گامبیا است بریدن از حاشیه رودخانه در حال اجرا از طریق مرکز سنگال: کوچکترین کشور در آفریقا سرزمین اصلی و یکی از بالاترین در جهان است.

آن را نیز از 7000 مایل از میانمار با چند روابط بین آنها است.

و در عین حال آن را گامبیا به ارمغان آورده است که میانمار به U. N. بالا دادگاه به صورت اتهام نسل کشی علیه اقلیت Rohingya. ماه گذشته دیوان بین المللی دادگستری در پایین دست یک تصمیم به اتفاق آرا که میانمار باید اقدامات اضطراری برای حفظ شواهد و جلوگیری از خشونت بیشتر. آن را اقدامی موقت در یک مورد بزرگتر که ممکن است سال ها طول بکشد و ثابت کند سخت برای به اجرا درآوردن. اما این حکم هنوز تاریخی: در بخشی به دلیل آن بود برای اولین بار در دادگاه تاریخ است که شاکی نبود یک ملت متصل به جرائم.

گامبیا به خودی خود به هیچ غریبه ای به نقض حقوق بشر تحت رئیس جمهور سابق یحیی Jammeh. اما این کشور یک بار یک رهبر منطقه ای حقوق بشر ، و در مورد یک یادآوری از outsized نفوذ است که کشورهای کوچک می تواند – و را – بازی بازی های بین المللی عدالت است.

“هر کشوری در جهان می تواند این را انجام داده اند اما آن گامبیا است که می گوید:” Ottilia آنا Maunganidze از موسسه مطالعات امنیت. “که به معنی چیزی است.”

ژوهانسبورگ

هنگامی که دیوان بین المللی دادگستری در لاهه حکم ماه گذشته که میانمار باید اقدام فوری برای حفاظت از آن “بسیار آسیب پذیر” اقلیت Rohingya تصمیم تاریخی است. اما نه تنها به دلیل آن ممکن است علامت یک نقطه عطف در کمپین بین المللی برای برگزاری این کشور دولت پاسخگو برای اتهام نسل کشی است.

آن را تاریخی و هم به دلیل آورده که پرونده به دادگاه. برای اولین بار در هفت دهه سابقه از دیوان بین المللی دادگستری, شاکی نبود یک ملت متصل به جنایات آن گفت: متعهد شدند.

آن را یکی از میانمار به کشورهای همسایه و یا حتی یک قدرت منطقه ای خم آن عضله است.

آن گامبیا.

بریدن از حاشیه رودخانه در حال اجرا از طریق مرکز سنگال گامبیا کوچکترین کشور در آفریقا سرزمین اصلی و یکی از بالاترین در جهان است. آن را نیز از 7000 مایل دور از میانمار با کمی در راه از فرهنگی یا روابط دیپلماتیک بین آنها است.

اما مبارزات انتخاباتی خود را برای محافظت از Rohingya یک یادآوری از outsized نفوذ است که کشورهای کوچک می تواند – و اغلب فراموش – بازی بازی های بین المللی در سیستم عدالت و سوابق آنها می تواند کمک به تنظیم.

“هر کشوری در جهان می تواند این را انجام داده اند اما آن گامبیا است که می گوید:” Ottilia آنا Maunganidze از پروژه های خاص و کارشناس بین المللی عدالت کیفری در موسسه مطالعات امنیتی در آفریقای جنوبی. “که به معنی چیزی است.”

گامبیا مبارزه برای محافظت از Rohingya آغاز شد و در ماه مه سال 2018 زمانی که کشور را دادستان و وزیر دادگستری Abubacarr Tambadou بازدید یک Rohingya اردوگاه پناهندگان در کوکس بازار بنگلادش با هیئتی از سازمان همکاری اسلامی (OIC). داستان جرم قتل و تجاوز به عنف او شنیده وجود دارد به نام ذهن خود را در دهه کار به عنوان یک دادستان در سازمان ملل متحد در دادگاه به تلاش کسانی که مسئول 1994 در رواندا کشته شدند.

پیتر Dejong/AP

قدح Khin رئیس جمهور برمه Rohingya سازمان انگلستان راست و یاسمین الله از Rohingya جامعه به سمت چپ واکنش نشان می دهند در خارج از دادگاه بین المللی در لاهه هلند, Jan. 23, 2020, پس از دستور دادگاه میانمار همه اقدامات در قدرت خود را برای جلوگیری از نسل کشی علیه Rohingya.

“من تو را دیدم نسل کشی نوشته شده در سراسر این داستان” او به یاد می آورد در مصاحبه با رادیو فردا در سال گذشته است.

با سازمان کنفرانس اسلامی را به پشتوانه آقای Tambadou دفتر ثبت دادخواست در دیوان بین المللی دادگستری سازمان ملل متحد’ top دادگاه در ماه نوامبر سال گذشته وی از سوی مامورین که میانمار به حال مرتکب نسل کشی علیه Rohingya و پرسیدن که حکم دادگاه این کشور برای محافظت از این گروه از آزار و اذیت بیشتر. میانمار اذعان کرده است جنایات جنگی اما بارها و بارها رد کرده است که نسل کشی صورت گرفت.

زیرا هر U. N. دولت عضو اتحاد برابر ایستاده در ICJ آن مهم نیست که گامبیا بود و بسیار کوچکتر از میانمار یا دور از مرزهای خود. همه که اهمیت, خانم Maunganidze یادداشت شد و قدرت مورد آن مونتاژ شده از گزارش سازمان ملل و دیگر تحقیقات به خشونت است.

اما برای گامبیا مورد نیز شخصی است.

“بیست و دو سال از یک دیکتاتوری به ما آموخته است که چگونه به استفاده از صدای ما” آقای Tambadou به رویترز گفت با اشاره به قانون رئیس جمهور سابق یحیی Jammeh بود که در گذشته به خلع از قدرت در این کشور در سال 2016 انتخابات. “ما هم می دانیم که چگونه به خوبی آن را احساس می کند قادر به گفتن داستان خود را به جهان قادر به اشتراک گذاشتن درد خود را به این امید که کسی در خارج وجود دارد را بشنود و کمک کند.”

آقای Jammeh را سرکوب حکومت که شامل قتل و مشترک بازداشت مخالفان دولت با فعالان و روزنامه نگاران و دیگر اعضای اپوزیسیون بود و بیشتر از همه درد برای چه قبل از آن.

در دو دهه اول استقلال خود را که آن را به دست آورد در سال 1965 گامبیا بوده است منطقه ای حقوق بشر رهبر, یادداشت های عمر Ba, استادیار علوم سیاسی در Morehouse College در آتلانتا که مطالعات بین المللی عدالت کیفری. در زیر آن و سپس رئیس جمهور Dawda Jawara گامبیا میزبانی کارشناسان اختصاص داده شده به پیش نویس یک آفریقایی حقوق بشر, منشور که در نهایت 1981 بانجول منشور. از اواخر 1980s کمیسیون آفریقایی بشر و مردم حقوق مستقر است در بانجول گامبیا پایتخت.

گامبیا و نقش آن در شکل گیری قاره حقوق بشر به طور ناگهانی قطع شد در سال 1994 زمانی که آقای Jammeh سرنگون آقای Jawara در یک کودتای نظامی سرنگون شد. برای بعد از 22 سال Gambians دچار “طیف وسیعی از نقض حقوق بشر” با توجه به گزارش سازمان عفو بین الملل “از جمله غیر قانونی بازداشت و شکنجه در حالی که در بازداشت ناعادلانه محاکمه ناپدید شدن اجباری و اعدام های فراقضایی.”

“در حال حاضر دولت گامبیا در تلاش برای بازپس گرفتن که منتل و بازگشت به آن موقعیت رهبری است که آن را تا به حال در این منطقه قبل از Jammeh در زمان قدرت” استاد Ba می گوید.

گامبیا را ایستاده است که بدون عوارض. در ماه های اخیر این کشور با آدما بارو مواجه شده است و انتقاد های مکرر برای reneging در یک وعده از کار پس از سه سال و به صورت خشونت آمیز سرکوب تظاهرات خواستار او را به مرحله پایین که در سمت چپ ده ها تن زخمی شدند.

تناقض میان گامبیا بین المللی ایستاده و آن مشکلات داخلی “یک تنش در درون دولت خود را” خانم Maunganidze می گوید. مانند هر کشور گامبیا دولت است نه یکپارچه و شامل هر دو مقامات که حمایت رهبری آن در بین المللی حقوق بشر و دیگران برای آنها آن است که به مراتب کمتر مهم است. اما مهمتر او یادداشت “واقعیت این است که این روند اقدام به راه آن بود به معنی آن نیست مسدود شده, حتی اگر آن چیزی نیست که هر کس در دولت با موافقت.”

ICJ دستور موقت است اما سفارشات میانمار دولت به اقدامات اضطراری برای حفاظت از Rohingya در حالی که این مورد همچنان ادامه دارد و به حفظ هر گونه شواهد متصل به اتهام نسل کشی است. این مورد به خودی خود می تواند سال ها طول بکشد تا به طور رسمی تصمیم گیری و میانمار ممکن است دست انداختن سفارشات.

اما از منظر بین المللی عدالت گامبیا را ایستاده در ICJ است که هنوز هم مهم است می گوید: خانم Maunganidze حتی فراتر از میانمار را مورد خاص.

“این مورد می تواند در خدمت به عنوان سابقه برای وادار کردن دولت به اقدام در نسل کشی” او می گوید. “قابل توجه است که در حق خود.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nethec.sutny.im

آموزش سئو