نژادی و عدالت: پنج چشم باز مستند

به عنوان ایالات متحده همچنان به حلقه پس از جورج فلوید مرگ مکالمات در مورد بی عدالتی در جامعه باید نفوذ روح زمانه. نزدیک امتحانات از نقش سفید برتری در هر جنبه از زندگی آمریکایی از اقتصاد و سیاست به عدالت و آموزش و پرورش اتفاق می افتد با نظم بیشتر.

در تلاش برای ایستادن در همبستگی با مردمی وجود داشته است تماس های متعدد برای خرید از سیاه و سفید, کسب و کار, خواندن, سیاه, نویسندگان و حمایت از هنر سیاه و سفید. به عنوان بسیاری از نگاه رسانه ها را به عنوان برجسته وسیله نقلیه برای یادگیری بیشتر در مورد تاریخ سیاه و سفید, فیلم های مستند می تواند بسیار مهم در آموزش عمومی.

بیش از دهه گذشته شده اند وجود دارد چند که کاوش سیاسی انشعابات ضد سیاهی – و چگونه مردم سیاه و سفید اغلب با جان خود پرداخت. در زیر یک لیست از پنج قدرتمند فیلم های مستند است که شجاعانه در آدرس سیستم ها و موسسات طراحی شده برای سرکوب یک جمعیت آسیب پذیر.

“من خود را Negro”

این تحسین مستند تولید شده و کارگردانی شده توسط هائیتی فیلمساز رائول پک است که در مورد زندگی رمان نویس شاعر نمایشنامه نویس و فعال جیمز بالدوین. بازیگر Samuel L. Jackson روایت “من خود را Negro” که الهام گرفته شده بود توسط بالدوین ناتمام مقاله “به یاد داشته باشید این خانه است.”

بالدوین اکتشاف تنش نژادی در امریکا است فصیح و در عین حال وحشیانه او به سادگی در بیان چگونه تاریخ این کشور ریشه در ضد سیاه کرد. از طریق های مختلف سخنرانی و مصاحبه فیلم از تلویزیون ظاهر او توضیح می دهد که اهمیت سیاه و آزادی است. بالدوین نیز سهام که با هدف رسیدن به آن – مانند معاصران خود مالکوم ایکس و مارتین لوتر کینگ جونیور و Medgar Evers – به قتل رسیدند به دلیل آن است. “آینده نگرو در این کشور است که دقیقا به عنوان روشن یا تاریک به آینده از کشور,” او می گوید. (Rated PG-13; موجود در آمازون نخست تصویری, iTunes)

آنجلا دیویس در میان کسانی که با آنها مصاحبه به صورت “13” که به بررسی اپیدمی جرم حبس در امریکا است. این مستند عنوان منابع 13th متمم به قانون اساسی آمریکا که برده داری را لغو کرد و خدمت اجباری جز به عنوان مجازات برای یک جرم و جنایت است.

“13”

کارگردانی شده توسط Ava DuVernay “13” یک فیلم که به بررسی اپیدمی جرم حبس در امریکا است. عنوان آن منابع 13th متمم به قانون اساسی آمریکا که برده داری را لغو کرد و خدمت اجباری جز به عنوان مجازات برای یک جرم و جنایت است. این زندان در حال نامتناسب اشغال شده توسط مردم رنگ که مجبور به کار برای دولت تحت چه بسیاری را به عنوان مدرن روز محکوم لیزینگ – و به عنوان تداوم برده داری.

DuVernay, نیز کنکاش چگونه سیاه مردمی بوده است در طول تاریخ محروم در این کشور که شامل همه چیز از Jim Crow به جنگ با مواد مخدر هدف قرار دادن جوامع سیاه. این مستند با تمرکز بر روی یک سیستم که مسلما demonizes اقلیت – و سپس با استفاده از بدن خود را برای سود. (امتیاز TV-MA; موجود در Netflix بکشد)

“که خیابان؟”

این قوی فیلم تواریخ 2014 فرگوسن, میسوری, قیام پس از تیراندازی به مرگ نوجوان سیاهپوست به دست یک افسر پلیس است. فیلمسازان Sabaah Folayan و دیمون دیویس رفت به فرگوسن به صحبت می کنند به طور مستقیم به کسانی که در اعتراض به خشونت پلیس در مدت کوتاهی پس از قهوه ای به مرگ است.

“که در خیابان” آدرس چگونه سیاه جوامع منوط به overpolicing و پس از آن خشونت است. آن را نیز صفر در روی مردم در کانون یک انقلاب است. گفت: فعالان ایستاده در خط مقدم آن است که باید مستند را پوشش می دهد که ناآرامی ها در فرگوسن با صداقت و خلوص و مراقبت. آن را نیز نشان می دهد که چگونه Black Lives Matter حرکت شتاب بیشتری به دست آورده در طول این زمان. (Rated R; موجود در آمازون نخست ویدئو, Hulu, iTunes)

“پارک مرکزی پنج”

“پارک مرکزی پنج” به کارگردانی Ken Burns, Sarah Burns و دیوید مک ماهون به کنکاش عمیق به غیر قانونی و تجاوز به عنف محکومیت پنج و لاتینی, نوجوانان از هارلم. متهم – Antron McCray, Kevin Richardson, ریموند Santana کوری عاقلانه و یوسف سلام – خدمت کردن جملات خود را در تمامیت خود را اعم از شش تا 13 سال قبل از اینکه فرد دیگری اعتراف به سال 1989 جرم (تست DNA موید این پذیرش).

این فیلم به بررسی چگونگی نژاد و طبقه اجتماعی – قربانی یک زن عموم منجر به حکم گناه مدتها قبل از پنج نفر در دادگاه. آن است که گفت: از دیدگاه پنج مردانی که توصیف چگونه آنها را وادار به مصرف سرزنش به خاطر جرمی که مرتکب نشده. آن را نیز نشان می دهد که چگونه رسانه های اجرای قانون و نهادهای اجتماعی از راه خود رفت و به آزار و اذیت پسران جوان از رنگ.

Ava DuVernay را Netflix سریال “زمانی که آنها به ما مراجعه کنید” برای اولین بار در سال 2019 شد و بر اساس داستان خود را. (“پارک مرکزی پنج” است unrated; موجود در آمازون نخست تصویری, iTunes)

“لا 92”

فوق العاده ترین صفت این مستند که روایتی که – فقط آرشیوی از فیلم ها و تصاویر از بدنام 1992 در لس آنجلس شورش. اگر چه وحشیانه, ضرب و شتم رادنی کینگ در دست چهار Los Angeles Police Department افسران (که از تمام اتهامات تبرئه شدند با وجود این حمله گرفتار شدن در تصویری) اصلی بود کاتالیست قیام وجود دارد دیگر عوامل: تیراندازی مرگ 15 ساله Latasha Harlins توسط فروشگاه مالک (که در خدمت هیچ زمان زندان) یک رکود اقتصادی خشکسالی در کالیفرنیا است. این بسیار آینه های سیاسی و ناآرامی های اجتماعی امروز است.

مدیران T. J. Martin و دانیل لیندسی اجازه دهید این صحنه برای خود صحبت می کنند ردیابی حوادث از قبل از پادشاه حکم را به پس از تظاهرات خشونت آمیز. “لا 92” در حال حاضر مربوط تر از همیشه. (Rated R; موجود در آمازون نخست ویدئو, Hulu, iTunes, Netflix)

Candace McDuffie یک فرهنگ نویسنده برای نظارت بر. کار او به نظر می رسد در رسانه ها از جمله Rolling Stone, MTV, NBC News و سرگرمی هفتگی. شما می توانید به دنبال او در Instagram @candace.mcduffie.

ترجمه مقاله