رقیب به استارباکس در چین می گوید کارکنان ساخته فروش; سهام کاهش مییابد

Luckin قهوه باز کرده است بیش از 5000 کافی شاپ ها در چین در دو سال گذشته است.

عکس: برندان mcdermid/ایسنا

Luckin قهوه , Inc., یک رقیب تازه بدوران رسیده به استارباکس Corp. در چین که تبلیغ خود را به عنوان بزرگترین کشور های زنجیره ای قهوه توسط فروشگاه گفت: چندین کارکنان ساخته شده بسیار از آن گزارش فروش در سال 2019, سال, شرکت رفت و عمومی در بازار بورس نزدک.

Xiamen شرکت مبتنی روز پنج شنبه گفت: تحقیقات داخلی یافت می شود که آن افسر ارشد عامل و چند تن دیگر ساخته معاملات بالغ بر 2.2 میلیارد یوان ($310 میلیون) از سه ماهه دوم به سه ماهه چهارم سال گذشته است.

افشای علائم خیره کننده comedown برای Luckin که آغاز شده توسط یک کارآفرین چینی در سال 2017 و رفت از راه اندازی به شرکت عمومی ذکر شده در کمتر از دو سال یک دستاورد نادر در سطح جهان است.

به سختی یک سال پس از Luckin موسس شرکت ضرب شد به عنوان یک اسب شاخدار با 1 میلیارد دلار خصوصی ارزیابی پس از جمع آوری وجوه از سرمایه گذاری-سرمایه گذاران است. ارزش بازار خود را در صدر 12 میلیارد دلار در ماه ژانویه این سال حتی اگر شرکت کرده بود و در عین حال به نوبه خود سود.

استفاده بیشتر از سرمایه گذاری-سرمایه شرکت و سایر سرمایه گذاران Luckin گسترش به سرعت در حال باز کردن بیش از 4500 فروشگاه در سراسر چین در یک زمان کوتاه و سبقت استارباکس که تا به حال 4,292 فروشگاه ها در این کشور از دسامبر. Luckin با استفاده از قیمت های پایین و ارزان و تحویل به فروش قهوه به میلیون ها نفر از مصرف کنندگان چینی, قرار گرفتن بسیاری از فروشگاه های آن نزدیک به استارباکس رسانه ها در یک نبرد شدید برای تسلط بازار.

این شرکت در اوایل حامیان شامل سنگاپور مستقل-ثروت صندوق GIC, BlackRock, Inc. و دولت مورد حمایت و سرمایه گذاری بانکی چین سرمایه بین المللی Corp. یا CICC. اما Luckin را فوق العاده خطرناک رشد و نصب ضرر و زیان نیز جلب منتقدان که مورد سوال پایداری آن در مدل کسب و کار.

Luckin رفت و عمومی در ماه مه سال 2019 بالا بردن مجموع $645 میلیون دلار در ایالات متحده عرضه اولیه عمومی مرتب توسط کردیت سوئیس, مورگان استنلی, CICC و دیگر بانک های سرمایه گذاری. در اوایل سال جاری این شرکت مطرح شده یکی دیگر از $865 میلیون دلار از طریق فروش اوراق قرضه قابل تبدیل و سهام اضافی. برخی از Luckin اولیه سرمایه گذاران به فروش می رسد از زمانی که سهام این شرکت رفت و عمومی در سال گذشته است.

این شرکت آمریکایی امانت دار سهام صعود بالاتر از 50 دلار در هر کدام در ژانویه طولانی نیست پس از Luckin گفت: این برنامه ریزی برای رول کردن نمرات از مارک قهوه تلوان ماشین آلات در ساختمان های اداری فرودگاه, اتوبوس, پایانه ها و مکان های دیگر. آن گفت که تا به حال در خدمت بیش از 40 میلیون مشتری تا پایان 2019.

در روز پنج شنبه ارزش سهام سقوط 70% به یک رکورد کم از $6.62. Luckin گفت: آن را به حالت تعلیق افسر ارشد عامل لیو جینگ و چند کارمندانی که بنا به گزارش ها او پس از پیدا کردن آنها تا به حال درگیر در سوء ابتدا در سه ماهه دوم سال گذشته که شامل “جعل معاملات خاص” و باد قابل ملاحظه ای هزینه های خاص و هزینه های.

این شرکت گفت: با تشکیل کمیته ویژه ای به موضوع نگاه کنید. آن گفت: این تحقیقات در مرحله مقدماتی و در آن شرکت خواهد شد “تمام اقدامات مناسب از جمله اقدامات قانونی علیه افراد مسئول در آوریم.”

Luckin قبلا گزارش شده است که درآمد خالص برای نه ماه منتهی به سپتامبر 2019 بالغ بر 2.93 میلیارد یوان ($413 میلیون) تا به شدت از 375 میلیون یوان برای مدت مشابه در سال 2018 است. آن را نیز قبلا پیش بینی سه ماهه چهارم فروش از بین 2.1 میلیارد یوان و 2.2 میلیارد یوان.

این شرکت روز پنجشنبه گفت که 2019 چهره های دیگر می تواند با اتکا و همچنین بررسی دیگر قبل از مالی آشکار است.

در اوایل این سال ایالات متحده کوتاه فروشنده آب گل آلود گفت: آن شرط بندی در برابر Luckin سهام و گردش ناشناس گزارش که به اتهام شرکت در باد فروش. Luckin گفت: Feb. 3 که گزارش های مخرب و رد آن ادعا می کند تماس آنها را نادرست و بی ربط.

مدت کوتاهی پس از CICC در دفاع از Luckin در یک گزارش پژوهش گفت: اعتقاد ناشناس اتهامات عمدتا بر اساس چمن-ریشه نظرسنجی و همچنین ذهنی حدس و گمان است. CICC همچنین گفت: انتظار می رود Luckin به نوبه خود سود در 2021.

“یک شرکت نمی خواهد به چیزی اعتراف این بد مگر اینکه آن را به” گفت: درو برنشتاین co-رئیس حسابداری شرکت Marcum Bernstein & Pinchuk که شرکت آگهی خود را در چین تمرین. او گفت: ناشناس گزارش منتشر شده در اوایل سال جاری می تواند باعث Luckin حسابرسان را به مورد مداقه قرار دادن شرکت حسابداری بیشتر از نزدیک.

“این بسیار دقیق گزارش” آقای برنشتاین گفت:, و اضافه کرد که بسیاری از این اطلاعات شبیه آن می تواند تنها آمده از داخل شرکت.

“ما اعتقاد بر این گزارش معتبر بود که ما آن را بخوانید و به همین دلیل است که ما در زمان و موقعیت” گفت: کارسون بلوک بنیانگذار و مدیر سرمایه گذاری رئیس Muddy Waters.

سخنگوی کردیت سوئیس کاهش یافته است به نظر. نمایندگان برای مورگان استنلی و CICC نمی بلافاصله در پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر. Luckin را حسابرسان, ارنست و یانگ نیز نمی بلافاصله در پاسخ به یک درخواست برای نظر.

نوشتن به جینگ یانگ در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>