‘تکیه بر خدا’ – نسخه ای برای فقرای هند در همه گیر: رویترز

توسط آنی بانرجی و سائورابه شارما

با لوازم اسکن و کارکنان کم پرداخت، یکی از فقیرترین ایالت های هند در حال تقلا برای جلوگیری از “انفجار” در موارد coronavirus که به گفته پزشکی می تواند سیستم بهداشتی پرمشون فلج.

همه گیر شده است در حال حاضر شبکه پزشکی در بیهار، که بیش از 62،000 عفونت و نزدیک به 350 مرگ و میر ثبت شده است.

اما مردم محل يوشترند که بدترين چيزها هنوز به اين جا نرسيده

سوخت اضطراب خود را — یک کُل از گزارش رسانه ها و تصاویر از مردم تلاش برای دسترسی به مراقبت های بهداشتی ، از جمله بیماران coronavirus در حمایت از اکسیژن در راهروهای بیمارستان لنگیدن.

فهرست شکایات بیمار – بدتر در خارج از شهر پایتخت پاتنا – طولانی است: تخت بیش از حد چند, سیلندر اکسیژن خطا, بدون پزشکان, آزمایش صفر و دم ته دارو موثر.

وقتی که داروساز دهکده Om Prakash Gupta در هفته گذشته نفس بی نفس شد، او را از طریق آب های سیل چرخان به آب های محلی، بیمارستان منطقه ای تنها به ساعت ها صبر برای یک آزمایش تاج ویروس – و یک روز کامل برای حمایت از اکسیژن به آب درآمد.

۴۲ ساله آزمایش مثبت انجام داد و پس از اینکه خانواده اش با ناهمدلی اولیه کارکنان بیمارستان، تهدید پزشکان و رد سیاستمداران مواجه شدند، تخت خوابی گرفت.

ما ترسو شديم و … اعضای خانواده ما از درماندگی شروع به گریه کردن کردند. (سپس) مقامات بیمارستان به ما زنگ زدند و – او را پذیرفته اند.” برادر شوهرش مانوج کومار تلفنی از روستای خود در شهر مادهوباني گفت.

اما خيلي دير شده بود

به ما گفته شده بود که او به شدت یک شبه نفس نمی کشه و بیماران دیگر سعی می کردند دکتر را برای او صدا بکند اما هیچ نمی آمد. در نهایت او از تخت خود افتاد و به دلیل کمبود اکسیژن درگذشت.” کومار به بنیاد تامسون رویترز گفت.

کارشناسان بهداشت می گویند تعداد کشته ها در حال افزایش است، به خصوص به عنوان سیل سالانه پیچیده تلاش برای اجرای منابع دور اجتماعی و فشار.

سیل ها تحرک را کاهش داده اند. مردم نمی توانند ترک … تیم های آزمایش نیز قادر به رسیدن به این مناطق نیست، “SR Jha، یک دکتر در منطقه Araria که در حال آغشا است.

“موارد بسیار بیشتر خواهد شد. “يه جور انفجار يوجود داره

نه وزیر بهداشت و درمان ایالت و نه وزارت بهداشت فدرال به تماس های تلفنی مکرر، پیام های متنی و ایمیل های بیش از یک هفته به دنبال اظهار نظر خود پاسخ دادند.

قايق رو از دست دادم

شیوع ویروس کوروناویروس هند سومین بیماری بد ترین بیماری در جهان در پشت آمریکا و برزیل است که بیش از ۱/۹ میلیون مورد تأیید شده و حدود ۴۰۷۰۰ مرگ و میر را بر اساس آمار دانشگاه جان هاپکینز در بر می دارد.

ویروس از شهرهای شلوغ به مناطق روستایی سفر کرد، در حاليکه میلیون ها کارگر تحت یک قفل سخت به خانه بازگشتند، بیهار یکی از بزرگترین هجوم های مهاجران را دریافت کرد.

Bihar فاقد بیمارستان های خوب, با امکانات خارج از پاتنا woefully کوتاه در منابع, پزشکان و کارشناسان پزشکی می گویند.

در منطقه دربهنگا – که به خاطر سیل – یک بیمار کوروناویروس حتی در داخل یک بیمارستان محلی تظاهرات ی را به راه می افکند و ادعای بی توجهبودن پزشکی را دارد.

“هيچ دکتري 10 روزه که به ديدنم نيومده اوضاع آنقدر بد است وانه اکسیژن که به من داده بود از گاز زد … من از آنها درخواست جایگزینی کردم، اما هیچ پاسخی وجود نداره.” شيلندرا سنها به رسانه های محلی گفت.

ناظران پزشکی می گویند دولت موفق به آماده سازی نشد.

Sunil Kumar, Bihar secretary of the Indian Medical Association that represents 325,000 doctors, said more than 40% of state healthcare posts were vacant. این، او گفت، با وجود درخواست پزشکان از دولت برای پر کردن گشایش.

دولت قایق را در آماده سازی و برنامه ریزی از دست داده و در حال حاضر شما می توانید سقوط را ببینید، گفت: کومار.

مقامات پس از یک هفته درخواست برای اظهار نظر هیچ پاسخی نداده بود. با این حال کومار گفت: پرداخت های پزشکی رقت آور بود و کارکنان فاقد کیت های اساسی مانند کت و شلوار محافظ، ماسک و دستکش.

چگونه می توان انتظار داشت که کارکنان پزشکی برای ۸۰۰۰ یا ۱۰۰۰۰ روپیه در بخش های COVID-19 در چنین شرایطی کار کنند – تنها برای به خطر قرار دادن جان خود؟”

دولت می گوید که به کارکنان بهداشت و درمان “تشویق” به ارزش حقوق یک ماه می دهد.

‘به خدا تکیه کن’

خانه به 120 میلیون نفر، بیهار در حال آزمایش حدود 38،000 نمونه در روز — در مقایسه با حدود 100،000 در هند پروجمیترین ایالت اوتار پرادش.

کومار گفت که ویروس در حال گسترش است کشف نشده، با تعداد کمی از مردم ماسک پوشیدن و یا نگه داشتن فاصله امن، با وجود قفل کردن تا یدلایمخیرات اوت 16.

نیتیش کومار، وزیر امور خارجه می گوید که ویروس “قطعا ً تهدیدی برای بیهار” است با توجه به آن است که تراکم جمعیت در کشور بالا است – سه برابر میانگین ملی.

• دبیر اصلی بهداشت بیهار، Pratyaya Amrit برای نظر در دسترس نیست، اما به رسانه های محلی گفته است که اولویت اصلی او این بود که رمپ تا تست به 50،000 در روز.

او عهد کرده است که تغییراتی را ایجاد کند، از جمله افزایش تعداد تخت ها با پشتیبانی اکسیژن، خدمات آمبولانس، دسترسی به طور دور ساعت پزشکان و پرستاران و پر کردن جای خالی با تعیین ۱۰۰۰ پزشک متخصص.

دکتر شکیل که با یک نام می رود و رئیس جنبش سلامت مردم در بیهار، شبکه ای از سازمان های جامعه پزشکی و مدنی، گفت بیمارستان های خصوصی برای اکثر مردم از آنجا که آنها می تواند تا تومان هزینه 15،000 – در حالتی که درآمد سرانه روزانه 112.50 تومان است.

در عوض، مردم عادی باید با محلی “بیمارستان های کثیف، که در آن تخت بسیار کمی هستند و هر گونه درمان برای () تاج ویروس حتی در دسترس نیست، انجام دهد، گفت: Jha، دکتر از Araria.

…فقرا آنها باید به خدا تکیه کنند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im