گفته است که کشف لنت نقره ای

زبان در سراسر جهان ضرب المثل در مورد چقدر خوب می تواند در کشف و یا نتیجه از موقعیت های منفی. در فارسی ما ممکن است می گویند “هر cloud has a silver lining,” “آوریل رگبار آوریل گل” یا “اگر زندگی به شما لیمو.” چگونه این ایده های بیان شده در زبان های دیگر?

فرانسه باران ضرب المثل بیش از حد – “پس از باران, آب و هوای خوب” — به عنوان به خوبی به عنوان یکی که کاملا روشن است در مورد ارزش بالقوه دشواری: “ناخشنودی برای چیزی خوب است.” آلمان می رود با “اگر روز نبود دوستان خود را و سپس آن را به معلم خود را.”

در این باران اما روز از این هفته که به مردم یادآوری کند که همه چیز را بهبود بخشد: “در هر جمعه خود را در روز شنبه.” من مطمئن هستم که چه چیزی اشتباه است با سه شنبه – شاید شما خسته از دوشنبه اما هنوز یک هفته پیش ؟

پس از آن وجود دارد چینی “سای Weng خود را از دست داد و اسب” که به نظر می رسد در ژاپن به عنوان “زندگی مانند سای اسب.” این اشاره به یک کلاسیک چینی داستان در مورد چگونه به ارزیابی مثبت در مقابل منفی حوادث. سای اسب دور اجرا می شود که به نظر می رسد به یک بدبختی. اما آن را برمی گرداند آوردن همراه یکی دیگر از اسب های زیبا. پسر او تلاش می کند به آن سوار و سقوط کردن, شکستن پا, اما زمانی که ارتش آید به پیش نویس او را به جنگ او نمی تواند به دلیل آسیب دیدگی خود را. با توجه به دانیل Crump, Buchanan “نویسنده ژاپنی, ضرب المثل و سخنان” اخلاقی است “بد گاهی اوقات تبدیل به یک برکت و رحمت در لباس مبدل است.”

ماندارین, معلم, Qui Giu Su یادداشت که گفت: به تعبیر دیگری: “با آنچه در ابتدا به نظر می رسد موفق باشید می آیند بدبختی.” بهتر است به عبارت دیگر بیش از حد هیجان زده در مورد خوب یا بد شرایطی اما به سوار کردن آنها را برای آنها تغییر خواهد کرد.

یوروبا نسخه ما ضرب المثلی لیمو تلخ است برگ Vernonia amygdalinaکه ویژگی های در و گفت: “همان باران سقوط کرد که در تلخ برگ نیز کاهش یافت و در نیشکر.” همان وضعیت می تواند تولید هر دو چیزهای بد و خوب این بستگی دارد که چگونه یک فرد به آن واکنش نشان می دهد.

“روشن کردن صورت خود را به خورشید و سایه ها پشت سر شما سقوط” است که یک نسخه از “نگاه در سمت روشن” که به نظر می رسد در مائوریایی و همچنین چندین زبان های آفریقایی. مغولی توصیه می کند که گاهی فقط به تحمل رنج به عنوان یکی از بهترین می توانید: “بار همیشه یکسان نیستند; چمن همیشه سبزتر است.” گاهی اوقات هنگامی که شما سفر خود را با گوسفند در جستجوی بهتر چمن شما فقط نمی پیدا کردن هر. اما امید وجود دارد در اینجا نیز گاهی اوقات از آن است که سبزتر; روز بهتر خواهد شد و بازگشت.

این ضرب المثل است که بهترین کار در این جسمی فاصله گرفته coronavirus بار ؟ در مغولی آن را “انسان شادی نهفته در خالی رفتهاند.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net