از قضات بازنشسته که درجه دیوان عالی کشور خود را فراموش کرده ام کارت گزارش

عدالت مادان B Lokur اهدا ‘F’ درجه به دیوان عالی کشور از آن بازنشسته شد یک سال و نیم پیش مخالف راه آن به کار گرفته PILs به دنبال قضایی مداخله برای بهبود وضعیت رقت بار کارگران مهاجر در این بیماری همه گیر باعث lockdown.

پس از بازنشستگی او شده است آوازی در نقد و SC و پرتاب وزن پشت فعالان ساخته شده است که نام و شهرت و به عنوان یک نتیجه فرعی پول توسط بیش از, بهره برداری از پیل زمینه است. هنگامی که عملکرد خوب است بنابراین دادگاه. هنگامی که آن بد است دادگاه کردم نمرات بد.

مورچه Fox, ایرلندی فکر جدید رهبر معنوی بود pertinently گفت: “انتقاد غیر مستقیم شکل از خود مباهات.” که به نظر می رسد این استراتژی از قضات بازنشسته که فراموش ناشناخته و گفت: “قبل از اینکه شما بروید و انتقاد نسل جوان فقط به یاد داشته باشید که مطرح کردن آنها.”

ما نمی گویم عدالت Lokur مرتب یا مطرح SC قضات – CJI S A Bobde, قضات, N V Ramana, Ashok دارند Bhushan, L, N, رائو, S, K, کال, M, R شاه و B R Gavai – که در برخورد با PILs بر کارگران مهاجر. اما عدالت Lokur قطعا در سمت چپ در پشت یک میراث خود را از طریق قضاوت در PILs که در برخورد با مسائل مهم به عنوان کارگران مهاجر. چه ایستاده به عنوان یک قاضی نشسته?

پس از دولت UPA بود رای دادند و از سازمان های غیر دولتی ‘سواراج Abhiyan’ در سال 2015 در زمینه پیل برای اجرای مفاد مدیریت بحران, عمل, 2005; اعلام خشکسالی به عنوان فاجعه ملی برای ارائه به موقع برای جبران تلفات محصول و ورودی یارانه برای محصول بعدی; پرداخت به موقع دستمزد برای اشتغال تحت MGNREGA و ارائه مواد غذایی دانه تحت ملی امنیت غذایی (NFS) Act 2013 به جمعیت روستایی تحت تاثیر خشکسالی.

یک نیمکت رهبری عدالت Lokur برخورد با پیل از آغاز تا دفع در سال 2018 است. او نویسنده بسیاری از حجیم قضاوت. پس DM قانون تصویب رسید بسیاری از خشکسالی بازدید ما. حتی 11 سال پس از DM عمل نه از UPA و NDA دو هیچ فاجعه ملی مدیریت طرح قاب شده بود. غافل از UPA سابقه, ارشد, مدافع, Kapil Sibal هفته گذشته شنیده شد شکایت به SC مورد NDA را شکست به چارچوب یک طرح ملی برای مقابله با این بیماری همه گیر. دولت اطلاع داد که آن را در واقع دارای قاب یک طرح ملی!

در حالی که برخورد با پیل دوره از داوری مطرح شده توسط عدالت Lokur به نظر می رسد که هدایت دیوان عالی کشور در برخورد با PILs بر کارگران مهاجر. زمانی که سواراج Abhiyan به دنبال یک جهت به دولت برای ارائه dal/عدس و روغن پخت و پز در یک یارانه رای دادن به خشکسالی متاثر از جمعیت عمدتا کشاورزان گردن عمیق در بدهی عدالت Lokur گفت:

“ما در پیدا کردن نیروی در ارسال های اضافی وکیل کلی که هیچ mandamus را می توان صادر شده توسط این دادگاه به دولت برای اجرای NFS عمل فراتر از آنچه مورد نیاز است قوانین و مقررات و مفاد این اساسنامه.”

“به عبارت دیگر ممکن است برای ما به موضوع از یک جهت مثبت به دولت را در دسترس به افراد نیازمند هر مورد بیش از و بالاتر از آنچه که لازم الاجرا توسط NFS عمل مانند دال/عدس و روغن خوراکی (یا هر مورد دیگر که برای ماده) به همه خانواده ها در خشکسالی مناطق آسیب دیده. امروز سواراج Abhiyan دعا برای عرضه dal/عدس و روغن های خوراکی; فردا برخی دیگر از سازمان های غیر دولتی ممکن است دعا برای تامین برخی از موارد دیگر. این ممکن است تبدیل به یک ورزش بی پایان و نیاز ما را به فراتر از آنچه به مجلس ارائه شده است,” او گفت:.

و دوباره او گفت: “در مسائل مربوط به مسائل مالی و prioritisation از منابع مالی این دادگاه باید تسلیم به اولویت های تعیین شده توسط دولت مگر اینکه قانونی وجود دارد تعهد است که نیاز به برآورده شود توسط دولت است.”

عدالت Lokur حال اذعان کرد که حداقل یک چهارم از جمعیت کشور است که به مراتب بزرگتر در تعداد از کارگران مهاجر به طور موقت تحت تاثیر این مستند به طور منظم شلاق بیرحمانه با تکرار خشکسالی است. و در عین حال او چه بود ؟

“تمام آنچه که ما می گویند و می گویند در این زمینه این است که حداقل یک چهارم از جمعیت این کشور را (اگر نه یک سوم) است که تحت تاثیر خشکسالی و دولت باید گام های مناسب برای اطمینان حاصل شود که حداقل های قانونی مورد نیاز از مواد غذایی سبوس دار ساخته شده است در دسترس مردم در خشکسالی-مناطق آسیب دیده از کشور است. علاوه بر این و تا حد امکان دولت باید اقدامات لازم برای ارائه dal/عدس و مناسب پخت و پز متوسط و دیگر موارد ضرورت به افراد آسیب دیده از خشکسالی و اگر درخواست توسط یک دولت به دولت هند آن را باید در نظر بگیرید این درخواست با شفقت است.”

چه درجه خواهد عدالت Lokur خود را برای دستورالعمل های او گذاشته و برای آینده قضات ارشد? با توجه به rasping سوء استفاده و دوز انتقاد SC دریافت روزانه این روزها یکی از به یاد مردی که ایستاده بود تا در یک جماعت به خطاب توسط بودا و نگهداری پرتاب نقض حقوق بشر در او. پس از او به پایان رسید و بودا از او پرسید: “اگر یک فرد حاضر به قبول هدیه چه هدیه ای متعلق به؟” “به کسی که ارائه شده ، بودا گفت: او حاضر هدیه ای از موارد نقض حقوق بشر. SC باید اتخاذ بودا روش به هدیه ای از دانه بندی توسط قضات بازنشسته-تبدیل-فعالان.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>