رنو کلیو E-Tech ماشین هیبریدی در بروکسل نشان می دهد موتور در ژانویه.

عکس: فرانسوا لنوار/ایسنا

رنو SA چرخش به یک 2019 خالص از دست دادن آن برای اولین بار در یک دهه و کاهش سود خود و به عنوان فرانسوی, غول خودرو به شدت جذب درآمد پایین تر از شریک اتحاد Nissan Motor Co. و تلاش می کند با کاهش فروش در چین.

نتایج کلاه پر سر و صدا سال برای خودرو ساز. آن را صرف 2019 درگیر در تعارض با آن شریک نیسان پس از اواخر سال 2018 دستگیری در ژاپن از Carlos Ghosn. آقای Ghosn جعلی همکاری بین دو خودرو سازان و رهبری آن را برای سال. رنو همچنین هفته را صرف بحث در مورد امکان tie-up با فیات کرایسلر اتومبیل NV.

نیسان و دولت فرانسه موفق به ارائه پشتیبانی کامل برای ادغام به پایان رسید. فیات کرایسلر پس از آن تبدیل به یک رقیب پژو-ساز PSA که توافق به یک معامله.

سال گذشته “بوده است که سال سختی برای رنو و داد” گفت: اقدام رئیس اجرایی کلوتیلد Delbos. “ما 2019 است که در آن ما به شما گفت آن خواهد بود, اما آن را نمی که در آن ما می خواهید آن را به. ما راضی با نتایج ما.”

خانم Delbos به طور موقت به عهده گرفت بالا کار در ماه اکتبر پس از سلف او تیری Bolloré, دیده می شود به عنوان یک متحد نزدیک آقای Ghosn شد رییس هیئت مدیره.

رنو نوشته شده در از دست دادن خالص از €141 میلیون ($153.1 میلیون دلار) برای سال افت قابل ملاحظه ای از آن €3.3 میلیارد سود سال قبل. تحلیلگران انتظار یک شیب افت در سود است اما از دست دادن نیست. سهام به شدت کاهش یافت و بیش از 4 درصد در اوایل معاملات در پاریس قبل از دوره نقاهت به شدت. آنها تا بیش از 3% ظهر.

رنو درآمد نیز ضربه زیادی هزینه مربوط به قطع معوق مالیاتی به رسمیت شناختن در فرانسه. و از آن زمان به اتهام مربوط به عملکرد ضعیف خود را کسب و کار در چین, که در آن گروه واحد فروش کاهش یافته است 17 درصد.

این شرکت به گفته تحلیلگران بازسازی هزینه خواهد بود بالاتر از نرمال در سال آینده. ماه گذشته سران داد شرکت که همچنین شامل Mitsubishi Motors Corp گفت: آنها را متوقف تکثیر تلاش های تحقیقاتی و مهندسی و ساخت محصولات بیشتر در هر یک از دیگر گیاهان است.

خانم Delbos گفت: رنو با هدف کاهش هزینه های ساختاری حداقل €2 میلیارد دلار در سه سال است. تحلیلگران دویچه بانک برآورد رنو ساختاری هزینه به اطراف €10 میلیارد دلار امروز است. خانم Delbos خواسته شد تا در مورد امکان بستن گیاهان از جمله در فرانسه. “ما نه حکم هر چیزی را,” او گفت:.

رنو گفت: داد شریک نیسان کمک €242 میلیون به نتایج—شیب یک قطره از €1.51 میلیارد دلار آن کمک سال قبل است. دو طرف باید squabbled بیش از دو طرف به اشتراک گذاشته سوء ظن از قدرت گرفتن در غیاب آقای Ghosn. عملکرد ضعیف در هر دو شرکت های خودرو اضافه شده است برای فشار.

آقای Ghosn چهره اتهامات در ژاپن از تخلف مالی اتهامات او را تکذیب کرد. او قول داد برای مبارزه با این اتهامات در یک دادگاه است که انتظار می رود برای شروع در این سال, اما به جای فرار از کشور است. او در حال حاضر در لبنان است.

آقای Ghosn ثبت پرونده های حقوقی علیه نیسان و رنو بیش از شرایط اخراج او از هر دو نشانگر اتومبیل پس از بازداشت. هر دو شرکت گفته اند که آنها را به مبارزه با مناسب.

رنو درآمد کاهش 3.3% به €55.54 میلیارد طور کلی در خط با انتظارات تحلیلگران. این شرکت اعلام کرد در ماه گذشته است که آن را به فروش کمتر خودرو در سال 2019 در میان پیمانکاری بازار جهانی و هدایت بود برای 3 درصد به 4 درصد کاهش در درآمد. عامل حاشیه برای سال بودند 4.8%. رنو در حال هدایت به یک حاشیه در حدود 5 درصد است.

رنو گفت: این پیشنهاد با سود €1.10 یک سهم پایین از €3.55 برای سال 2018 است.

برای سال 2020 خودرو ساز گفت: این اهداف درآمد در راستای 2019 در نرخ ارز ثابت و همچنین به عنوان یک عامل حاشیه از 3% به 4% مثبت و خودرو عملیاتی و جریان نقدی آزاد قبل از تغییر ساختار هزینه. این شرکت گفت: coronavirus است تاری دید برای سال 2020 است که خود هدایت برای سال حذف اثرات ممکن است آمار از شیوع ویروسی.

نوشتن به Cristina رکا در Cristina.Roca@dowjones.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de