دین، ملاقات با سیاست: 5 اوت روز بزرگ برای Ayodhya، مودی، BJP بود. او در حال حاضر باید در حفظ تلاش هند با سرنوشت تمرکز

در مناسبتی که توسط بزرگ pomp و مذهبی بودن مشخص شده است، نخست وزیر Narendra Modi cynosure از همه چشم در مراسم رام Mandir bhoomi pujan بود. اون اون رو به اون لحظه آورد به همان اندازه براي بي جي پي هم پيروز شد صحنه قطعا دل بسیاری از سراسر کشور خوشحال. اما بسیاری نیز در مورد معنای عمیق تر آن تعجب خواهد کرد.

برای بی جی پی وفادار، تاریخ 5 اوت یک تقارن زیبا خاص داشته باشد. این زمانی است که BJP در دو وعده مبارزات انتخاباتی بزرگ خود را خوب آمد: اباو کردن ماده 370 J و K و ایجاد معبد رام Janmabhoomi. امیدوارم که BJP و سنگپریور در حال حاضر حل و فصل و دلیل کمتری برای بازی ‘قربانی هندو’ کارت.

با تشکر در هیچ اندازه کوچکی به مودی و بی جی پی را بلاغت ، قرن 21 هند به طور فزاینده آرمانی است. در این رابطه، در حالی که تمایل PM برای 5 اوت برای به دست آوردن یک بزاق بیشتر بر روان هند قابل درک است، conflation خود را از مبارزه mandir با جنبش آزادی هند ممکن است توسط بسیاری از عنوان شده است. هیچ مناسبتی از ۱۵ اوت ۱۹۴۷، به عنوان یک رویداد نزدیک نیمه ای در تاریخ هند اندازه گیری شده است – به جز شاید تصویب قانون اساسی هند در ۲۶ نوامبر ۱۹۴۹ که پایه و اساس جمهوری هند را امروز تشکیل می دهد.

دولت باید از این مناسبت استفاده کند تا خود را به خاطر حفظ تلاش هند با سرنوشت و تحقق اهداف تحقق نیافتهای جمهوری، از خود باز دارد. این باید خود را با قدرت به کار می اندازد به احیای اقتصاد، بهبود حکومت، و بازگشت به سرمایه گذاری چند دهه طولانی در بهداشت عمومی است که همه گیر Covid تا به شدت در معرض. تجاوز از طرف چین و ادعاهای تازه پاکستان و حتی نپال در خاک ما چالش دیگری است که باید به آن برخورد شود. معبد ها و بناهای تاریخی دیگر می توانند به نشانه سازی فرهنگی بزرگ و قدردانی کمک کند، اما آنها نمی توانند جایگزین بهبود کیفیت زندگی مردم و تقویت رفاه ملی، که معامله واقعی است. این چیزی است که دولت باید اکنون تمرکز خود را بر ذهن و انرژی خود را بر روی. مودی در سخنرانی خود به روح ملی گرا استناد کرد و رام را نماد یاز حکمرانی فراگیر و رفاه مردمی توصیف کرد. او باید محبوبیت خود را مهار کند تا اطمینان حاصل شود که رکورد NDA از حکومت تقریبی به آرمان او در Ayodhya جشن گرفته است.

این قطعه به عنوان نظر سرمقاله در چاپ روزنامه تایمز هند ظاهر شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net