ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پرداختن به یک رویداد صدمین سالگرد GRU نظامی این کشور جاسوسی آژانس در نوامبر سال 2018 در مسکو.

عکس: کرملین استخر/زوما پرس

مسکو—آمریکا و انگلیس پیوست گرجستان در سرزنش روسیه برای مقیاس بزرگ حمله سایبری که زدم از هزار نفر از دولت خصوصی و رسانه ای وب سایت در قفقاز کشور در ماه اکتبر.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo و وزیر خارجه بریتانیا دومینیک Raab نسبت به حمله به GRU نظامی روسیه آژانس جاسوسی است که مقامات غربی ادعا می کنند مسئول قایق از خارج از کشور عملیات از جمله تلاش برای مداخله 2016 آمریکا انتخابات ریاست جمهوری است.

کشورهای دیگر به سرعت به دنبال در محکومیت حمله به گرجستان از جمله هلند, دانمارک, جمهوری چک ، استونی و لیتوانی. مسکو بلافاصله رد اتهام.

حمله Oct. 28 هدفمند از گرجستان جمهور و شهرداری دفاتر. آن را مختل چند هزار دولت و بخش خصوصی اجرای وب سایت با توجه به اظهارات گرجستان ایالات متحده و انگلستان دولت های پنج شنبه. این حمله همچنین قطع پخش برنامه از حداقل دو ایستگاه تلویزیونی است.

آقای Pompeo توصیف این حمله به عنوان شواهدی از “ادامه الگوی بی پروا روسیه GRU عملیات سایبری علیه تعدادی از کشورها” و به نام در مسکو برای جلوگیری از تضعیف دولت های دیگر.

روسیه دولت را رد کرد و این اتهام. “روسیه قصد است و قصد دخالت در هر گونه راه در امور داخلی گرجستان در هر شکل یا فرم” معاون وزیر امور خارجه آندری رودنکو گفت: دولت خبرگزاری RIA Novosti.

روسیه و گرجستان که سابقه درگیری های اخیر. همسایه ها بمدت پنج روز جنگ در سال 2008 بیش از گرجستان مناطق اوستیای جنوبی و آبخازیا که در سمت چپ صدها نفر از مردم کشته و آواره 35,000 بیشتر. مسکو به رسمیت می شناسد و این دو جدایی طلب مناطق به عنوان کشورهای مستقل اما بسیاری از کشورها در نظر آنها بخش هایی از گرجستان است.

تحت رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین آژانس بوده است در کمک به کرملین رسیدن به آن خارجی هدف تقویت منطقه ای و جهانی تاثیر کارشناسان مستقل می گویند.

در اکتبر حمله سایبری هکرها هدفمند طیف وسیعی از گرجستان وب ارائه دهندگان خدمات و مخدوش وب سایت با توجه به ایالات متحده آمریکا و انگلستان

انگلستان National Cyber Security مرکز در روز پنج شنبه ارزیابی که GRU بود “مسلما” مسئول با احتمال بالاتر از 95%, با توجه به بیانیه دولت.

انگلیس را متهم به GRU واحد شناخته شده در زمانهای گوناگون و به عنوان Sandworm, BlackEnergy گروه Telebots و VoodooBear—حمله. لندن گفت: این واحد است که توسط GRU اصلی مرکز ویژه فن آوری اغلب به اختصار “GTsST” و یا آن زمینه پست شماره 74455.

انگلستان گفت: همان واحد بود پشت NotPetya یک ماه ژوئن 2017 حمله سایبری است که مورد تاخت و تاز شرکت های بزرگ جهانی عمدتا از طریق شبکه های خراب بروز رسانی نرم افزار از یک شرکت کوچک در اوکراین. حمله سقوط کرد بسیاری از سیستم ها در سراسر جهان و مختل کسب و کار برای شرکت ها از جمله فدرال اکسپرس Corp. و مرک & Co.

این Sandworm تیم بود و همچنین مسئول 2015 حمله به شبکه برق اوکراین که در سمت چپ 230,000 مردم بدون قدرت تا شش ساعت انگلستان گفت. مسکو را رد کرده است دخالت در این حملات است.

“دولت روسیه یک انتخاب روشن: ادامه این مهاجم الگوی رفتار در برابر کشورهای دیگر و یا تبدیل شدن به یک شریک مسئول که احترام به قانون بین المللی” آقای Raab انگلستان وزیر امور خارجه گفت: پنج شنبه.

نوشتن به Georgi Kantchev در georgi.kantchev@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im