ROTC در سیاه و سفید کالج? چگونه پنتاگون با هدف تنوع بخشیدن به نظامی برنج.

آمریکایی های آفریقایی تبار ممکن است در مقایسه با نسبت جمعیتی در ایالات متحده نظامی اما نه در این افسر سپاه: تنها 9 درصد از افسران سیاه در مقایسه با 19 درصد از نیروهای داوطلب خدمت سربازی. به حق این عدم تعادل پنتاگون می خواهد به گسترش برنامه های آموزشی در طول تاریخ سیاه و سفید کالج و دانشگاه. مسیرهای دیگر برای بهبود این خط لوله در آینده رهبران نظامی دروغ در رسانه های اجتماعی کمپین های هدفمند در جوامع اقلیت.

با این حال حتی زمانی که آمریکایی های آفریقایی تبار در حال راه اندازی حرفه خود می توانید غرفه قبل از آنها رویکرد فرمان پست. ژنرال بازنشسته لری اسپنسر سابق نیروی هوایی معاون رئیس ستاد می گوید که افسران می تواند ناخواسته, کنار, در بخشی به دلیل مقامات ارشد آگاه نیست از موانع به تنوع در سازمان های خود را.

سال های اخیر شده اند سخت در ارتش استخدام در کل. اما بزرگترین چالش است که پنتاگون می گوید که مصمم به مقابله با این چهره نظامی رهبری در به طور فزاینده ای nonwhite ملت است.

اقلیت سربازان باید قادر به “نگاه به سمت بالا و دیدن خود” بازنشسته ژنرال کارتر هام رئيس جمهور از انجمن از ارتش ایالات متحده گفت: میراث بنیاد پانل برگزار شد در ژانویه. در حال حاضر, او گفت:, افسر سپاه “به نظر نمی آید مانند امریکا است.”

به عنوان اولین نسل دانش آموز کالج در تگزاس جورج بولتون شد در دام یک ارتش حرفه ای از طریق داستان از بوفالو سربازان سیاه سواره نظام تشکیل شده در سال 1866 به خدمت در غرب مرز تبدیل شدن آیکون های آمریکایی آفریقایی تبار سربازی.

امروز سرهنگ بولتون اجرا می شود ذخیره افسران آموزش سپاه (ROTC) برنامه در طول تاریخ سیاه, آلاباما, A&M دانشگاه خارج هانتسویل. او اغلب با فراخوانی این داستان برای الهام بخشیدن به دانش آموزان خود را در مبارزه با مشاغل است که می تواند در آینده طاق آنها را به بالاترین رده های نظامی رهبری است.

بیشتر رهبران از رنگ مایل به خدمت او می گوید: بهتر نظامی می شود. “هنگامی که شما به مردم است که می تواند تنوع را به سیاستگذاران و سپس شما باید یک محصول بهتر برای کشور است. و این که چگونه شما را تبدیل به بخشی از راه حل” او می گوید.

قضاوت با آرایش فعلی ایالات متحده نظامی راه حل این است که هنوز وجود ندارد. در حالی که آمریکایی های آفریقایی تبار را تا حدود 1 در 5 داوطلب خدمت سربازی صفوف آنها می شود و تنها 9 درصد از افسران. در تمام اقلیت های توزیع به طور مشابه کج: بیش از نیمی از تمام داوطلب خدمت سربازی زنان و 43 درصد از مردان داوطلب خدمت سربازی در حال هیسپانیک یا یک اقلیت نژادی. در عین حال تقریبا تمام ایالات متحده در مبارزه با تیپ فرماندهان – سنگ پله برای تبدیل شدن به یک ژنرال – سفید هستند.

پنتاگون در حال کار برای تغییر این با استفاده از کمپین های رسانه های اجتماعی و پتانسیل جذب افسران در شهرستانها با جمعیت اقلیت. در ماه ژانویه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد که ابتکار عمل به گسترش ROTC برنامه در کشور 102 تاریخی سیاه و سفید کالج ها و دانشگاه ها (HBCU) دانشگاه تقریبا یک چهارم از آن آنها را داشته باشد. در میان تمام کالج ها و دانشگاه ها بیش از 1700 در حال حاضر میزبان ROTC برنامه های. کاخ سفید هنوز ارائه جزئیات چگونه آن را گسترش خواهد بر روی دانشگاه.

اقلیت سربازان باید قادر به “نگاه به سمت بالا و دیدن خود” بازنشسته ژنرال کارتر هام رئيس جمهور از انجمن از ارتش ایالات متحده گفت: بنیاد میراث پنل برگزار شد در ماه ژانویه در روابط نظامی و HBCUs. در حال حاضر, او گفت:, افسر سپاه “به نظر نمی آید مانند امریکا است.”

قوی بازار کار ایالات متحده – حداقل تا زمانی که coronavirus ناشی از شوک اقتصادی – ساخته شده آن را سخت تر برای ارتش ایالات متحده برای دوباره پر کردن تمام رده ها از جمله اقلیت افسران. ارتش که بزرگترین شاخه نظامی از دست رفته خود را استخدام هدف در سال 2018 برای اولین بار در بیش از یک دهه. “من پیدا کردن که در رقابت با یک شدت از عملکرد اقتصاد و نیروهای نظامی را گسترده نگاهی به جمعیت آنها در حال تلاش برای جذب” می گوید: Nathalie Grogan یک تحلیلگر در مرکز امنیت نوین آمریکا.

شهری استراتژی

در حالی که جنوب به مدت طولانی عرضه نامتناسب تعداد نیروهای نظامی خدمات در حال حاضر با تمرکز بر مناطق شهری مثل شیکاگو و دیترویت. پنتاگون نیز تلاش جدید استخدام استراتژی: نیروی دریایی اهداف تقریبا 20 درصد از تبلیغات خود را به سمت “چند فرهنگی” زن در چشم انداز است.”

خود را بخشی از ارتش و رهبران آن به خارج از 55-قوی کنگره, سیاه, انجمن, درخواست نمایندگان مجلس به ضرب و شتم درام و به اشتراک گذاری داده ها در چند آفریقایی نظامی آمریکا نیروهای خود را از مناطق رهبری آهنگ. “پیام این است: اگر شما جدی در مورد پیشبرد فرصت های از ترکیبات اینجا یک خیابان شما با استفاده از,” می گوید: “به طور کلی هام.

در عین حال پس از استخدام را خدمات اعضا از رنگ در آن نیاز به انجام یک کار بهتر نگه داشتن آنها می گوید: خانم Grogan اشاره کرد که midcareer سیاه افسران هستند احتمال بیشتری برای ترک خود را سفید همکاران. بین حمایت از سرهنگ به سرهنگ – کلید حرفه ای نشانگر در ارتش – 64 درصد از افسران تصمیم به ترک در مقایسه با 51 درصد از سفید افسران.

برای حفظ سیاه افسران پنتاگون رهبران نیاز به هماهنگ به راه آنها ناخواسته طرد می گوید ژنرال بازنشسته لری اسپنسر سابق نیروی هوایی معاون رئیس ستاد. “این به آن معنا نیست که مردمی در بالا در برابر و یا هر گونه مسائل را با تنوع و اما در سمت چپ به تنهایی به کار خود از این پیچیده,” او می گوید.

سال پیش به طور کلی اسپنسر ابراز علاقه بودن نظامی معاون وزیر امور نیروی هوایی – عمودی انتساب. مشکل او گفته بود که نامزد پیشرو شد آفریقایی و آن را مانند نگاه طرفداری برای او را انتخاب کنید یک دستیار. “مردان سفید پوست استخدام مردان سفید پوست در همه زمان ها. که هنوز هم مورد است.”

اکثر دانش آموزانی که دریافت یک بورس تحصیلی کامل در یک ROTC برنامه موظف به خدمت به مدت چهار سال پس از فارغ التحصیلی ارائه یک خط لوله برای آینده رهبری.

در HBCUs, ROTC دانش آموزان می گویند که آنها دریافت نوع مربیگری رهبری که آنها را هل می دهد به مقابله با همه چیز را از ظلم و ستم انتظارات پایین فشار قرار دادن آنها در خود را زمانی که آنها تنها nonwhite مردم در اتاق. “من چه کار می کند و چه می گوید:” میا رابینسون ارشد در دانشگاه هاوارد که قصد دارد برای تبدیل شدن به یک افسر اطلاعات نظامی. “کسانی که مردم با رهبری است که کار آنها به دور است. من همچنین می خواهم به یک رهبر خوب برای همسالان من.”

در میان خود mentees این حیاتی است, او می افزاید. “من توجه کنید که در صورتی که آنها لازم نیست که کسی که به نظر می رسد مانند آنها در حال رفتن به احساس راحت است.”

موانع به تنوع

در عین حال کاخ سفید در تلاش برای رسیدن به پتانسیل سیاه و سفید استخدام می آیند در زمانی که بسیاری از آمریکایی های آفریقایی تبار هستند با احتیاط از رئیس جمهور تهمت می گوید: کاترین واشنگتن-ویلیامز منطقه ای شمال شرق رییس انجمن ملی برای جانبازان. “من استفاده می شود برای گفتن افراد جوان ‘ارتش’ از آنجا که آن را یکی از بهترین چیزهایی که من تا کنون انجام داده است. اما در حال حاضر من در نگاه ما فرمانده و من با دیدن هر چیزی مثبت است. من افتخار آمریکایی اما از کجا؟”

سرلشگر حسن فیروزآبادی ، ژنرال جان ایوانز رئیس ارتش ایالات متحده فرماندهی دانشکده افسری می گوید: او را ترویج و افسران رنگ بر روی کارکنان خود را که از آن ساخته شده او را یک رهبر بهتر است. آنها تجربه های متنوع و پس زمینه ها به ویژه مهم است, او می گوید, چرا که او آمد تا در بدنام سفید عملیات ویژه در جهانی که “از طریق خود ما تقصیر یا نه, آن را سخت برای به دست آوردن تنوع به مکالمه به دلیل نبود دیگر [غیر سفید] افسران شما می توانید به ارمغان بیاورد.”

مقامات نظامی می گویند که آنها به طور فزاینده ای در حال هل دادن افسران جوان رنگ به شغل که نیست انتخاب اول خود را به آنها را بهتر در پیشرفت حرفه ای است.

در ارتش برای مثال بالا ژنرال به شدت از مبارزه با زمینه های – پیاده نظام و زره پوش میدان توپخانه شناخته شده در مجموع به عنوان “سلاح های جنگی.” در عین حال کمتر از 10 درصد از جوانان سیاه افسران انتخاب این زمینه در مقابل برخی از 25 درصد از سفید افسران با توجه به رهبری نظامی تنوع کمیسیون. “این به این معنی است که زنان و اقلیت ها فرصت کمتری برای پیشرفت خواهد شد و از این رو بود کمتر در میان رهبری” به این نتیجه رسیدند در سال 2011 مطالعه است.

این یک تصویر خوب چرا مربیان باید “مصر” در مورد هل دادن جوان اقلیت افسران به مبارزه با تخصص می گوید: Major General ایوانز. یک اشکال این است که مبارزه با شغل نیست به راحتی انتقال به غیر نظامی مشاغل نسبت به تدارکات و زمینه های دیگر. “شما نمی توانید پرداخت مقدار زیادی از پول در خارج رفتن و کشتن کسی که با دقت,” او می گوید.

برای سرهنگ بولتون می گوید که او “سه برابر” علاقه به پیاده نظام و زره پوش مشاغل در میان دانش آموزان خود را در آلاباما A&M به خصوص در میان دانشجویان زن که نمی تواند تا زمانی که به تازگی به دنبال این مشاغل چون زنان ممنوع شد از سلاح های رزمی. کسانی که تا به حال مشخص شده آن 5 یا 6 در فهرست خود را از بالا و حرفه ای زمینه “آن را تبدیل به 1 و یا 2.”

او طول می کشد تا یک شغل جدید در ماه آینده به عنوان فرمانده گردان در یک زره لشکر یک ارتش زمینه به احتمال زیاد به تولید چهار ستاره ژنرال. او می خواهد به کار و راه خود را به بالا و به یکی از نادر نظامی موقعیت که در آن او می تواند به ایجاد سیاست – و در نقش یک مدل است. “هنگامی که ما می بینیم موفقیت در سطح بالا” او می گوید که دانش آموزان خود را “به ما می گویند:” بله این امکان وجود دارد. برای همه است.'”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

آموزش سئو