خطرات و احتمالات چین تحمیل ADIZ در دریای چین جنوبی

اژدها شده است برنامه ریزی برای راه اندازی یک دفاع هوایی شناسایی منطقه (ADIZ) در جنوب دریای چین از سال 2010 همان سال به عنوان مقامات چینی گفت: بازدید هیئت ژاپنی در پکن است که آنها با توجه به ایجاد یک شرق دریای چین ADIZ. در نوامبر سال 2013 در چین اعلام کرد ADIZ بیش از شرق دریای چین -برای اولین بار توسط این کشور است. پس از آن از زمان به زمان گزارشات نگه داشته و در رویه در مورد پکن طرح به ADIZ در SCS. در این زمینه 4th مارس بیانیه تایوانی وزارت دفاع است که اغلب ذکر شده است که نشان داد که اژدها شد به طور جدی برنامه ریزی برای داشتن یک ADIZ در SCS. این را به عنوان یک شگفتی آمده با در نظر گرفتن گذشته ، در سال 2013 چین سخنگوی وزارت دفاع اعلام کرده بود که ” چین ایجاد خواهد شد دیگر دفاع هوایی شناسایی مناطق در زمان مناسب پس از تکمیل آماده سازی. پیشنهاد ADIZ شامل Pratas, پاراسل و اسپراتلی جزیره های زنجیره ای در مورد اختلاف خواهیم داشت.

این مسئله سوال این است که آیا چین را تلاش برای راه اندازی یک ADIZ در SCS تحت تغییر شرایط است. وضعیت بدتر شده به دلیل تهاجمی عمل می کند از چین است. دیگر متقاضیان در SCS به شدت ابراز تنفر اخیر عمل چین یعنی ایجاد جزایر مصنوعی تغییر ویژگی های جغرافیایی منطقه militarisation از های SCS اعمال ماهیگیری مقررات مداخله در EEZ از کشورهای دیگر مانع اکتشاف نفت فعالیت های سازمان ملل و نگه داشتن در این ادعا این منطقه در نه خط نقش برآب. پس از چین غرق یک قایق ماهیگیری ویتنامی و مناقشه بین چین و مالزی در دومی EEZ ویتنام و مالزی و اندونزی منتقل شده به سازمان ملل متحد برای اجرای PCA حاکم است. آسه آن در ایالات متحده در بیانیه ای خواستار اجرای UNCLOS در SCS.

ایجاد ADIZ در SCS خواهد به طور مستقیم به چالش آزادی ناوبری. تا کنون شمالي کشور نیست مانع حرکت کشورهای دیگر در دریای باز اگر کشتی از یکی اجتناب جزایر برگزار شده توسط دیگران است. چین شده بود تجاوز به EEZs از کشورهای دیگر و مانع عملیات حفاری اما ما FONOPs ادامه دارد. این عمل نه تنها بر دیگر شمالي کشور بلکه قدرت های خارجی از جمله ما. این امر می تواند به شدت اعتراض دیگر شمالي کشور و همچنین خارجی قدرت با استفاده از SCS برای تجارت و بازرگانی است. چین آماده به خطر جمعی مخالفت با این عمل هنگامی که آن را به حاشیه رانده بین المللی است ؟ منطقی پاسخ این است که چین نباید چنین ریسکی را در شرایط حاضر. با این حال چین همچنان غیر قابل پیش بینی و هر عمل که صدق آن خارش برای توسعه آبشار در قلمرو امکان مجزا.

یکی دیگر از جنبه است که نیاز به نگهداری در حساب دیفرانسیل و انتگرال است که آیا یک ADIZ در SCS قابل اجرا خواهد بود. در دریای شرق چین در حالی که چین ادعا می کند که ADIZ وجود دارد تا به قدرت آن را به مستقیم ترافیک هوایی بیش از آبراه این است که به دور از حقیقت است. چین اجرا نیست. به نظر می رسد چین تمایلی به خطر اقدامات ضد ژاپن و کره جنوبی و تایوان و دیگر قدرت های خارجی فعال در این منطقه است.

یک دفاع هوایی شناسایی منطقه حریم هوایی بیش از یک به طور معمول بی چون و چرای منطقه از زمین و یا آب است که در آن نظارت و کنترل هواپیما انجام شده است در جهت منافع امنیت ملی است. در عمل این امر به احتمال زیاد به این معنی نیست که غیر نظامی هواپیما نیاز خواهد بود به گزارش حضور خود را به کنترل ترافیک هوایی و به طور بالقوه می تواند ره اگر آنها نمی – اگر چه چین در عین حال به چنین اقدامی در ADIZ آن تاسیس هفت سال پیش بالای دریای شرق چین دورتر در شمال.

در حالی که بسیاری از کشورها آنها را به مفهوم تعریف شده است و یا تنظیم شده توسط هر معاهده بین المللی. در SCS چینی ADIZ را پوشش فضای فیلیپین’ ADIZ. علاوه بر این قدرت های خارجی هستند که با استفاده از SCS را نیز مانند هر گونه محدودیت در طول حرکت خود را کشتی و هواپیما.

می توان نتیجه گرفت که چینی ADIZ در SCS را به طور قابل توجهی افزایش تنش بین چین و آمریکا و ژاپن و استرالیا و هند و انگلستان و فرانسه است. این نیز ممکن است باعث آسیب جبران ناپذیر به روابط خود با کشورهای جنوب شرق آسیا. این نیز ممکن است منجر به انزوای بیشتر از چین است.

چین خود قابلیت اجرای ADIZ در SCS است که چندین بار بزرگتر از شرق دریای چین محدود هستند با وجود این ایجاد شده در هوا و قرار داده شده بر روی آنها. با توجه به تحلیل های ماهواره ای imageries مردم ارتش آزادی مستقر شده KJ-500 airborne early-هشدار و کنترل هواپیما و KQ-200 ضد زیردریایی و گشت زنی هواپیماهای در آتشین عبور از صخره. چین نیز تاسیس زیرزمینی سیستم های نظارت. این نمی ارائه هر گونه ظرفیت مناسب برای اجرای ADIZ در SCS. وجود دارد یک نیاز برای کافی جت های جنگنده به اخراج مزاحم هواپیما خارجی در ADIZ. مگر اینکه چین لازم تشخیص تجهیزات مبارزه با قابلیت ها و زیرساخت های دیگر در محل مدیریت آن است و نه منطقی برای چین به اعلام آن است.

فقط تحت یک شرط ممکن است چین اعلام ADIZ. اگر چین می یابد یک لحظه مناسب برای دفاع از ادعای خود بیش از نه خط نقش برآب آن ممکن است به اعلام آن است. آن را نیز ممکن است درک که چنین اقدامی می تواند منحرف کردن توجه از داخلی جمعیت از کاهش در اقتصاد و رشد خشم در برابر Xi. از اواخر چین گرفته است تعدادی از اقدامات یک جانبه به دفاع از ادعای خود را. اگر چین تلاش می کند برای ایجاد ADIZ سپس آن را باید آماده برای عواقب جدی در جامعه جهانی و همچنین در جنوب شرق آسیا است. ما دو بار هشدار داد چین برای جلوگیری از قلدری همسایگان خود. 13th جولای بیانیه روشن ساخته است که چین می خواهد طرف با شرکای خود و متحدان. تحت این شرایط آیا چین می تواند به انجام این ریسک یا نه فقط زمان خواهد شد بگویید. زبان ADIZ نیز باید مورد بررسی قرار گیرد و اگر اعلام شده است. در سال 2013 چین ADIZ برای شرق دریای چین با استفاده از زبان تهدید. چین هشدار داده بود برخی از پیامدهای اگر هواپیما خود را انجام نمی شود بلافاصله. هر گونه استفاده از این زبان را ملاحظه ای افزایش مشکلات برای چین است.

                

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>