روسیه خم در نیروهای مزدور به دست آوردن مجدد جهانی نفوذ

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رئیس جمهوری آفریقای مرکزی Faustin-Archange Touadera ملاقات در ماه اکتبر در روسیه-آفریقا نشست.

عکس: روسی نگاه/زوما پرس

در ماه اکتبر ده ها تن از مسلح روسیه مزدوران دامن زد در سراسر دو نفت لیبی از بنادر است. آورده تبادل نظر در لیبی به طور کلی آنها کمک نیروهای شورشی گردش کنترل نفت خیز منطقه از لیبی دولت است.

پس از جنگ به پایان رسید, یک هیات از معدن نفت و مدیران از کشورهای شوروی سابق وارد به دنبال کسب و کار با شورشیان که در حال حاضر کنترل بنادر لیبی مهاجرت سوابق نشان می دهد.

تقریبا سه دهه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در یک ماموریت برای بازسازی مسکو نفوذ بین المللی در خاورمیانه و آفریقا است. مبارزات انتخاباتی تا حدودی متکی بر ایجاد اتحاد با کشورهای در حال توسعه خارج از کانال های رسمی اغلب از طریق پروکسی مانند پیمانکاران امنیتی خصوصی کسب و کار و مشاوران با توجه به افراد درگیر اروپایی و مقامات امنیتی.

روسیه فعالیت در خاورمیانه و آفریقا همزمان با عقب کشیدن در این مناطق توسط ایالات متحده و متحدان اروپایی. در طول سه کشور تور آفریقا هفته گذشته وزیر امور خارجه مایک Pompeo تصریح کرد که برگ برنده دولت با توجه به کاهش نیروهای نظامی در غرب آفریقا است.

مبارزات انتخاباتی روسیه مورد توجه قرار گرفته از آمریکا و مقامات اروپایی که نگران تاثیر رشد نفوذ روسیه در مناطق.

در اوایل این ماه به بالا فرستاده آمریکا به سوریه گفت: روسیه پیمانکاران نظامی در حال درگیر شدن در زمان برخورد با نیروهای ایالات متحده در سوریه است.

ژنرال استفان تاونسند سر از ایالات متحده آفریقا فرمان هشدار داد اخیرا در مورد روسیه را به دخالت در یک منطقه که در حال رشد است و در شهرت به عنوان یک منبع از منابع طبیعی است.

“روسیه و شرکت های خصوصی نظامی را بسیار بی ثبات نفوذ در آفریقا به عنوان آنها اغلب به کار امن سرمایه گذاری روسیه در هزینه آفریقایی برای سرپا نگه داشتن رژیم فاسد و ایجاد گسترده تر نظامی روسیه در سطح جهان رد پای” او نوشت: در بیانیه ای به کمیته نیروهای مسلح سنا.

کرملین گفته است اهداف خود در آفریقا و خاورمیانه برای کمک به مبارزه با افراط گرایی و توسعه اقتصاد منطقه ای. آن را رد کرده است هر گونه اتصال به پیمانکاران امنیتی خصوصی.

هنگامی که به حاشیه رانده شده در لیبی به دلیل ارتباط آن با سرنگون قدرتمند Moammar Gadhafi روسیه تبدیل شده است, فقط در چند ماه محوری بازیکن وجود دارد. در ژانویه آقای پوتین میزبانی مذاکرات در مسکو بین تبادل نظر کلی و سر از شناخته شده بین المللی لیبی دولت و سپس به دنبال با یک نشست در برلین. دو طرف هنوز به توافق برای آتش بس.

ژنرال خلیفه Haftar چپ که سر یک جناح شورشی به نام ارتش ملی لیبی ملاقات وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف در مسکو در ماه ژانویه است.

عکس: وزارت امور خارجه pres/شاتر

در لیبی تاخت و تاز می دهد روسیه یک پایگاه در یک کشور شکست خورده است که انرژی قابل توجهی صادر کننده و یک راه اصلی به صورت غیر قانونی و قاچاق, مردم, مواد مخدر و سلاح به اروپا است. مقامات اروپایی نگران متزلزل دولت لیبی امنیت, در بخشی به دلیل مناطق به جنوب آن در حال مناطق جنگی و تروریستی زمینه پرورش.

اتحادیه اروپا سیاست خارجی رئیس جوزپ Borrell گفت: در ماه ژانویه که روسیه مداخله می تواند به تضعیف تلاش خود را به واسطه یک معامله بین لیبی در جنگ احزاب بدون استفاده از نیروی نظامی.

“لیبی یک دروازه بزرگ برای آفریقا” برای روسیه گفت: وزیر کشور لیبی فتحی Bashagha. “همچنین ورود به جنوب اروپا است.”

آقای پوتین را رد کرده است دولت روسیه است که در پشت هر پیمانکاران خصوصی در لیبی. “اگر وجود دارد شهروندان روسیه وجود دارد,” او گفت که در ماه ژانویه “نه نماینده منافع دولت روسیه و عدم دریافت بودجه از دولت است.”

آقای Bashagha گفت: مزدوران در لیبی با کرملین تایید با اشاره به جلسه برگزار شده در مسکو بین لیبی تبادل نظر عمومی وزارت دفاع روسیه و خصوصی سربازان همکاران.

در طول جنگ سرد اتحاد جماهیر شوروی صرف میلیاردها دلار کمک نظامی به متحدان. پس از فروپاشی حکومت کمونیستی در اوایل 1990s مجبور به عقب نشینی از صحنه جهانی.

در حال حاضر در یک زمان از کاهش اقتصادی روسیه قدرت نظامی و تلاش خود را برای اعمال نفوذ سیاسی شامل شرکت های امنیتی خصوصی و کسب و کار به دنبال دسترسی به نفت, طلا و الماس با توجه به امنیت اروپا مقامات که نظارت بر این گروه است. این شرکت های خصوصی در پاسخ به کرملین این افراد گفت.

یک شرکت روسی موفق به کسب یک طلا-معدن قرارداد در سودان که در آن وابسته به پیمانکاران نیز آموزش نیروهای به گفته وزارت کشور اروپایی و مقامات امنیتی.

مسکو شد

برخی از کشورهای آفریقایی که در آن دولت روسیه و یا منافع خصوصی حضور تاسیس و یا در حال بحث می پردازد.

روسیه

سودان

معدن

منافع

جمهوری آفریقای مرکزی

لیبی

نظامی

حضور

ماداگاسکار

نفت

منافع

اریتره

الجزایر

سیاسی

نفوذ

بورکینافاسو

مصر

نیروی دریایی

تدارکات

رواندا

آفریقای جنوبی

هسته ای

قدرت

زیمبابوه

آنگولا

روسیه

سودان

معدن

منافع

جمهوری آفریقای مرکزی

لیبی

نظامی

حضور

ماداگاسکار

نفت

منافع

اریتره

الجزایر

سیاسی

نفوذ

بورکینافاسو

مصر

نیروی دریایی

تدارکات

رواندا

آفریقای جنوبی

هسته ای

قدرت

زیمبابوه

آنگولا

روسیه

سودان

معدن

منافع

جمهوری آفریقای مرکزی

لیبی

نظامی

حضور

ماداگاسکار

نفت

منافع

اریتره

الجزایر

سیاسی

نفوذ

بورکینافاسو

مصر

نیروی دریایی

تدارکات

رواندا

آفریقای جنوبی

هسته ای

قدرت

زیمبابوه

آنگولا

روسیه

سودان

معدن

منافع

آفریقای مرکزی

جمهوری

لیبی

نظامی

حضور

ماداگاسکار

نفت

منافع

اریتره

الجزایر

سیاسی

نفوذ

بورکینافاسو

مصر

نیروی دریایی

تدارکات

رواندا

آفریقای جنوبی

هسته ای

قدرت

زیمبابوه

آنگولا

منابع: گزارش سازمان ملل متحد پنل در آفریقای مرکزی تحریم; آفریقای مرکزی دولت روسیه وزارت امور خارجه; لیبی وزارت کشور; لیبی ارتش ملی; اوکراین و سازمان های اطلاعاتی غربی

در ماه اکتبر 43 سران دولت پرواز به روسیه متوسل سوچی برای اولین بار در روسیه-آفریقا نشست. رهبران آمیخته با شرکت های دولتی درگیر در دفاع و نفت و گاز, خرید $12.5 میلیارد دلار ارزش کشاورزی روسیه کالا و تجهیزات و خدمات برای پالایشگاه ها و خطوط راه آهن.

مسکو تاکتیک های ظهور با مداخلات خود در شرق اوکراین در سال 2014 که در آن کرملین مشغول به کار با گروه های مسلح به میدان فرستاد سیاسی متصل تجار روسی. شرکت های متعلق به رستوران سابق یوگنی Prigozhin برنده چند میلیون دلاری برای تجهیزات ساخت و ساز قرارداد نیروهای مسلح روسیه. آقای Prigozhin سپس ایجاد واگنر گروه نظامی خصوصی شرکت با توجه به امنیت اروپا مقامات.

تاجر روسی یوگنی Prigozhin ایجاد یک شرکت نظامی خصوصی به نام واگنر گروه با توجه به امنیت اروپا مقامات.

عکس: Metzel میخائیل/TASS/زوما پرس

آقای Prigozhin نیز ساخته شده سیاسی شرکت مشاوره اینترنتی گروه تحقیقاتی که وزارت دادگستری می گوید در پشت تلاش های روسیه برای ایجاد اختلاف در میان آمریکایی ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016.

سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov گفت: Wagner گروه “ربطی به دولت روسیه با دولت روسیه با وزارت دفاع روسیه با خدمات ویژه روسیه و یا با کرملین.”

به عنوان مبارزه در اوکراین زوال یافت در سال 2015 واگنر تبدیل به سوریه که در آن مبارزه به نمایندگی از رئیس جمهور بشار اسد و آقای Prigozhin شرکت های برنده نفت و گاز سازش است.

آقای Prigozhin شرکت و وکلای او نمی پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

کرملین عمده تاخت و تاز کردن به آفریقا پس از اتحاد جماهیر شوروی روز آمد و دو سال پیش در جمهوری آفریقای مرکزی یک معدنی سابق مستعمره فرانسه. آفریقا نقشه کشی دولت های خارجی و شرکت های گرسنه برای منابع است. آن را نیز تا به حال تبدیل شدن به یک منبع تروریسم و مشکلات مهاجرت.

در اواخر سال 2017 مسکو را متقاعد سازمان ملل متحد اجازه می دهد تا روسیه برای انجام یک ماموریت به آموزش آفریقای مرکزی ارتش بود که در مبارزه با نیروهای شورشی و حمایت خود را تضعیف رئیس جمهور Faustin-Archange Touadera.

اولین استقرار—چند ده روسی مزدور وارد شده در ژانویه 2018 در روسیه هواپیمای نظامی با جعبهها از سلاح های خودکار. بیشتر, نیست, عضو روسیه نیروهای مسلح و عینک نه استاندارد و نه لباس نشان به گفته مقامات را دیدم که آنها می رسند.

روسی محافظان در بازی بیس بال, کلاه, کمک به حفاظت از رئیس جمهوری آفریقای مرکزی Faustin-Archange Touadera ژوئیه گذشته.

عکس: Benoit Faucon/وال استریت ژورنال

زمانی که سازمان ملل به تصویب ماموریت مسکو مشخص نشده آن خواهد بود ارسال پیمانکاران خصوصی به جای سربازان—چیزی که تعجب U. N. مقامات به گفته افراد آشنا با این موضوع.

یک سخنگوی سازمان ملل ماموریت وجود دارد گفت: نیروهای روسی شد و هماهنگی با دیگران برای کمک به وصله پینه کردن این کشور امنیت بخش.

روسیه در حال حاضر بیش از 235 پرسنل امنیتی در کشور با توجه به امنیت اروپا رسمی دادن به آن بیشتر نفوذ وجود دارد بیش از هر خارجی ها از فرانسه به سمت چپ در سال 1960. ارشد روسی در این کشور به نظر می رسد والری Zakharov یک بازنشسته روسی, امنیت-خدمات, افسر فرود آمد که چند ماه قبل از نیروهای نظامی و رئیس جمهور شد Touadera بالا مشاور امنیت.

در مصاحبه آقای Zakharov گفت که او نیست بخشی از رسمی U. N. ماموریت و که او کار می کند و پرداخت می شود توسط آقای Touadera نه روسیه. او در توصیف رابطه اش با دولت روسیه گفت: “هیچ چیز مانند سابق” امنیت-سرویس افسران.

کرملین گفت: آقای Zakharov “است و هیچ ربطی به دولت روسیه و یا سفارت ما و یا با هوش است.” او گفت: روسیه علاقه مند به توسعه رابطه آن با جمهوری آفریقای مرکزی.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چگونه باید ایالات متحده در پاسخ به فعالیت در آفریقا میانه وجود دارد ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

در یک گرد و خاکی میدان در نزدیکی پایتخت بانگوئی, تابستان گذشته, روسی, مدرسان حفر ده ها تن از نیروهای پلیس مسلح با قمه و تفنگ. آقای Zakharov ایستاده در این نزدیکی هست گفت که نیروهای روسی در حال پرداخت تحت ترتیبات با روسیه وزارت دفاع. او کاهش یافته است به ارائه جزئیات.

نشانه ها در بانگی پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی تشخیص روسیه کمک نظامی.

عکس: Benoit Faucon/وال استریت ژورنال

سرویس امنیتی اوکراین که کشور اصلی امنیت و ضد جاسوسی آژانس در حال بررسی شبه خصوصی روسیه از گروه های نظامی جنگ در شرق اوکراین است. آن را می گوید بسیاری از سربازان روسی ارسال شده به آفریقا مبارزه در اوکراین با واگنر.

“این راحت جلو گفت:” سرویس امنیتی رئیس ستاد Ihor Huskov. “جاه طلبی های ژئوپلتیک روسیه همزمان با اشتهای” آقای پوتین دایره درونی او گفت:.

روسیه و مربیان باید نقل مکان کرد و به حدود 80 درصد از جمهوری آفریقای مرکزی خارج از کنترل دولت با توجه به غربی مقامات امنیتی. به عنوان روسها مستقر رئیس Touadera دولت اعطا معدن قرارداد به شرکت های روسی.

والری Zakharov بازنشسته روسی, امنیت-خدمات, افسر بالا تبدیل شده مشاور امنیت به جمهوری آفریقای مرکزی رئیس جمهور Touadera.

عکس: Benoit Faucon/وال استریت ژورنال

در لیبی, درگیری روسیه می تواند آن را به یک جای پایی در عمده انرژی و مهاجرت hub نزدیکی اروپا است. لیبی بزرگ صادر کننده نفت و گاز به اروپا اما بسیاری از ذخایر خود را — بزرگترین در آفریقا و نهم-بزرگترین در جهان هستند بکر.

پس از دیکتاتور لیبی و روسیه متحد Gadhafi بود عزل و کشته در سال 2011 با حمایت غرب از شورشیان آقای پوتین گفت: آمریکا و متحدان آن تا به حال تجاوز ملل قیمومیت. جدید لیبی دولت به حاشیه رانده شده روسیه است.

ایالات متحده پس از خارج از لیبی و روسیه بازگشته است. Fayez al-Sarraj, لیبی, نخست وزیر, با حضور در اجلاس سوچی و در مورد خرید یک میلیون تن روسی گندم, به گفته یک مقام امنیتی لیبی.

مسکو به طور همزمان کمک به ژنرال. خلیفه Haftar, که سر یک جناح شورشی به نام ارتش ملی لیبی با چاپ لیبی پول خود را برای جدایی دولت و استقبال از او را روی آن هواپیما حامل با توجه به روسیه و لیبی مقامات دولتی.

ژنرال Haftar شوروی آموزش دیده سابق فرمانده قذافی نظامی شورش در سال 2014 علیه ارتش لیبی جدید حاکم متحد متفاوت شبه نظامیان برای به دست گرفتن کنترل نوار شرقی لیبی است. در سال 2018 از او کشف و ضبط بسیاری از کشور اصلی نفت-صادرات بنادر. سال گذشته او در طرابلس حمله کردند.

بنادر اجازه ژنرال Haftar کنترل جریان نفت به اروپا و ارائه یک نقطه شروع برای حمله به نیروهای دولتی پرداختند. شورشیان در حال گسترش کنترل منطقه شناخته شده به عنوان “روغن هلال” که در آن 85 درصد از لیبی ذخایر دروغ است. شرکت های آمریکایی طولانی تحت سلطه در منطقه تا زمانی که جنگ آنها را وادار به ترک.

در وسط از آخرین بله ژنرال Haftar سربازان آورده نظامی روسیه پیمانکاران به دو پورت برای آموزش کماندوها و راه اندازی حملات با توجه به نفت لیبی و مقامات امنیتی. آقای Bashagha وزیر کشور گفت: روسها از واگنر کارکنان.

“هر کسی که کنترل منطقه را کنترل میدان های نفتی گفت:” آقای Bashagha که بخشی از آن در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت است.

یک لیبی سرباز وفادار به ژنرال خلیفه Haftar در دروازه از یک پایانه نفتی در Zueitina در سال 2016.

عکس: Esam عمران Al-Fetori/ایسنا

در ماه دسامبر شورشی دولت از ژنرال Haftar اجازه یک گروه از روسیه و بلاروس تجار و بازرگانان به بازدید خود از شرق دژ بنغازی با توجه به ورود یک لیست در این شهر فرودگاه. بازدید کنندگان شامل سوخت روسیه-تجارت اجرایی و مدیران در یک پیمانکار متخصص در معدن و پروژه های گاز برای شرکت های دولتی.

در لیبی در طرابلس هنوز تحت کنترل دولت دادستان در تابستان گذشته بازداشت دو مشاوران سیاسی ادعا آنها در تلاش برای بی ثبات کردن دولت و مخالفان بازگشت از جمله قذافی پسر و ژنرال Hafter. آنها گفته بودند که متصل به آقای Prigozhin اینترنتی گروه تحقیقاتی به گفته افراد نزدیک به بررسی است.

کرملین را رد کرده است که سربازان روسی در عمل لیبی. دولت لیبی گفت: خصوصی طبیعت از مسکو به عملیات نظامی به معنی آن می تواند انکار کند حضور خود را در لیبی.

“روسیه می گویند این هیچ ربطی به با [واگنر] گفت:” آقای Bashagha, لیبی, وزیر کشور. “آنها می گویند آن را به یک شرکت امنیتی.”

نوشتن به Benoit Faucon در [email protected] و جیمز Marson در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im