کوییدیچ در اوگاندا: در این زمین زنان و مردان برابر هستند

زمانی که جان Ssentamu برای اولین بار نشان داد که دانش آموزان خود را یک ویدیو از یک زندگی واقعی کوییدیچ بازی نبود از جاروهایی که تعجب آنها بیشتر است. کودکان به خصوص دختران بودند بیشتر شوکه به دیدن دختر و پسر بازی با هم در همان زمینه است.

کودکان حیرت زده شد. “آنها مانند ‘ممکن است ؟ می توانید در همان زمین با پسران؟'” آقای Ssentamu به یاد می آورد با خنده.

به عنوان یک معلم در روستایی اوگاندا آقای Ssentamu تا به حال دیده می شود که چگونه بسیاری از والدین فکر فرستادن دختران خود به مدرسه اتلاف وقت بود. در برخی از افراد چشم های زنان ندارد به عنوان دیده می شود برابر است. اما او تعجب اگر کوییدیچ از “هری پاتر” شهرت می تواند تغییر دهد.

امروز آقای Ssentamu کمک کرده است یافت می شود چند تیم و بازیکنان خود را حتی دعوت شده به کوییدیچ بین المللی جام جهانی هر چند مشکلات ویزا مانع از سفر. اما مهم ترین و شاید این تغییر در دیدگاه ها.

“من به آنها گفتم که این زمان مناسب برای تغییر طرز فکر مردم: ما می رویم به نگاهی به فوتبال دختران, فوتبال, برای پسران. ما در حال حاضر رفتن به کوییدیچ برای همه است.”

Busubi, اوگاندا

در جان Ssentamu را ایجاد کرد در اوگاندا وجود دارد Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry, هیچ Gryffindor خانه و قطعا هیچ هری پاتر. اما در اینجا در Busubi یک غنی روستای سبز بیش از 1 ، 000 نفر وجود دارد جادوگر بازی کوییدیچ.

آن آغاز شده در سال 2013 در یک اتوبوس snaking از طریق جاده های باریک از Masaka شهرستان غرب دریاچه ویکتوریا به پایتخت اوگاندا, Kampala. آقای Ssentamu یک معلم یافت صندلی خود را شریک برگزاری یک کپی از J. K. رولینگ “هری پاتر و سنگ جادو” و خواست تا آن را بخوانید.

چه برگزار می شود علاقه او بود و نه زبان-چرخاندن جادوها و یا رمز و راز از “پسر بچه ای که زندگی می کردند.” این بود داستانی بازی کوییدیچ بازی در پرواز broomsticks – و این واقعیت است که آن را یک co-ed ورزش است.

یک معلم در زمان آقای Ssentamu دیده بود دست اول چگونه بسیاری از والدین فکر فرستادن دختران خود به مدرسه اتلاف وقت بود – آنها فقط می خواهم تا پایان باردار و یا ازدواج آنها گفت. او خود را تا به حال آموزش داده شده توسط زنان در زمانی که آموزش و پرورش خود را ندارد و تشویق می شود.

در برخی از افراد چشم های زنان ندارد به عنوان دیده می شود برابر است. اما او تعجب اگر کوییدیچ می تواند تغییر دهد.

کتومبا Badru

جان Ssentamu یک معلم سابق آغاز شده که تیم کوییدیچ در مدرسه برای تدریس به کودکان در مورد برابری جنسیتی به شمار داخل دفتر خود در Busubi اوگاندا.

زمانی که آقای Ssentamu بازگشت به روستای خود او جمع شده بودند چند از دانشجویان به تماشای فیلم آنلاین. کوییدیچ معلوم بود افتاده از صفحه برای تبدیل شدن به یک واقعی-زندگی ورزشی – اما هیچ جا در آفریقا است.

او به خاطر کودکان حیرت زده شد با بازی اما بیشتر این دختران که تا به حال هرگز دیده می شود مردان و زنان با هم به رقابت بپردازند.

“آنها مانند ‘ممکن است ؟ می توانید در همان زمین با پسران؟'” آقای Ssentamu می گوید: به خاطر سپردن اولیه خود بی میلی با خنده که تقریبا یک هرزه درایی.

“من به آنها گفتم که این زمان مناسب برای تغییر طرز فکر مردم: ما می رویم به نگاهی به فوتبال دختران, فوتبال, برای پسران. ما در حال حاضر رفتن به کوییدیچ برای همه است.”

برابر درمان

در اوگاندا زنان و دختران همچنان به صورت جنسیتی تبعیض و خشونت است. تنها یک سوم از زنان خود زمین, برای مثال یکی از چهار گزارش که اولین برخورد جنسی بود که در برابر خود خواهد شد. حدود چهار پنج زن ثانویه-دانش آموزان می گویند که آنها تجربه کرده اند سوء استفاده جنسی, با توجه به یک دولت مطالعه با حمایت یونیسف.

“این است که خود ما ساخت که مرد بزرگتر از زن” آقای Ssentamu می گوید: در مرکز فنی و حرفه ای در Busubi او در حال حاضر منجر می شود. “وقتی که می آید به کوییدیچ ما همان آموزش است. اگر ما در حال رفتن به اجرای پنج دور آنها باید پنج دور که آیا شما به او و یا او.”

در J. K. رولینگ کتاب دو تیم از هفت بازیکن در صورت خاموش در یک میدان با سه نمره پرتال تخصصی اولی و چهار توپ: دو bludgers یک quaffle و از همه مهمتر بالدار طلایی snitch. Darting در مورد پرواز broomsticks بازیکنان سعی کنید به quaffles از طریق hoops و با چماق زدن یکدیگر با bludgers به عنوان جویندگان دیوانه وار سعی کنید برای گرفتن پرنده مانند کش رفتن.

کتومبا Badru

این اوگاندا تیم کوییدیچ شرح زیر است مجموعه ای از قوانین بین المللی کوییدیچ انجمن. وجود دارد هیچ broomsticks; تیم باعث می شود کار با چوب جمع آوری شده در اطراف روستا.

در زندگی واقعی البته قوانین کمی متفاوت است – به خصوص عدم پرواز جاروها. (به جای این تیم اجرا می شود با چوب بین پاهای خود را.) اما که نگذاشته علاقه.

Goreth Nakkazi تنها آمد به دانستن در مورد ورزش از وزوز در اطراف روستا. پس از تماشای چند, دانشجو بازی ها, خانم Nakkazi می دانستم که او می خواست به بیش از تماشای کوییدیچ. او می خواست به آن بازی است.

“من تا به حال هرگز دیده می شود هر دو جنس بازی در همان زمین است که سیستم از بازی با دسته جارو را بین پاهای خود من بود تعجب,” او می گوید.

اما آن را فقط یک تعجب. آن را تایید باورهای خود در مورد برابری.

به عنوان یک کودک او و خواهر او احساس طرد در حالی که برادران خود قرار گرفتند در خط مقدم. پس از آن مدت کوتاهی پس از او ازدواج کرده شوهرش مرد دیگر تحت فشار او را به ازدواج دوباره.

گفت:”: “او یک مرد با دو یا بیشتر از زنان چون [زنان] ضعیف هستند و از ساده استدلال و بنابراین هنگامی که شما به بسیاری از پیوستن به شما سر خود را و آن را تبدیل به یکی از,” او می گوید. “این بسیار آزار دهنده به من,” او اضافه می کند. “من همیشه نشستن و استدلال می کنند با مردان و به آنها بگویم این است که دوست ندارم.”

اما او متوقف نمی در گفتن آنها. او دوست داشت به آنها نشان می دهد – بخشی از دلیل کوییدیچ piqued است علاقه خود را.

در آن زمان این ورزش تنها به دانش آموزان است. اما به عنوان بهره افزايش آقای Ssentamu اعلام کرد که او می خواست برای ایجاد یک تيم بزرگسالان.

خانم Nakkazi شده است بازی برای دو سال در حال حاضر. “در کوییدیچ ما همان درمان وجود دارد بدون در نظر گرفتن از دختران به عنوان تحتانی,” او می گوید.

و ، “من ثابت کرد به او که من حتی بیش از برخی از مردان, بنابراین در حال حاضر او در کنار من و او پشت به من در هر کاری که من انجام,” او می گوید. آنها دارای سه فرزند. “اگر او را به باقی می ماند با کودک در حالی که من برای آموزش او آن را ندارد.”

گادفری Yiga که شروع به بازی کوییدیچ در حالی که او یک معلم جوان, یادداشت اهمیت آن در تغییر دیدگاه های جنسیتی ، چند سال پیش خود نوجوان, خواهر, در حال آماده شدن برای مهم امتحانات هنگامی که او باردار شد. پدر و مادر خود تصمیم گرفت که او باید ازدواج پس از تولد به جای رفتن به مدرسه. اما پس از خسته کننده دو سال او آنها را متقاعد و او آماده است تا بار دیگر برای امتحانات.

نشستن بر روی یک نیمکت فقط متر از کوییدیچ زمینه آقای Yiga خیره به شدت باران در حال سقوط نقره ای slants.

برابری به معنی “[نه] گفت که ” مردان باید انجام دهید این زنان باید برای انجام این کار,” او می گوید.

یک جادوگر بازی در غیر جادوگر جهان

زیر نظر آقای Ssentamu رهبری کوییدیچ گسترش به نقاط دیگر در کشور که در آن آن است که توسط حدود 200 بازیکنان دانش آموزان و معلمان به طور یکسان.

این تیم به دنبال مجموعه ای از قوانین بین المللی کوییدیچ انجمن. این دله دزدی طلایی برای مثال یک توپ اما واقعی کسی است که پنهان قبل از بازی شروع می شود در هر نقطه در جامعه است.

کتومبا Badru

این تیم هیچ مقام رسمی تجهیزات. زمانی که آنها برای اولین بار شروع حلقه خود که در زمین حفر شده.

اگر snitch با میل و رغبت می خواهد به یک سمت خاص? آقای Ssentamu می خندد در امکان. “البته شما نمی توانید حکومت است که از,” او می گوید. “بی طرفی به از قلب آمده است.”

اما چالش بزرگتر علاوه بر بی طرفی باقی می ماند. این تیم هیچ مقام رسمی تجهیزات. حلقه خود زمانی که آنها برای اولین بار شروع شد و سوراخ در زمین حفر شده تا آنها شروع به تولید برخی از محلی.

دو بار این تیم دعوت شده به کوییدیچ بین المللی جام جهانی در خارج از کشور اما آقای Ssentamu می گوید آنها رد شده است ویزا. در این سال آنها دوباره دعوت شدهو این بار به ایالات متحده و آقای Ssentamu در حال کار با یک وکیل مهاجرت.

او تساوی قدرت از تاثیر کوییدیچ تا به حال در جامعه:: کتاب های هری پاتر نگردند سراسر منطقه را در کتابخانه ها; تماشاگران که آمده اند برای دیدن بازی آنها را; و جدید در مدارس ابتدایی راه اندازی با کمک از کوییدیچ بازدید کنندگان است. آقای Ssentamu بزرگترین برنده هر چند ممکن است تغییر دیدگاه برابری – از جمله خود.

“برابری برای من به این معنی است که ما همه انسان هستیم” او می گوید. “ما باید بپذیریم که همه ما انسان ها و بدون پرسیدن هر گونه سوال دیگر.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>