جاده به سمت اتمنيربهار هند: ما بايد با دقت در ساخت و ساز هاي نوآوري محلي سرمايه گذاري کنيم تا نتايج خوب

را ببينيم

توسط کی ت راما رائو و جایش رنجان

شرایط قانع کننده در طول چند ماه گذشته منجر به تولد یک کمپین ملی بسیار مهم — Atmanirbhar هند. با اولین گسترش Covid در چین آغاز شد که منجر به خاموش شدن شرکت های تولیدی چینی شد، که تعداد زیادی از آنها مواد اولیه بحرانی برای شرکت های هندی تهیه می کردند. و این که ما باید زنجیره های عرضه را به خانه نزدیک کنیم تا در آینده هیچ گونه سرانجامی در آینده تولید خود مان را فلج نکند.

بنابراین در بخش هایی مانند داروسازی و الکترونیک، برنامه های ملی جدید عمده ای اعلام شد که تولید محلی تمام مواد اولیه ای را که در حال حاضر وارد می شوند، به صورت موضعی در می آورد. یکی دیگر از موارد برای خوداعتمادی در شرایط نسبتا ً تاسف بار پیش آمد – جنگ های مرزی با چین که در آن زندگی بسیاری از سربازان هندی از دست رفت.

در پس از آن، دولت تصمیم گرفت تعدادی از محصولات اینترنت و تلفن همراه، راه حل ها و برنامه ها، همه آنها را از چینی، که در میان کاربران هندی بسیار محبوب تبدیل شده بود، ممنوعیت. برای ارائه جایگزین، دولت ملی یک رقابت ‘نوآوری برای Atmanirbhar هند’ راه اندازی کرد، و خواستار کارآفرینان خانه دار ما برای ارائه محصولات و راه حل های نوآورانه خود را.

حتی پیش از آن، در روزهای اول قفل شدن با محدودیت های شدید در تحرک، و زمانی که ویدئوکنفرانس به ابزار استاندارد ارتباطات تبدیل شد، نگرانی هایی در مورد استفاده از راه حل های کنفرانس ویدیویی غیر هندی مطرح شد که در آن خطر ذخیره سازی داده های هندی در جای دیگر با پوشش امنیتی محدود وجود داشت. دولت ملی مسابقه مشابهی را اجرا کرده بود که توسعه دهندگان محلی را تشویق می کرد تا با ابزارهای ویدئوکنفرانس یرای خود برویم.

• زمینه فوری از هند Atmanirbhar، بنابراین، ریشه در عملی بودن بسیار است. •ملی گرایی محض، یا ارزش اقتصادی نزدیک نگه داشتن زنجیره های تأمین، یا نیاز به جلوگیری از سوء استفاده از داده های حیاتی سایبری، کمپین هند اتمنایربهار پتانسیل ذخیره نوآوری و کارآفرینی در این کشور را مانند قبل هرگز دارد.

اما تبدیل این پتانسیل به واقعیت چه خواهد بود؟ ما تجربه شکست های دیدنی و جذاب از مبارزات ملی به خوبی اما ضعیف نصب شده در گذشته نیز هست. ما باید یک شیرجه عمیق تر به لایه های مبارزات انتخاباتی هند آتمنيربهار انجام دهيم، به خصوص برای کشف دلایلی که چرا هندی ها بزرگ “اصلی” (در برابر “copycat”) مبتکر در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر به همین صورت در جهان قرار داده شده است.

تجربه جهانی ملت ها که امروز در میان نوآورانه ترین شمرد، به سه عامل پایه ای پشت موفقیت های شگفت انگیز خود اشاره می کند.

مبتکرهایی که پشت محصولات و راه حل های موفق هستند شناخته شده اند که درک و دانش بسیار قوی در این مورد دارند. دانش فراتر از دانش کتاب های درسی و امتحانات است، و در بردارنده کسب گسترده تر از دانش و کاربردهای عملی آن است.

بعلاوه، افراد درخشان و با استعداد انگیزه دارند که به دلیل فرهنگ پررونق نوآوری دست خود را در کارآفرینی امتحان کنند. نوآوری های آنها از طریق یک رژیم قوی مالکیت فکری (IP) محافظت می شود، و به آنها اجازه می دهد تا پاداش های غنی از کار خود را درو کنند.

واقعیت هند کاملا ً در تضاد با این کشورهای موفق است. اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان هندی تحصیلات عالی هنگفت خود را تکمیل کرده و بدون کسب دانش درجات به پایان می رسه.

حتی بهترین دانش آموزان اعتراف می کنند که آنچه که بعد از اینکه به کار می رسه یاد می گیرند خیلی بیشتر از چیزی بود که می تونستن در کالج هاشون انتخاب کنن. بهترین موسسات در کشور برای تکنولوژی، مدیریت و هنرهای لیبرال هنوز هم به تولید استخر بزرگی از دانش آموزان بسیار درخشان و خود انگیزه، اما بسیاری از آنها با یک حرفه متعارف کار برای دیگران، بیشتر در چند ملیتی های بزرگ، محتوا باقی می ماند.

تعداد کمی از آنها سفر کارآفرینی خود را آغاز می کنند. از چند که غوطه را به ایجاد محصولات و راه حل های نوآورانه، تجربه های دشوار در حفاظت و پول در آوردن آی پی خود را یک مانع بزرگ باقی می ماند.

نوآوری یک فرایند بسیار ساختارمند است. اخیراً در این زمینه دانش و پیشرفت دانش بسیار دیده شده است. چگونه برای شناسایی یک مشکل، چگونه برای ایجاد یک محصول / راه حل، تفاوت در آن محصول / راه حل، چگونه به تجاری که محصول / راه حل، چگونه به بازار و غیره رفتن جنبه های نوآوری است که یک پزشک می تواند با رفتن از طریق یک برنامه ساخت یافته توسعه است.

تعداد بسیار کمی از این فرصت های سازماندهی شده در دسترس دانش آموزان مدرسه و کالج برای توسعه مهارت در مرحله اولیه، که می تواند پایه و اساس قوی اگر و زمانی که آنها مایل به شروع سفر کارآفرینی خود را.

خوشبختانه سیاست جدید آموزش و پرورش به طور مستقیم یا مماس تلاش کرده است تا پاسخ هایی برای برخی از این مسائل ارائه دهد. تمرکز به دور از یادگیری روته به توسعه مفاهیم و درک، آموزش حرفه ای، کار پروژه، روز کیسه کمتر، کارآموزی صنعتی، حمایت جوجه ریزی از طریق رشد و شتاب دهنده، توسعه یک رژیم IP قوی، برخی از ویژگی های پیشرونده ترین در سیاست است. نقبتی در گرفتن برنامه های خوب ساختار یافته با همکاری با دولت های دولتی، صنعت و موسسات دانشگاهی موجود دروغ خواهد بود.

کمپین هند Atmanirbhar واقعا می تواند تاثیر دگرگون کننده با ایجاد چهره ای جدید از هند مدرن داشته باشد. اما ما نمی توانیم انتظار نتایج یک شبه. ما باید با دقت در بلوک های ساختمان سرمایه گذاری کنیم تا نتایج را مشاهده کنیم.

KT راما رائو Telangana IT و وزیر صنایع است. جایش راجان دبیر IT است

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im