افزایش جوانان NEET در هند

در هر سال، 12 آگوست به عنوان روز جهانی جوانان (IYD) برای افزایش آگاهی در مورد چالش ها و مشکل مواجه توسط جوانان جشن گرفته می شود. برای اولین بار در سال 2000 مشاهده شد. هدف این روز تأیید راه هایی برای درگیر شدن آنها در فعال تر شدن شرکت در انجام مشارکت مثبت به انجمن خود است. موضوع IYD 2020 ‘نامزدی جوانان برای اقدام جهانی است. این به دنبال برجسته کردن راه هایی است که در آن جوانان در سطح محلی، ملی و جهانی در حال غنی سازی نهادها و فرایندهای ملی و چند جانبه هستند، و همچنین ترسیم درس هایی در مورد چگونگی نمایندگی و تعامل آنها در سیاست نهادی رسمی می تواند به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در نظر دارد که جمعیت جوانان (۱۵ تا ۲۹ سال) در سطح جهانی ۱/۸ میلیارد نفر در سال ۲۰۲۰ است. از مجموع جوانان جهان، هر پنجم (۲۰ درصد) در هند (۳۶۶ میلیون) ساکن هستند که نشان دهنده اهمیت این بخش از مردم در این کشور است. جوانان با چالش های زیادی مواجه هستند و یکی از جدی ترین مسئله، رشد تعداد جوانان بیکار است، به عنوان یک چیز در اشتغال، آموزش و پرورش و آموزش (NEET). در این روز مهم IYD، ما در حال تجزیه و تحلیل بزرگی جوانان NEET، که تمایل به تجربه درجه های مختلف حاشیه نشینی اجتماعی و اقتصادی و بیشتر احتمال دارد که از توسعه جریان اصلی به جا مانده است. اهداف توسعه پایدار (SDGs)، 2030، که در سال 2015 توسط سازمان ملل متحد به تصویب رسید -همچنین دستور کار به طور خاص برای هدف 8.6، که خواستار نسبت جوانان با وضعیت NEET به طور قابل توجهی در 15 سال آینده کاهش می یابد.

در سراسر جهان، هر پنج نفر (۲۰٪) یک نفر جوان، و 30٪ از زنان و 13٪ از من در حال حاضر به عنوان NEET طبقه بندی شده است. در مجموع، 360 میلیون جوان در سراسر جهان نه تجربه ای در بازار کار کسب می کنند، نه درآمد ی کار دریافت می کنند و نه تحصیلات و مهارت های خود را بالا می بَرَند— که نشان می دهد کار شان کم استفاده باقی می ماند. هند، در حال حاضر، خانه بزرگترین جمعیت جوانان در جهان با. ۲۷٪ از کل جمعیت ۱/۳ میلیاردی را جوانان تشکیل می دهند. هند حدود 31 درصد جوانان طبقه بندی شده به عنوان NEET، که تنها پشت آفریقای جنوبی (37٪) و تقریباً سه برابر چین (۱۱٪) بیشتر است (شکل 1)، یعنی از هر سه جوان در کشور یک نفر بیکار است. نگرانی های جدی تر افزایش بی کاری در میان جوانان تحصیل کرده است، که نزدیک به سه بار از 6.1٪ در سال 2011-12 به 17.8٪ در سال 2017-18 رفته رفته و بدتر در طول رایج COVID-19 همه گیر.

این کشور قرار است به داشتن جمعیت جوانان بزرگتر برای دو دهه آینده، که یک چالش بسیار قريب الوقوع نیز – از اهرم پتانسیل منابع انسانی فراوان ادامه دهد. افزایش بیکار، نِت یا جوانان بیکار با اختلال بیشتر در اشتغال به دلیل همه گیر شدن COVID-19، طرح بسیاری از پرسش های جدی در مورد آینده جوانان در کشور است.

[نویسندگان: سیمی مهتا، مدیر عامل، و آرجون کومار، مدیر، موسسه تحقیقات تاثیر و سیاست گذاری (IMPRI)، دهلی نو]

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im