SC می گوید تحقیر: اما باید جا برای اختلاف

در دادگاه عالی پیدا کردن مدافع پراشانت بوشان به عنوان گناهکار به تحقیر جنایی می تواند فضای را برای انتقاد از قوه قضائیه بن اهانت را تکان می داد. بهوشان از دو توئیت که از رئیس دادگستری کنونی هند و سه نفر از پیشینیان ش انتقاد می کرد، به دیوان عالی کشور انتقاد کرد. سه قاضی نیمکت خاطر داشت که چنین “scurrilous / حمله مخرب… که تمایل به ایجاد بی عاطفه ای و بی احترامی به مقام این دیوان را نمی توان نادیده گرفت”.

SC با توجه به «دست آهنین» گفت: «اگر با چنین حمله ای با درجه محکمی لازم برخورد نشود، ممکن است بر شرافت و منزلت ملی در ترکیب ملت ها تأثیر گذارد.» با این حال ، قضات در دموکراسی لیبرال مانند ایالات متحده و انگلستان را در دوره مخالف ، پارلمان دوم بیش از حد جرم “رسوایی” دادگاه در سال 2013. در سال 2018، چهار قاضی ارشد خود را به طور عمومی در برابر CJI آن زمان بیرون آمد.

نقش SC به عنوان محافظ حقوق اساسی در برابر نقض اجرایی آن را بسیار برای شهروندان عزیز کرده است. خشن بودن تجربه استعماری و اضطراری هند ناشی از شکست قضات در صحبت کردن برای شهروندان آزاری است. برخلاف دیگر دادگاه های برتر، SC هند خود را به مسائل قانون اساسی محدود نکرده و حتی در مورد شکست های حکومت داری، بالاافتادن پلیس و غیره قضاوت می کند. با دخالت صمیمانه در امور ملت آمده دسته گل و brickbats، به عنوان سیاستمداران به آن را به. انتقاد تنها می تواند چنین نهاد ی را که در برابر شکست ها قوی تر است، قوی تر کند. یک چشم انداز لیبرال نسبت به منتقدان ترنچانت تنها بر عملکرد دادگاه ها بدون ترس و یا نفع، بار دیگر پابرجا است.

این قطعه به عنوان نظر سرمقاله در چاپ روزنامه تایمز هند ظاهر شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im