عربستان باز: چگونه گردشگری شکستن موانع اجتماعی

“عربستان سعودی” و “تعطیلات” نیست کلمات که اغلب هم برای غربی ها. اما محافظه کار انگلستان سپری کرده است در سه سال گذشته آماده سازی باستان شناسی و سایت های طبیعی برای گردشگران به عنوان بخشی از پیشنهاد خود را برای جداسازی اقتصاد کشور از نفت است.

تاج و تخت شاهزاده محمد بن سلمان به منظور بالا بردن امید گردشگری سهم از تولید ناخالص داخلی و ایجاد تا 500,000 شغل برای سعودی ها در این صنعت است. اما به عنوان یک بار-بسته کشور راه اندازی خود را به عنوان یک مقصد شاید قابل توجه ترین مناظر دیده می شود در حال تغییرات انجام شده به جامعه است.

کانون این تغییر به گردشگری است که در Al آلا کوچک خشک, تاریخ خرما-تولید واحه شهر در وسط ناهموار بیابانی در غرب عربستان سعودی است. منطقه است خانه را به سنگ حک شده مقبره و خانه های ساخته شده توسط Nabateans 2000 سال پیش. میراث جهانی یونسکو بود یک بار یک مرکز تجاری در مسیر ادویه.

یک سال پیش Minza Al-Rmothi هرگز برگزار می شود یک کار و یا حتی صحبت و مرد خانواده است. “من استفاده می شود به درخواست پدر من ‘ساخته شده است که این خانه ها که حک شده این سنگ ؟” و او ندارد, واقعی, پاسخ,,” او می گوید. “در حال حاضر من یکی با پاسخ.”

AL آلا, عربستان سعودی

ایستاده راست و افتخار Minza Al-Rmothi آدرس گردشگران غربی خوشه در اطراف او.

“خوب هر کسی میتونه حدس بزنه این چیه ؟” او می پرسد: تکان دادن مشتاقانه به کاملا حک شده مستطیل شکل غار در پشت او. “این دیوانیک محل تجمع برای شنیدن شعر و سخنرانی و موسیقی است. فکر می کنم از آن را مانند یک تئاتر کوچک.” او می خندد. “و یا یک سیستم سرگرمی.”

27-year-old راهنمای تور لبخند پنهان است در پشت یک چهره حجاب. اما تحول او آشکار است.

یک سال پیش خانم Al-Rmothi هرگز برگزار می شود یک کار و یا حتی صحبت و مرد خانواده است.

“من استفاده می شود به درخواست پدر من ‘ساخته شده است که این خانه ؟ که حک شده این سنگ ؟ ” و او نمی باید واقعی پاسخ می گوید:” خانم Al-Rmothi. “در حال حاضر من یکی با پاسخ.”

به عنوان یک بار-بسته پادشاهی عربستان سعودی در تلاش برای راه اندازی خود را به عنوان یک مقصد توریستی شاید قابل توجه ترین مناظر دیده می شود در حال تغییرات انجام شده به جامعه است.

“عربستان سعودی” و “تعطیلات” نیست کلمات که اغلب هم برای غربی ها اما پادشاهی صرف سه سال گذشته آماده سازی آن تاریخی و طبیعی و ساحلی سایت برای گردشگران در تلاش برای جداسازی اقتصاد کشور از نفت است.

تاج و تخت شاهزاده محمد بن سلمان را به چشم انداز برای افزایش گردشگری در حال حاضر سهم تولید ناخالص داخلی از 2 درصد به 10 درصد تا سال 2030 و ایجاد از 400,000 تا 500,000 شغل برای سعودی ها در این صنعت است.

سایت میراث جهانی

کانون این تغییر به گردشگری است که در اینجا در Al آلا کوچک خشک, تاریخ خرما-تولید واحه شهر در وسط ناهموار سنگ کویر در غرب عربستان سعودی است.

منطقه است خانه را به مدائن صالح – با آن سنگ حک شده مقبره و خانه های ساخته شده توسط Nabateans پترا شهرت 2000 سال پیش هنگامی که یک مرکز تجاری در مسیر ادویه. امروز آن است که عربستان سعودی برای اولین بار در سایت میراث جهانی یونسکو.

مدائن صالح چیزی بود که از یک افسانه در میان مسافران در منطقه است. وجود دارد هیچ کتاب راهنمای بروشور و یا تور. تنها راه برای دریافت در اینجا بود برای به دست آوردن بسیار باارزش کار و یا زیارت ویزا, استخدام راننده و می دانم کسی-که-می دانستم که-کسی که به ترتیب شما یک میزبان در این شهر به شما نشان می دهد سایت.

در حال حاضر این همه تغییر کرده است.

به jumpstart, گردشگری, کاخ تشکیل یک کمیسیون سلطنتی آل آلا با گسترده بودجه و قوانین خاص برای تحریک دهه توسعه گردشگری در چند سال کوتاه.

دو سال گذشته دیده می شود یک نام تجاری جدید فرودگاه پارک های ملی و ذخایر جدید پالم به صف استراحتگاه لوکس, واقع در کوه.

تیلور موفق باشید

مردان جوان از آل آلا استقبال گردشگران سوار بر اسب در لباس سنتی در سایت از ‘فیل سنگ در Al آلا عربستان سعودی در فوریه 29, 2020.

کمیسیون راه اندازی Tantora زمستان جشنواره بین المللی هدایت گردشگران و شهروندان سعودی به القاعده آلا از طریق دقت تورهای سازمان یافته در حاشیه بین المللی کنسرت در هر آخر هفته از ماه ژانویه تا مارس.

بزرگترین وظیفه آموزش نسل جدید سعودیها برای استخدام در صنعت گردشگری و مهمان نوازی غلبه بر قرن ها از محافظه کار و هنجارهای اجتماعی. کمیسیون آموزش 460 ساکنان محلی به عنوان راهنمای تور 2,270 به عنوان پارک رنجرز, 24 به عنوان سرآشپزها و 10 به عنوان کارگران مهمان نوازی.

برای زنان باز

Wajdan سعود, 26 می گوید که قبل از, گردشگری, گزینه های چند بود در محافظه کار شهر مدينه و کشاورزان است.

“وجود دارد تنها سه گزینه برای زنان در Al آلا,” او می گوید. “شما یا تبدیل شدن به یک معلم یا شما در خانه بمانند.”

خانم سعود می گوید او شروع به پریدن کرد در این فرصت برای تبدیل شدن به یک پارک رنجر پس از بازی پنهان و به دنبال در ناهموار سنگ قطع کننده دره ها و مقبره ها به عنوان یک کودک.

“من همیشه می خواستم برای به اشتراک گذاشتن این با جهان” خانم آل سعود می گوید: برگزاری یک برنامه تلفن همراه به تصویر می کشد تشریح Nabateans در سنگ در مقابل او.

“خانواده من در ابتدا فکر کردند که من دیوانه” او می گوید. “در حال حاضر من به راک استار از خانواده است.”

خانم Al-Rmothi رو تندتر صعود.

خانواده اش اعتراض به آرمان های خود برای تبدیل شدن به یک راهنمای که به طور منظم به جای او در این شرکت از مجرد مرد غریبه. آنها وحشت زده شدند هنگامی که آنها آموخته آموزش او را در خارج از کشور; زنان عربستان سعودی قادر به سفر به خارج از کشور بدون سرپرست مرد و یا تصویب تا اواسط 2019.

در عین حال در میان بدتر شدن چشم انداز اقتصادی آنها کوتاه آمد و در پاییز گذشته خانم Al-Rmothi آموزش دیده در پاریس; سدنا آریزونا; و ابوظبی در امارات متحده عربی.

“قبل از من می تواند نگاه یک مرد عجیب و غریب در چشم من نمی تواند صحبت می کنند و در حضور آنها!” خانم Al-Rmothi exclaims در پربرکت ناباوری تکان دادن سلاح های خود را در تعجب. “صدای من را خاموش.”

“در حال حاضر من می توانید آدرس هر کسی در جهان. من اصلا ترس است. من غرور و افتخار است.”

فرصت های کسب و کار

کمک این اجتماعی تغییر واقعیت این است که گردشگری است که در یک زمان از عظیم تغییرات اقتصادی در این کشور پادشاهی است که هر متزلزل عربستان خانوار به هسته اصلی آن است.

دولت استخدام همه اما یخ زده; یارانه ها قدرت پردازش و جزوه به عربستان خانواده ها خشک شده اند. مالیات های جدید در حال تحمیل شده است. به جای کار دولت و cradle-to-the-قبر رفاه سعودی ها به طور ناگهانی می رود به ایجاد یک حرفه ای در بخش خصوصی است.

در حال حاضر هیچ شغلی را می توان نوشته شده است که “از نظر اجتماعی غیر قابل قبول است.”

برای سال فهد آل Bedeer و دوست خود ابو خالد میزبانی مسافران بین المللی در خانه های خود و عمل به عنوان شخصی راهنمای تور; نه برای پول بلکه به عنوان یک وظیفه شخصی و به عنوان دیکته بدوی سفارشی.

آنها در میان بسیاری از کسانی که در حال حاضر به دنبال برای تبدیل خود را در پایین صفحه اصلی مهمان نوازی را به یک کسب و کار است.

تیلور موفق باشید

عربستان سعودی عامیانه گروه پریفرم های تولیدی سنتی آهنگ برای بازدید کنندگان در Al آلا میراث روستایی در Al آلا عربستان سعودی در فوریه 29, 2020.

در ماه دسامبر آقای آل Bedeer یک مدرسه ابتدایی مطالعات اسلامی, معلم, تبدیل, خود, 2.5 هکتار مزرعه خانواده و عقب نشینی به یک Airbnb اجاره یکی از اولین در Al آلا.

به جای ارائه یک فوق مدرن غربی آپارتمان, Mr. Al Bedeer تصمیم به نگه داشتن خانه و مزرعه به عنوان یک خودخوانده مجلسو یا استراحت در خانه مشترک در سراسر عربستان سعودی است. آن را دارای دو کوسن پر از اتاق و یک شومینه, جدا کردن اتاق حمام و آشپزخانه خارج همه موقعیت کاملا به نگاه کردن در مزرعه و صخره و صحرا فراتر از آن.

“من که گردشگران در سفر به عربستان سعودی می خواهد به تجربه چیزی متفاوت به زندگی می کنند زندگی ما و استراحت راه ما استراحت” آقای آل Bedeer می گوید او به عنوان strolls در میان نخلها و درختان پرتقال. “کباب کردن در میان درختان نخل احاطه شده توسط طبیعت است.”

بسیاری در اینجا امیدوارم که گردشگری بین المللی می تواند تبدیل به شهر او می گوید.

“به جای ما به سفر خارج از کشور این است که یک فرصت برای آوردن مردم از کشورهای مختلف در اینجا به عربستان سعودی برای شکستن موانع.”

لعنت به دلایل و coronavirus

اما آداب و رسوم اجتماعی و هنجارها هستند که نه تنها موانع عربستان سعودی تا به حال برای روشن شدن منظور به ارمغان بیاورد گردشگری به زندگی است.

به تازگی به عنوان 2016 پادشاهی خود را دلسرد ارتقاء قبل از اسلام, سایت های باستان شناسی و حتی در خانه برای ترس از تشویق “بت پرستی.”

این سایت از مدائن صالح خود را اعتقاد بر این است که توسط بسیاری از سعودی ها به ثمود مردم و شهر ذکر شده در قرآن است که مانند سدوم و عموره نابود شد خدا برای انحطاط بت پرستی و سرپیچی.

برای بسیاری از سعودی ها خارج Al Ula این بودند – و همچنان می شود – لعنت زمینه.

“یک ضرب المثل وجود دارد توسط حضرت محمد, آیا توقف این زمینه – فرار از آنهامی گوید:” عبدالله در ریاض یک تاجر. “آنها نباید ترویج این سایت و قطعا نباید برگزاری کنسرت وجود دارد.”

تا مطمئن شوید که کامل اجرای عربستان گردشگری – برنامه ریزی شده برای اکتبر 2020 – است که با تاخیر توسط coronavirus همه گیر که به رهبری عربستان سعودی را به حالت تعلیق ورود گردشگران در ماه مارس است. اما این کشور با استفاده از زمان برای ساخت آن استعداد گردشگری و زیرساخت ها است. هفته گذشته مقامات مجاز توسعه جنوب Al Ula برای هتل ها و گردشگری کسب و کار.

و راه اندازی جشنواره زمستان و با دقت هماهنگ رسانه های اجتماعی کمپین بین المللی “اثرگذارندهها” دعوت توسط دولت موجب علاقه میان عربستان است ،

محمد عبدالله 22 اخیر فارغ التحصیل رشته مهندسی تصمیم به بازدید از سایت برای اولین بار با دو تا از دوستان دوران بچگی.

“ما تا به حال هرگز حتی شنیده Al آلا و یا می دانستند که مدائن صالح در اینجا بود و می تواند بازدید,” او می گوید که او با ارسال یک عکس از نقاشی های سنگ به او Instagram.

“دوستان من در همه جا در حال درخواست من: که در آن است که این محل ؟ من از گفتن آنها آن را در اینجا در عربستان.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>