حل و فصل نگا مشکل به operationalise قانون سیاست های خاور

موضع فعلی در مرزهای شمالی آغاز شده و با زشت زد و خورد در Naqu لا در هند در هفته اول ماه مارس. وقایع پس از آن در Galwan, Pangang Tso و Depsang کردم کل کشور به معنای واقعی کلمه چسب به لاداخ البته بر روی صفحه نمایش تلویزیون. در حالی که برخی از مرتب کردن بر اساس پیچ و خم متارکه است که اقدام در مواجهه با, چینی, obduracy, امکان این که نیرنگ و اصلی عمل اتفاق می افتند در مرز شرقی است که بسیار واقعی است. چین ادعا می کند دستگاه های زیادی از خاک در Arunanchal Pradesh (AP) به جنوب تبت و حتی در سال 1962 اصلی پانچ در آمد AP پس از اولیه انحرافی تاخت و تاز کردن در Ladakh.

تاریخ تمایل به تکرار خود دارد, از این رو, آن را محتاطانه به نگه داشتن اضافی افروزی و اقدامات لازم برای منصرف کردن یکی دیگر از شگفتی. زمان آن است که ما دور محیطی تمرکز بر شمال شرق (NE). ما نیاز به دو بحرانی چالش ها در حالت ماموریت: خارجی — گارد مرزی شرق و داخلی — حل و فصل نگا مشکل است.

نیروهای مسلح آماده برای مبارزه با تهدید خارجی اما بیشتر شوم و داخلی و یک تماس برای گرفتن توجه داشته باشید از آخرین شوم تحولات است. در 12 جولای آسام تفنگ (AR) و AP پلیس راه اندازی مشترک روبرو می شوند برای جلوگیری شش شبه نظامیان از NSCN (IM) در Longding منطقه در AP. این بود که با وجود این واقعیت است که وجود دارد و به اصطلاح آتش بس (CF) در محل از سال 1997. شده اند وجود دارد بیش از 100 دور از مذاکرات صلح بیش از 23 سال گذشته. این توافقنامه این است که اکثر نامناسب به عنوان CF پیمان به جای تعلیق عملیات و تصریح می کند ارضی محدودیت.

اساسی سکندری بلوک در قطعنامه نگا مشکل در حال بر محور حاکمیت (حد از استقلال) و مفهوم Nagalim. جناح به دنبال گسترش دامنه شامل مجاور نگا زندگی جیب در AP مانیپور و آسام. گروه با توجه وفاداری به Khaplang کشش Nagalim رویای شامل Heimi, Konyak مناطق قبیله ای در میانمار. علیرضا توجیه این برخورد بر اساس توافق محدود بودن عرض ارضی مرزهای Nagaland. IM جناح مقابله با تکرار است که بانکوک توافق ماه ژوئن سال 2001 مشخص نیست ارضی محدود است و بین دولت هند و NSCN. آن را در خدمت یک اولتیماتوم برای روشن شدن درخواست در محدوده ارضی و حدود و همزمان NSCN رهبر Muivah منتقل شده پایه به دهلی نو خواستار مذاکرات مستقیم.

نگا روند صلح شده است تاسف مناجات بد به کار گرفته parleys مشخصه های سری امتیازات به این امید که جناح را متلاشی و تایر. NSCN جناح پس از توافق دو جانبه بودند اختصاص داده ‘تعیین اردوگاه’ به کارآموز خود را در کادر. اولین انحراف در سال 2002 منجر به IM راه اندازی اردوگاه های غیر مجاز از جمله در مانیپور.

ما اعتراض شد و نادیده گرفته با MHA پذیرش آنها به عنوان ‘اردوگاه گرفته شده توجه داشته باشید’. این بود که بیشتر مرکب غفلت فرایند ثبت نام خلع سلاح skilling و جذب کادر متناوب در مشاغل از جمله نیروهای امنیتی. NSCN جناح اجازه داده شد برای حفظ خودخوانده ارتش. مسلح کادر ادامه داد: به پرسه زدن در اطراف در حال اجرا به صورت موازی اقتصاد سوخت توسط اخاذی (حسن تعبیر نامیده می شوند به عنوان مالیات) با تمام نفوذ فراگیر در انتخابات و سیاست و خطر کنترل در زیر سایه جهان فراگیر مواد مخدر-تروریسم-قاچاق اسلحه و چوب و حیات وحش محصول قاچاق و قراردادهای دولتی.

هر کسی که می ایستد تا به این گروه است و به احتمال زیاد برای دریافت ازهاری (مرگبارتر از فتوا) و دیدار با سرنوشت مشابه به دوست خوب من بازنشسته DGP Hesse مائو به قتل وحشیانه در دولت سرمایه است. این قابل سرزنش تمرین را فراهم می کند اندازه گیری از مال دنیا و مشروعیت به نگا جناح. طعنه امیز است, به عنوان Nagas کار در NE, معاف از پرداخت مالیات بر درآمد.

به تازگی مرکزی سازمان در نهایت تبدیل گرما در چند kingpins مرتبط با IM جناح اما تنها پس از آنها موفق به فرار به Ruili در چین است. این گروه شامل خودخوانده کلی Phunthing Shimrang مربوط به Muivah و تعیین نماینده در فرایند صلح ، IM در حال حاضر Alee (خارجی) فرماندهی مستقر در چین سازماندهی پول شویی و قاچاق اسلحه. فراگیر کنترل روند صلح جلیقه با تعیین مخاطب یک مقام اداری, کمک CF گروه نظارت به رهبری ارشد بازنشسته ارتش و یا پلیس

افسر. شروع با Padmanabhaiah بود که حتی تمایلی به بازدید Nagaland و ترجیح بانکوک interlocution روند دستخوش یک دایره کامل. وقت فعلی R N راوی سابق IB دو برابر کردن به عنوان فرماندار. عنوان به بیرون درز نامه ای خطاب به سانتی متر, او کاهش یافته است و عمده بمب های ضعیف اخاذی و غیر قابل کنترل حرکت از کادر. این منجر به مجازی انحراف از روند صلح به عنوان فرد نامزد دریافت جایزه برای پیدا کردن راه حل در حال حاضر برجسته سازی مشکلات در نامناسب ترین زمان در هنگام راه حل به نظر می رسید تقریبا قریب الوقوع است. دلیل اصلی این است که ما spooking کارشناسان بیش از بازی در حال ماکیاولی; امیدوار کننده چیزهای مختلف در دهلی نو و کهیما. این مهم خواهد بود به حل تعارض فرایند برگشت روی ریل فوری. نگا مشکل این است که گره کور با پتانسیل برای آوردن ثبات در منطقه و operationalise, متوقف ‘عمل شرق’ سیاست.

پیچیدگی بیشتر تشدید با گزارش متلاشیکننده از قاچاق اسلحه راکت در میانمار داشتن چین و پاکستان اتصال. تشنج چینی بازوها در تایلند-میانمار مرز منجر به دستگیری و پاکستان عملیات مربوط به لشکر (اجازه). اسلحه بودند به مقصد رخین استان برای Arakan ارتش شورشی. آنها به منظور هدف قرار دادن دارایی های ایجاد شده برای Kaladan چند مدل پروژه به لینک کلکته با سیتو پورت در میانمار با Mizoram و مانیپور. حل نشده تروریسم را به سمت مهره های بازی دومینو. شده است وجود دارد یکی دیگر از نامردان بمب دست ساز حمله در Chandel منطقه به هند و میانمار مرز های بسیار عجیب و غریب ترکیبی از نیازها (PLA-Meitei), MNPF (Manipuri Nagas) و مبارکه جناح ULFA باعث چهار کشنده تلفات.

وقت آن است که به عمل در متمرکز و هماهنگ شیوه در حالت ماموریت انکار چین و پاکستان یک فرصت برای بهره برداری داخلی faultline در NE. کلید ثبات و توسعه به شرق نهفته در حل و فصل طولانی ترین چرکین نگا شورش.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>