لفاظی و واقعیت: چگونه در مورد زیر پاتل اقتصادی چشم انداز?

خلاصه فصل گسترده بیوگرافی کارمند معاونت منون که اشاره به جواهر لعل نهرو نیاز به coaxed توسط Mountbatten به induct سردار پاتل در کابینه خود کرده است لگد کردن یک بی خبر جنجال 73 سال بعد. پس از وزیر خارجه S Jaishankar توییتی در مورد آن مورخ Ramachandra گوآ و کنگره رهبر Jairam رامش به سرعت پیوست موضوع دوم نیز آپلود چندین نامه که در آن نهرو می نویسد: به Patel, تشریح او کابینه را “ستون مرکزی”.

روشن است که وجود دارد BJP-کنگره واگرایی در اینجا: در حالی که کنگره خواهد استدلال می کنند که دو ملی مدافعان مشغول به کار در هماهنگی سوال در مورد مسیر هند گرفته اند تحت پاتل به عنوان نخست وزیر بارها آمده از BJP چهارم. این بنا قوی مجسمه وحدت به مناسبت پاتل در حالی که به طور منظم dissing نهرو و میراث او. که در این صورت هر آنچه در حقیقت این موضوع ممکن است در مورد شخصی معادله بین نهرو و پاتل – این کمک خواهد کرد اگر BJP نشان داد بیشتر به رسمیت شناختن عقل ذاتی در پاتل اقتصادی اعتقادات. در حال حاضر زمینه که در آن دولت در پاسخ به رکود اقتصادی با حمایت از تولیدات داخلی آن خواهد بود و آموزنده برای کسانی که با الهام از Patel به تعمق چگونه اقتصادی خود چشم انداز همگرایی از Nehruvian سوسیالیسم.

دومی البته در زمان هند از طریق حالت های مانند متمرکز برنامه ریزی مجوز راج جایگزینی واردات و حداکثر ورزش دولتی/ بوروکراتیک قدرت با رکود و متوسط نرخ رشد به عنوان نتیجه طولانی مدت. در مقابل پاتل معتقد بودند در ایجاد ثروت قبل از دولت channelled تلاش خود را در جهت یک دولت رفاه و اجتماعى کردن سود. هند دوباره در یک خم در جنگل, گیر افتاد, بین غیر صنایع داخلی و جهانی تجارت realignments. جالب اینجاست که BJP پاسخ شده است بیشتر Nehruvian از Patelesque. شاید آن می تواند یک اقتصادی چند درس از آن را نگه می دارد تا به عنوان نماد آن.

این قطعه به نظر می رسد به عنوان یک سرمقاله نظر در چاپ نسخه ای از این بار از هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im