نظریه کوانتومی از ایده ها: که در آن دو به ظاهر جداگانه نظرات می تواند رفتار به عنوان یک کل تفکیک ناپذیر

آن را کاملا طبیعی به این باور است که ‘سرد’ مخالف دولت ‘داغ’. اما دولت از سردی صرفا عدم وجود گرما. به طور مشابه تاریکی نبود نور است. مرگ نبود زندگی است. و سفاهت است و فقدان عقل است.

بسیاری از ایده ها تنها می توان با توصیف آنچه که آنها به جای آنها چه هستند. حفاری کمی عمیق تر به فلسفه هندو و پیدا کنیم که rishis بودند در همان dilemna به عنوان ما. آنها می خواستند به تعریف آنچه که آنها به طور مستقیم می دانستم که به عنوان برهمن تغییرناپذیر دائمی بالاترین واقعیت است. اما چگونه شد که به توضیح چیزی به عنوان گسترده و همه جانبه به آن است ؟ در اوپانیشادها نتیجه توصیف برهمن به عنوان neti neti neti. نه این و نه این و نه این.

این seers نیز صحبت از دو بنیادی و فنی جهان: shunyata (یا نیستی) و مایا (یا توهم). شگفت آور, محققان در فیزیک کوانتوم در حال حاضر پیدا کردن که جهان ما است که با فضای خالی. اتمی و زیر اتمی سطوح وجود ندارد و سفتی. آنچه ما تماس بگیرید “ماده” متشکل از فازی امواج است که می تواند به عنوان ذرات و برگشت فقط به عنوان به سرعت. انرژی و ماده قابل تعویض هستند. استحکام از جهان ما گمراه کننده است. جهان است که در واقع مشخصه shunyata و مایا.

تصویر: Uday Deb

فیزیک کلاسیک استقرار یافت این تار مفاهیم تئوری کوانتوم کمی دشوار است به هضم. نیوتنی فیزیک فکر جهان به عنوان متشکل از اشیاء متمایز بسیار شبیه به توپ تنیس یا بلوک سنگ. در این مدل جهان یک ماشین غول پیکر به هم پیوسته قطعات است که در آن هر عمل تولید یک واکنش برابر و مخالف. متاسفانه نیوتنی جهان شکسته شدن در سطح زیر اتمی.

در دنیای کوانتوم, همه چیز به نظر می رسد به یک اقیانوس به هم پیوسته امکانات. هر ذره فقط یک تابع موج و می تواند در هر نقطه در هر زمان آن حتی می تواند در مکان های مختلف به طور همزمان. این مه آلود دیدن جهان متناسب با تقریبا کاملا با آنچه ما از سر فرزانگان گفت: در مورد برهمن: ‘آن حرکت می کند; آن حرکت نمی; آن را به دور است; آن نزدیک است; آن است که در این; آن است که در خارج از این.’ در واقع بسیاری از اوایل کوانتومی محققان مانند شرودينگر, هایزنبرگ و بور شده بود در معرض ودایی فلسفه است.

برای یک لحظه اگر اجازه دهید ما به نوبه خود از دنیای کوانتوم به جهان از نظرات و ایده های. آیا هر ایده نیاز به تعریف ؟ بسیار شبیه موج-ذره کوانتمی جهان آن را نمی ممکن است که می تواند ایده های فازی غیر قابل پیش بینی و پویا? آیا هر ایده باید کاملا درست یا کاملا غلط ؟ آن را باید محکم طبقه بندی شده به عنوان راست یا چپ? سکولار و یا جمعی ؟ سرمایه داری و یا سوسیالیستی? لیبرال یا محافظه کار است ؟

برای مثال گالیله محکوم شد توسط کلیسای کاتولیک روم تفتیش عقاید در سال 1633 به نظر او است که زمین و سیارات در اطراف خورشید است. امروز ما نگاهی به تئوری های خود را به عنوان واقعیت. مفهوم سلطنت (ارثی راست به قانون تحریم توسط قدرت الهی) باقی مانده هنجار تا قرن 20th. در قرن 21 بسیاری از جهان دور ریخته میشود که این ایده. اما حتی امروز در کشورهایی مانند عربستان سعودی ارثی پادشاه است که این قاعده را پذیرفته. در این مثال همان ایده است درمان متفاوت در سراسر جغرافیا. به عنوان دو نمونه نشان می دهد فضا و زمان به نظر می رسد به یک اثر قابل توجه در ایده.

این اینشتین بود که ذوب شده از سه بعد فضا و یک بعد زمان به یک چهار بعدی ساخت به نام فضا زمان. او نظریه نسبیت دوم بزرگ disruptor به جهان فیزیک. در اصل یک رویداد است که رخ می دهد در یک زمان معین برای یک ناظر می تواند رخ دهد در زمان های مختلف برای دیگری ناظر. هنگامی که ما به خورشید نگاه ما در واقع به دنبال در خورشید آن را به عنوان تا به حال وجود داشته و هشت دقیقه پیش از آنجا که مقدار زمان طول می کشد تا نور به سفر از خورشید به زمین است. اما نمی تواند اصل نسبیت اعمال می شود به ایده های بیش از حد ؟

آیا این امکان وجود دارد که کل چارچوب که ما قاضی ایده ها و افکار و نظرات نیاز به وصله پینه کردن? درست مثل کلاسیک فیزیکدانان بودند حاضر به قبول کلاسیک که قوانین اعمال نمی شود می تواند در سطح زیر اتمی, شاید امروز متفکران نیاز به توقف قضاوت ایده های منسوخ شده مي باشد. اگر اینشتین دیدم زمان به عنوان یکی از بستگان ما نمی توانیم نگاهی به ایده های غیر مطلق راه است. آیا این امکان وجود دارد که دو نفر ممکن است درک همان ایده متفاوت است ؟ آیا این امکان وجود دارد که همان فرد ممکن است درک داده شده ایده متفاوت در طول زمان ؟ در حالی که ما ممکن است نگه دارید نظرات ما عزیز به ما نمی تواند ما هنوز هم مشاهده نظرات دیگر به همان اندازه مشروع ؟

و اگر یک موج می تواند به عنوان یک رفتار ذرات و آشکار شبح وار از راه دور, چرا نمی توانید یکی را نگه دارید نمایش که به ظاهر مخالف? یکی ممکن است بخواهید بازار آزاد و در عین حال دخالت دولت; آزادیهای فردی و در عین حال نظم اجتماعی; تکنولوژی مدرن و در عین حال احترام به سنت; دموکراسی و در عین حال یک دولت قوی ، قدرت نرم و در عین حال قوی نیروهای مسلح. چرا یکی بود منطقی و در عین حال حرمت یک اسطوره? چرا نمی توانید یک باور در سکولاریسم در حالی که در ادامه به قدردانی هندو اخلاق است که اجازه سکولاریسم به رشد? چرا نمی توانید یک کاتولیک بود و در عین حال ، چرا یکی ایمان به خدا و در عین حال بی اعتنایی به حجاب ؟ چرا نمی توانید یک هندو بود بدون یک طبقه? چرا نمی توانید یک انتظار پیشرفت اقتصادی در کنار آگاهی از محیط زیست?

در زمان های اخیر فیزیکدانان کشف کرده اند یک پدیده به نام درهمتنيدگی کوانتومی. در یک گرفتار سیستم دو به ظاهر جدا کردن ذرات می تواند رفتار به عنوان یک کل تفکیک ناپذیر. اگر یکی از این دو جدا گرفتار ذرات یکی را پیدا کنید که سرعت چرخش یکسان خواهد بود اما در جهت مخالف. آنها کوانتومی ، شاید آن زمان ما در مخالفت با ایده کوانتومی دوقلوها?

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im