رام ماندیر قانون اساسی را نفي نمي کند، آن را به عتیقه پیوند می دهد تا حال

همواره ابهام عمیقی وجود داشت که حرم مغول را که تا بعد از ظهر ۶ دسامبر ۱۹۹۲ در ایودهیا وجود داشت، تعریف می کرد. به سمت بیرون، آن را به حال تمام ظاهر مسجد ساخته شده در اوایل قرن 16. با این حال، در داخل معبد رام بود که به عنوان عملکرد مانند از بت رام lalla در سال 1949 در آنجا قرار داده شده بود.

جالب اینجاست که ابهام کاملاً پدیده ای پس از استقلال نبود. *اعتقاد محلی که میربقیه ژنرال بابر، مسجد بابری را در محل زیارتگاه بنا کرده بود و به عنوان جانماتان رام (زادگاه) در آواد حداقل به تحسین می پرداخت. با این حال، از دست دادن جانماشان به این معنی نیست که هندوها اهمیت خود را از حافظه جمعی خود پاک کرده است. در محیط مسجد یک رام چابوترا را ایجاد کردند که در آن پوجا را به لرد رام پیشنهاد کردند. به طوري که براي يهوديان يقين داشت که در ديوار بيروني کوه معبد مقدس در اورشليم که جامعه کنترل خود را بر آن از دست داده بود، دعا مي کردند.

تخریب حرم بابری در سال ۱۹۹۲ به طور پذیرفته شده در نقض تضمین های داده شده به دیوان عالی کشور بود. با این حال ، حذف ساختار مورد مناقشه و از سر گیری puja در یک معبد با عسر و عسر ساخته شده ، makeshift حذف تمام آثار ابهام. در یک شب پخش به ملت در شب تخریب نخست وزیر وقت P V Narasimha Rao وعده داد برای بازسازی یک مسجد در سایت، اما این اطمینان فاقد هر گونه تعهد واقعی و به سرعت به فراموشی افتاد. در عوض، مسئله در حال حاضر در ساخت یک معبد بزرگ در سایت janmasthan مرکز. کسانی که به معبد مخالف هستند معبد تغییر مکان را ترجیح می داد – احاطه شده توسط موانع و ورود محدود از ارادتمند – به طور نامحدود ادامه دارد، در حالی که بهاکت رام می خواستند پایان دادن به پیش ارادت قضایی و یک دستور قضایی طبقه بندی شده است. با پوجان bhoomi در 5 اوت انجام شده توسط نخست وزیر Narendra Modi، اختلاف طولانی نزدیک شدن به بسته شدن است.

عواملی که به یک اختلاف محلی کمک کرده اند با فرض یک شخصیت ملی و شکل دهی دوباره سیاست کاملا ً مشخص خواهد شد، طبیعتاً، تاریخ نگاران آینده را اشغال می کنند. تفاوت واکنش ها به تخریب سال ۱۹۹۲ و بهومیپوجا چهارشنبه گذشته نشان می دهد که هند بسیار تغییر کرده است. اگر سابق با کوکتل جشن های پر از مبهم، خشم و اعتراضات خشونت آمیز مشخص شده بود – شورش بمبئی و انفجار بمب سریالی در اوایل سال ۱۹۹۳ را به یاد آورید— دومی با رعایت با وقار و پیش بینی بیداری ملی مورد استقبال قرار گرفته است. معبد رام حداقل در میان هندوها وارد دنیای عقل ایشده است.

مودی در سخنرانی خود در ایودهیا جنبش معبد رام را به عنوان جلوه ای از انگیزه های ملی گرا که جنبش آزادی را به پیش می برد توصیف کرد. علاوه بر این، او معبد پیشنهادی را به عنوان یک “نمایندگی مدرن از فرهنگ ما” شخصیت پردازی کرد. اين شيب انگيزه ها به خشم اومده آنها ابراز ترس کرده اند که حذف ابهام در Ayodhya استعاره ای برای یک دولت هندو است.

اوج مبارزات آزادی در سال ۱۹۴۷ منجر به ایجاد نظم سیاسی شد که در قانون اساسی ۱۹۵۰ به وجود امد. قانون اساسی، در میان چیزهای دیگر، پارامترهای زندگی عمومی را تعریف کرده و ارزش های که جمهوری جدید را تعریف می کند، به طور سست ی مشخص کرده است. با این حال، در حالی که قانون اساسی از قانون اساسی سلب قانون و ایجاد شهروندی برابر — با برخی از امتیازات ویژه ای برای جوامع مبتلا به ضرر تاریخی — آن را به طور طبیعی روشن از مسئله بزرگتر از ملت هدایت.

این سکوت قابل فهم تا قسمتی از تبعیت اولیه از آنچه می تواند به طور سست یازی به نام اجماع نهرویکه که با سه رکن سکولاریسم، اجتماعی و عدم همسو سازی مشخص شده بود، پر شد. با این حال، با بسیاری از شیبلوث های قبلی دور و استقرار قدیمی به تدریج لبه دار از ساختار قدرت، وجود داشته است تمایل به تقابل ملت با قانون اساسی. این نسخه از “وطن پرستی مشروطه” بر این باور پیش می آید که نقطه آغاز وجود هند روز جمهوری ۱۹۵۰ بود — سال ضرب المثلی صفر. میراث هند به دنبال آن بود که در یک مه آلود پوشیده شود.

معبد رام به عنوان نمادی از هند مدرن، قانون اساسی را نعلین نمی کند. ساخت آن، پس از همه، توسط حکومت قانون تحریم شد. آنچه که انجام می ده اینه که یک ارتباط بین یک هند برقرار کنه که از زمان عتیق تا به امروز وجود داشته. این باور را ارائه می دهد که هند یک پیوستار است و به دنبال ایجاد اتصال ضروری – به عنوان ادموند برک آن را قرار داده است – بین زنده، مرده و متولد نشده است. معبد رام مدرن دیدگاه ی جایگزین از ملت مدنیت را ایجاد می کند، چهره ای از وجود ما که حتی جوهرال نهرو اذعان داشت اما به طرح مدرنیته اش تزریق نکرد. معبد رام این پتانسیل را دارد که تصورات هندی را فراتر از مدرنیته گذرا بزرگ کند

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im