گزارش Coronavirus وظیفه: روبات که رفتن به جایی که انسان از ترس به آج

در سراسر جهان صدها نفر از مهندسان و دانشمندان و توسعه دهندگان نرم افزار در محل کار ساختمان رباتیک ارتش با پررنگ ماموریت: برای کمک به جلوگیری از گسترش coronavirus.

وجود دارد روبات bedecked با لامپ که استحمام در سطوح اشعه نامرئی روبات به اندازه کافی با استقلال با خیال راحت به همزیستی با انسان در حالی که مطابق با اصول بهداشتی طبقه 24/7, روبات است که می تواند اسکن برای تب و اجرا ماسک-پوشیدن حتی روبات ها است که با فشار ضد میکروبی گاز در فضاهای باز. (که رویکرد دانشمندان می گویند احتمالا بیهوده است.)

از همه مهمتر بسیاری از این روبات در حال حاضر در حال استفاده برای ورود به محیط های قبل از انسان انجام دهد, اجازه می دهد آنها را برای جلوگیری از عفونت نه تنها از بیماران و پرسنل پزشکی اما به طور بالقوه نیز خط مقدم تمیز کردن کارکنان.

Avidbots Neo روبات تمیز شده اند سینسیناتی/شمال کنتاکی فرودگاه بین المللی پس از شروع سال.

عکس: Cincinnati/شمال کنتاکی فرودگاه بین المللی

در سینسیناتی/شمال کنتاکی فرودگاه بین المللی شناخته شده به عنوان CVG مسافران پراکنده هستند اما یک ربات خود مختار شده است گشت پایانه در تمام طول روز هر روز پس از شروع سال 2020 است. این Avidbots Neo وزن 1,050 پوند زمانی که به طور کامل لود شده اما به دلیل هوش مصنوعی و یک بانک از دوربین و سنسورهای دیگر می توانید با خیال راحت عمل انسان است. در حالی که ناوگان 20 از این رباتها در حال حاضر در حال استفاده در یکی از شلوغ ترین فرودگاه—Changi سنگاپور—این مدل در CVG برای اولین بار در ایالات متحده فرودگاه.

برایان کاب فرودگاه ارشد نوآوری افسر می گوید: نئو قادر است از مواد ضد عفونی کننده و نه صرفا تمیز کردن پس از آن توزیع می تواند یک راه حل از جوانه قتل مایع از یک مخزن و آن را به یک دوم به توان دفع بعد.

روبات های دیگر است که هرگز در نظر گرفته شده برای گندزدایی با مواد شیمیایی شده اند به خدمات فشرده. به عنوان به زودی به عنوان آن مشخص شد شیوع بود دم در ووهان UBTech رباتیک مستقر در شنژن چین آغاز شد سقوط R&D برنامه ای برای تغییر برخی از آن موجود روبات ها به جنگ coronavirus. در یک, Atris, هوای آزاد, امنیت, ربات, مهندسین متصل به سیستم اسپری ضد عفونی کننده در مکان های عمومی. این تبدیل به یک مشترک ضد coronavirus تمرین در چین اما دانشمندان می گویند کمی وجود دارد و شواهد آن چیزی می کند و حتی می تواند خطرناک از آن شامل پر کردن هوا با رقیق کردن محلول ریه تحریک کننده سفید کننده.

Cruzr روبات می تواند نقطه که آیا کسی در حال اجرا است یک تب یا نه با پوشیدن ماسک.

عکس:
UBTECH

روش دیگری برای ضد عفونی با روبات ها که در مقابل حمایت چندین دهه تحقیق و استفاده از بالا و شدت نور UV در فضاهای داخلی می گوید: بنیامین تنر, مدیر اجرایی, Austin, Texas, بر اساس Microchem آزمایشگاهی که آزمایش ضد میکروبی فن آوری برای ثبت نام با آژانس حفاظت از محیط زیست.

برای سال های بیمارستان ها استفاده کرده اند با فرکانس بالا UVC نور یک نوع از اشعه ماوراء بنفش نور است که برای انسان خطرناک و کشنده به میکروب برای پاکسازی اتاق. هیچ کس می تواند در اتاق هنگامی که آن را در حال استفاده است. بسته به قدرت از لامپ یک خوشه از UVC-لامپ ساطع چرخ را به یک اتاق می تواند انجام این کار در هر نقطه از 10 دقیقه تا یک ساعت. این سیستم دارای این مزیت از رسیدن به بسیاری از سطوح است که تمیز کردن کارکنان تمایل به فراموش می گوید دکتر تنر.

با انجام مقدماتی قبل از عقیم سازی اتاق تمیز, ربات های عامل مشابه به آنهایی که باید وارد غرق نیروگاه های هسته ای و دیگر محیط های خطرناک.

UVC نور همچنین دارای یک استعداد خاصی برای کشتن هوابرد میکروب نه فقط آنهایی که در سطوح. این می تواند به ویژه مهم است برای زمان بیماری همه گیر اگر آن را معلوم است که به عنوان بسیاری از دانشمندان گمان می کنند که یک راه coronavirus منتقل می شود ممکن است زمانی که مردم تنفس ذرات wafting در مورد فضاهای داخلی.

یکی از مضرات استفاده از نور است که آن را نیاز به یک انسان وارد اتاق—بین چرخه البته—به حرکت UVC-ساطع لوله از یک موقعیت به دیگری به طوری که تمام سطوح در یک اتاق دریافت حداکثر دوز تابش.

یک تعداد انگشت شماری از شرکت ها در حال تلاش برای حل این مسئله با استفاده از این چراغ ها در یک راه بی خطر برای انسان, در بالای خودمختار روبات است که می تواند روو در مورد فضاهای عمومی, درخشان, خود, غم انگیز درخشش بیش از همه, همه چیز, از بین بردن ویروس ها باکتری ها و قارچ ها به طور یکسان.

یکی از این شرکت UVD, روبات, راه اندازی در دانمارک در سال 2014 و آغاز فروش آن روبات ها در سال 2018 است. آن را در حال حاضر مبادرت به فروش ربات در حدود 50 کشور. از ماه فوریه و بیمارستان در نقاط در چین شده اند با استفاده از فن آوری آن است. تقاضا برای این شرکت UVC-مواد ضد عفونی کننده روبات ها منفجر شده از ماه دسامبر قرار دادن این شرکت در مسیر تحویل دو تا سه بار به عنوان بسیاری از روبات ها به عنوان آن بود در اصل پیش بینی شده در سال 2020 مدیر عامل می گوید: هر Juul Nielsen.

این روبات نیست پیچیده با استانداردهای خودروهای اما آنها قادر به حرکت از طریق بیمارستان ها و اتاق های تمیز با حداقل بشر نظارت. این اجازه داده بیمارستانها—و به طور فزاینده ای دیگر امکانات مانند انبارها و زندانها و ادارات—برای ضد عفونی کردن بیشتر از آنها خواهد با انسان گاهی اوقات به عنوان اغلب به عنوان هر چند ساعت.

یک Youibot ربات در یک بیمارستان در چین هوبئی که در ووهان واقع شده است.

عکس:
youibot

یک پروتکل جدید برای سن coronavirus در حال استفاده توسط برخی از مشتریان از UVD روبات شامل ارسال ربات خود را به اتاق پس از coronavirus مثبت بیماران خارج شد اما قبل از هر کس دیگری وارد شده است. با انجام مقدماتی قبل از عقیم سازی اتاق تمیز است آن را عامل به شیوه ای نه چندان متفاوت از روبات که در گذشته وارد غرق نیروگاه های هسته ای و دیگر محیط های خطرناک.

آقای نیلسن نیست تنها مبتکر حمل و نقل به مشتریان مشتاق در حال حاضر. به عنوان راه اندازی این شرکت ها صحبت کردم نمی خواهد فاش دقیق مقادیر اما اعداد کوچک باقی می ماند, در ده ها یا صدها محدوده نه هزاران و یا دهها هزار نفر آنها ممکن است قادر به کشتی اگر آنها در حال حاضر تولید در مقیاس بزرگ.

و نه آن را روشن چگونه قوی این بازار خواهد بود. مانند امریکا ضعیف نگهداری ذخیره اضطراری هواکش و یا محزون می خوانی ذخایر کافی از ماسک و تجهیزات حفاظت شخصی این امکان وجود دارد که پس از تهدید coronavirus گذشته تقاضا برای این فن آوری را کاهش شتاب.

جنی لی 15 سال کهنه از شرکت سرمایه گذاری GGV سرمایه و سرمایه گذار در Avidbots می گوید که coronavirus قرار داده ویژه در رباتیک و اتوماسیون در کل. بسیاری از رباتیک شرکت در چین, برای مثال, سرعت اقتباس منظوره خودمختار روبات ها به طور معمول استفاده می شود برای گشت زنی در دفاتر و یا انتقال کالا در داخل خانه به انجام کارهایی مانند پرسه زدن در بیمارستان ها با سنسور برای تشخیص افراد متوسط و یا برای حمل لامپ UV.

تمیز کردن سطوح مانند دستگیره درب و دکمه های آسانسور هنوز هم نیاز به یک سطح از مهارت و چابکی است که تنها انسان دارای.

علاوه بر آن مواد ضد عفونی کننده-پاشش ربات UBTech مجهز به دو مدل دیگر از آن شرکت ربات Cruzr و Aimbot با دوربین های حرارتی به “دیدن” اگر کسی در حال اجرا است یک تب. آنها همچنین باید شی-الگوریتم های تشخیص است که اجازه می دهد آنها را برای تعیین اینکه آیا یک فرد با پوشیدن ماسک. مستقر در بیمارستان, آنها قادر به حرکت سالن مستقل یادآوری مردم به پوشیدن ماسک و ضعیف مردم که ممکن است بیمار می شود. این Cruzr مدل همچنین دارای توانایی برای عمل به عنوان یک سرایدار دادن ورودی بیماران دو-راه های اتصال به یک کنترل از راه دور دکتر که ممکن است خود را انجام اولیه مصرف است.

یکی از چالش های جدید در بازار برای “clean tech” است که همه این روبات ممکن است به اثبات می شود مقرون به صرفه در مقایسه با راه حل های که به عنوان فانتزی. تمیز کردن سطوح سخت که در آن گسترش ویروس ها مانند درب دستگیره و دکمه های آسانسور هنوز هم نیاز به یک سطح از مهارت و چابکی و قدرت مانور است که تنها انسان دارای. اما خانم لی امیدوار است که شرکت ها ادامه خواهد داد به کار روبات با عوامل شکل کوچک و استقلال بیشتر.

یکی دیگر از نگرانی این است که مقدار زیادی از تحقیقات در این اثر از همه از این فن آوری همچنان به انجام شده است. اشعه ماوراء بنفش نور سیستم های خاص متفاوت است یک معامله بزرگ در چگونه موثر هستند و به آرامی تنظیم می گوید Microchem آزمایشگاه دکتر تنر. “وجود دارد تولید کنندگان که انجام داده اند هیچ تست خود را و آن را کمی مراقب باشید خریدار در ماوراء بازار,” او اضافه می کند. برخی از شرکت ها استفاده کرده اند و تحقیقات برای نشان دادن سیستم های خود هستند بسیار موثر نه تنها در کشتن میکروب اما در واقع کاهش میزان عفونت در بيمارستان ،

در Microchem آزمایشگاهی که ارزیابی یک میزبان کامل از فن آوری های ضد میکروبی از مواد ضد عفونی کننده به چراغ UV دکتر تنر است که در حال حاضر دریافت 15 به 20 سوال در هر روز از موجود و جدید به مشتریان است که تکنولوژی آنها می خواهند خود را در آزمایشگاه برای ارزیابی. قبل از coronavirus او فقط یک یا دو سوال در روز است.

جان Rhee, مدیر کل از UBTech رباتیک, شمال امریکا, شرط بندی است که میزان بیماری همه گیر کوروناویروس بیدار است جهان به نیاز برای بلند مدت آمادگی.

“بحث ما در مورد مسطح منحنی اما باید مراقب باشند و باید با افزایش نظارت و اقدامات در محل برای کاهش انتقال چیزهایی هستند که سازمان های دولتی و خصوصی باید به طور جدی برای زمان بسیار طولانی,” او می گوید.

نوشتن به کریستوفر در میمس [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de