اسکاتلند: دسترسی به قاعدگی محصولات سمت راست است. دوره است.’

لندن

پارلمان اسکاتلند برنامه های تایید شده در روز سه شنبه به محصولات بهداشتی آزادانه در دسترس به تمام زنان اولین کشور در جهان به انجام این کار.

این قانون را تامپون و نوار بهداشتی موجود در تعیین مکان های عمومی مانند مراکز اجتماعی جوانان در باشگاه ها و داروخانه ها در هزینه سالانه 24.1 میلیون پوند ($31.2 میلیون).

دوره محصولات (ارائه رایگان) اسکاتلند تصویب از طریق مرحله اول آن با 112 رای به نفع هیچ یک مخالف و یک ممتنع. آن را در حال حاضر حرکت به مرحله دوم که در آن اعضای تفویض پارلمان اسکاتلند می تواند پیشنهاد اصلاحات.

در طول بحث این لایحه را پیشنهاد مونیکا لنون گفت: عبور از آن می تواند یک “نقطه عطف لحظه برای عادی قاعدگی در اسکاتلند و ارسال است که سیگنال واقعی به مردم در این کشور در مورد چگونه به طور جدی در مجلس طول می کشد جنسیتی است.”

پیشتر در روز سه شنبه خانم لنون پیوست یک تظاهرات با تجمع در مقابل ساختمان پارلمان اسکاتلند برگزار شد و یک نشانه است که گفت: “دسترسی به قاعدگی محصولات سمت راست است. دوره.”

همکار نماینده مجلس آلیسون جانستون پرسید: “چرا از آن است که در سال 2020 که کاغذ توالت است دیده می شود به عنوان یک ضرورت اما دوره محصولات نیست? بودن از نظر مالی جریمه برای عملکرد طبیعی بدن است و نه عادلانه یا فقط.”

در سال 2018 اسکاتلند شد اولین کشور در جهان برای ارائه رایگان محصولات بهداشتی در مدارس و کالج ها و دانشگاه ها.

رایگان تامپون بهداشتی پد و دوره دیگر محصولات ساخته شد در دسترس به تمام مدارس دولتی و دانشکده ها در انگلستان در ماه ژانویه سال 2020 پرداخت می شود با کمک های مالی از وزارت آموزش و پرورش (DfE) پس از بررسی های اخیر نشان داده است که 42% از 14 تا 21 ساله در انگلستان گفت: آنها تا به حال مورد استفاده موقت حفاظت بهداشتی, گزارش گاردین.

محصولات بهداشتی در انگلستان در حال حاضر مشمول مالیات 5 درصد است. نخست وزیر سابق دیوید کامرون دولت گفت: می خواستم آن را به پایان رسید که “تامپون مالیاتی” اما که دست خود بسته بود توسط اتحادیه اروپا قوانین که تنظیم نرخ مالیات برای محصولات خاص.

دولت اعلام کرد آن را رها مالیاتی در سال 2016 اما این هنوز اتفاق افتاده است.

بریتانیا می پیوندد تلاش در حال حاضر در راه در سراسر ایالات متحده به ارائه رایگان محصولات بهداشتی در مکان های عمومی است. کالیفرنیا و یوتا در حال بررسی طرح ارائه رایگان قاعدگی محصولات و نوادا و نیویورک را حذف کرده اند و به اصطلاح “تامپون مالیات” گزارش لس آنجلس تایمز.

منتقدان به این طرح می گویند ارائه رایگان محصولات بهداشتی و از بین بردن مالیات بر آن دسته از محصولات ایجاد ناعادلانه بار مالی در بودجه دولت است.

این داستان شد به گزارش رویترز،. مواد از گاردین و لس آنجلس تایمز در این گزارش است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de