرید که خیلی از آشفتگی مالی در انتهای لوله است زیرا اتحادیه و مقررات (مرکزی کمیسیون تنظیم مقررات برق) دارای محافظت سود متعلق به اتحادیه ژنراتور به ضرر دولت متعلق به توزیع آب و برق.

مثال دیگری از جمله “ریختن” از انتقال هزینه های این اتحادیه پیشنهاد اصلاح برق عمل 2003 که نیاز به توزیع آب و برق به اجباری مصرف انرژی های تجدید پذیر (RE) و انرژی برق آبی در مقادیر تعریف شده توسط ملی برق سیاست. چرا آن را تبدیل به لازم برای رانش دوباره و آبی کردن دولت gullets?

پاسخ این است که در سریع گسترش ظرفیت دوباره تحت دولت پاریس تعهد 175 GW RE سال 2022; کاهش اما هنوز هم بالاتر هزینه های تجاری از انرژی های تجدید پذیر به علاوه یک intermittency پر انرژی منبع در مقابل سوخت های فسیلی نسل تا ارزان تر باتری ذخیره سازی می آید و کشیدگی بارداری دوره برای پروژه های آبی.

Prayas-گروه انرژی – یک سازمان غیر انتفاعی مستقر در پونا از سال 1990 که شیوه های مبتنی بر شواهد حمایت PRAYAS تحلیل 2020 تخمین با استفاده از مرکزی برق قدرت داده است که زمان تاخت و تاز کردن در سی و پنج پروژه های آبی است 7.7 سال در نتیجه با اضافه کردن 50 میلیون تومان به ازای هر مگاوات به هنجاری هزینه انرژی برق آبی نسبت به هزینه های تجاری از انرژی خورشیدی در Rs 35 -40 میلیون در هر مگاوات و Rs 60 تا 70 میلیون دلار در هر مگاوات قدرت باد.

گسترش سریع در دوباره در حال وقوع است در زمانی که تقاضای کل کم است و در دسترس بودن سوخت های فسیلی نسل است که در قله. پست تمدید Covid شوک ناشی از رکود “در دسترس بودن” اتهام بیکار سوخت های فسیلی ظرفیت تولید تبدیل خواهد شد و حتی بیشتر غم انگیز.

این هزینه های منتقله توسط توزیع آب و برق با آنها ژنراتور – هر دو دولتی و خصوصی – را امضا کرده اند “را و یا” توافق نامه. مگر اینکه هزینه “رشته های فسیلی دارایی” است اجتماعی با همه ذینفعان از جمله بانک ها در نظر گرفتن یک مدل موی متزلزل وضعیت مالی دولت در آب و برق را تنها بدتر شده.

ابزار قدرت اصلاحات آغاز شده از دو دهه پیش در سال 1998 با سه اولیه اهداف – غلبه بر فلج کننده مصالح کمبود برق ناشی از کم ظرفیت تولید و ناهموار دسترسی محلی به دلیل ضعیف انتقال اتصال; آب و برق را خود تامین مالی تجاری سالم, اشخاص شرکت ها و ارائه بهتر و امن و تجربه مشتری به کاربران از برق است.

شده اند وجود دارد اساسی داشت. اولین عرضه عمده ظرفیت محدودیت غلبه بر شده اند. مشکل در حال حاضر این است که چگونه به معکوس قابل پیش بینی اما نادیده گرفته و عواقب منفی از ژنراتور استفاده نشده به دروغ (30 GW) به دلیل هزینه های خود را از عرضه مقرون به صرفه نیست در تنظیم تعرفه های خرده فروشی.

دوم, توزیع تعرفه ها باقی می ماند و نا امید کننده اسپاگتی “خوک” و امتیاز. در دهلی مفهوم “تاسیسات” برق است تا مورد آزار قرار گرفته که حتی طبقه متوسط کاربران جوان قادر به پرداخت هیچ چیز با ماندن در زیر رایگان 200-کیلووات محدودیت ماهانه در حالی که بالا پایان مسکونی و تجاری و صنعتی مصرف کنندگان “gouged”. چه تبدیل کرده و کیفیت عرضه در دهلی نو شده است و خصوصی سازی آن توزیع آب و برق در سال 2002.آن را نیز کمک می کند آن است که ثروتمندترین دولت در هند.

به طور کلی در سراسر هند, صدور صورت حساب و مجموعه باقی می ماند بسیار ناکارآمد با بالا نشتی. کشاورزی با استفاده از برق در نرخ اسمی و یا به صورت رایگان در حالی که صنعت به شدت مشمول مالیات ساخت دومی غیر رقابتی و سابق انرژی guzzler.

دسترسی برای خانوار روستایی بهبود یافته تحت مودی دولت اما ترتیبات نهادی برای تشویق بهره وری و جلوگیری از سرقت ناهموار باقی می ماند. نه بسیار تغییر کرده است و در امور مالی ضعیف توزیع آب و برق از سال 2003 هنگامی که برق عمل عملیاتی شد.

اصلاحات پیشنهادی به طور ضمنی اذعان کرد که فقیر مقررات مقصر است چرا که تنظیم کننده دولت هستند همدست پوپولیستی در برنامه های دولت خود را دولت – کد برای گرفتن سختی را بر کشاورزان و مسکونی کاربرانی که پرداخت بسیار کمتر از حتی هزینه متغیر (هزینه سوخت) و تحویل برق است.

وزارت از قدرت هوشمندانه با استفاده از اصل تعاونی فدرالیسم در GST شورای, در حالی که پیشنهاد تغییر در نحوه تنظیم کننده انتخاب می شوند.

مشترک کمیته انتخاب برای همه اتحادیه ها و دولت تنظیم کننده های سطح پیشنهاد شده است به ریاست دیوان عالی کشور قاضی توصیه می شود توسط رئیس دادگستری هند که در آن دو نفر از پنج عضو خواهد بود رئیس دبیران از کشورهای نامزد شده در نورد به ترتیب حروف الفبا اساس برای یک سال در حالی که دو نفر دیگر خواهد بود دبیر از اتحادیه های دولت است. این تعادل بین دولت و نمایندگان اتحادیه ها انتظار می رود که به این مذاکرات و حتی دست.

اما تعرفه تحریف وجود دارد و حتی در کشورهای تحت حکومت BJP. اقتصاد سیاسی و برق و پیچیده است. عایق تنظیم کننده در مرحله انتخاب از سیاسی حمایت تنها می تواند تا حدودی مشکل را حل کند.

اصلاحات رسمیت شناختن این و بیشتر با نیاز به تنظیم کننده برای تعیین تعرفه تنها در پارامترهای فنی. این به این معنی تعرفه ها می تواند به 15 ٪ افزایش می دهد به طور متوسط و خیلی بیشتر برای طبقات خاص از مشتریان که در حال حاضر لذت بردن از یارانه تعرفه.

دولت ها به طور مستقیم به جبران زيان خود را در هر یارانه سیاست. این است که یک انفجار بزرگ هرگز قبل از اصلاحات است که نیاز به finessed اجرای برای جلوگیری از اختلالات قابل توجهی. اما از آن شده است لازم است پس از چند دهه.

ما به نظر می رسد در حال حرکت و نزدیک به موفق مخابراتی مدل “چهار” – شرکت مقررات مناسب خدمات حمایتی سیاست های دولت و بزرگ شدن استخر خصوصی, برق, آب و برق.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>