Q&A با شاعر نائومی, شهاب نای

به عنوان دانش آموزان حرکت به تابستان پس از یک زمستان صرف شده در کلاس های آنلاین بسیاری از والدین ممکن است تعجب که چگونه برای کمک به کودکان خود را حفظ حس پیشرفت و توسعه خلاقیت خود را. شعر می تواند کمک به هر دو می گوید: نائومی, شهاب نای که در حال گذراندن سه سال دوره ریاست این کشور را افراد جوان شاعر برجسته و موقعیت های ایجاد شده توسط این بنیاد شعر. خانم نای منتشر کرده است 18 کتاب شعر برای بزرگسالان و شش برای افراد جوان است. او آخرین مجموعه “بازیگران: شعر زمان ما است.” او به تازگی موفق به دریافت جایزه یک عمر دستاورد از ملی کتاب منتقدان دایره.

Q: چگونه می توان شعر گسترش کودکان برداشت از جهان و توانایی های خود را?

کامپیوتر و قرص آن را آسان تر برای بچه ها به نگاه کردن شعر! بی شماری وجود دارد سایت شعر مانند شعر-یک-روز سایت و poetry.org و همچنین به عنوان بسیاری از سایت ها برای کودکان و نوجوانان. شما می توانید نگه دارید ویژه فایل ها و پوشه ها از اشعار مورد علاقه شما در پیدا کردن و یا نوشتن: محیط داخل, اشعار, هوای آزاد, اشعار, grouchy, اشعار نا امید اشعار حافظه اشعار – هر آنچه که دوست دارید!

حتی اگر شما نوشتن آنها را با دست در یک نوت بوک برای اولین بار آن را مفید برای تایپ کردن شعر خود را بر روی یک کامپیوتر برای دیدن آنچه آن را مانند به نظر می رسد بر روی صفحه نمایش. در حالی که شما در حال نوشتن یک شعر شما اغلب فکر می کنم از یک امکان دیگر برای شعر. آن را ذاتا تحریک کننده برای قرار دادن کلمات در کنار هم شکل عبارات و خطوط – و بدانید که شما لازم نیست که کامل باشد. شما همیشه می توانید تجدید نظر. (اما من توصیه نگه داشتن پیش نویس کار خود را!)

س: برای خانواده های تمرین های اجتماعی فاصله, چگونه می توان شعر کاهش احساس انزوا?

بسیاری از اشعار نوشته شده از زمان از اضطراب و غم و اندوه. آنها به شما کمک کند می دانم که شما تنها نیستید و این بار عجیب و غریب از ویروس و ترس است و نه بد زمان در تاریخ است.

ما همه مضطرب با هم. شعر ارائه می دهد یک قطب نما برای جهت یابی.

س: کودکان در حال شاعران از طبیعت. به همین دلیل است که در این مورد ؟

کودکان ساکن در سرزمین استعاره از سنین 2 تا 3; آن ممکن است ما تجربه غنی از زبان تا کنون و پس از آن ما آن را فراموش کرده ام. 2 یا 3 ساله را تعجب آور استعاره بدون یک بیت از خود آگاهی است. نوشتن این خود به خودی سنگهای پایین اوه پدر و مادر و سرپرستان! آنها آنقدر با طراوت است. همانطور که ما مسن تر حتی با سن 4 و 5 جدید خودآگاهی شروع به گرفتن نگه دارید و زبان می شود بیشتر قابل پیش بینی است. اما اگر ما در نوشتن اشعار ما می توانیم در حفظ و بازی با کلمات و تصاویر, اتصالات.

س: آیا این نوع کلامی بازی کمک به خوانندگان و نویسندگان مجدد با غنی تر و زنده تر استفاده از زبان است ؟

کاملا. همه ما یک شعر کانال داخل مغز ما و گاهی اوقات ما نیاز به تشویق به اذعان یا ارزش آن و یا اجازه دهید آن را به زندگی ما انرژی است. ما به نوبه خود در کانال با تبدیل شدن به بسیار آرام و یا فکر و گوش دادن به آنچه در اطراف ما و در درون ما. ما خالی کردن. ما باز است. شعر کانال کلیک به عمل هنگامی که مردم ruminate, خیره, افکار پوچ, اجازه دهید افکار خود را در راه پر پیچ و خم. همه ما نیاز به آن را به طور منظم و هر زمان که ما احساس ضعف است و زمان خوبی برای استفاده از آن. و یا اجازه دهید آن را نگه دارید به ما.

س: چه فعالیت های روزانه پرورش خلاقیت خود را ؟

من دوست دارم عادی زندگی پر از قدیمی به طور منظم کارهای. شستن ظروف با دست به من می دهد زمان به فکر می کنم. آن زمان خصوصی. جارو به من می دهد زمان برای جمع آوری افکار چند که من جمع آوری تکه یا برگ و یا گرد و غبار. ساخت تخت من می تواند در صاف کردن ذهن من بیش از حد. همه چیز استعاره است.

رفتن به خارج را فراهم می کند بیشترین بهره را به ما تفکر خلاق: هوا, نسیم, خورشید, نور, مه, این birdsong. (من فقط حفاری در من آرام به دنبال توده کمپوست و حفر یک کل جمعیت کرم ها انجام somersaults.)

به دنبال پنجره نیز مفید است. چه چیزی وجود دارد ؟ چه شما نمی توجه کنید قبل از ؟

س: توصیه شما به والدین و معلمان که می خواهند به تشویق جوانان به خواندن و درک شعر ؟

آنها را در معرض آن – روزانه خوانش اشعار در زمان خواب در صبح از خواب بیدار کردن تماس قبل از شام. ارسال اشعار در اطراف خانه خود را به من بدهید, کودکان, کتاب, اشعار, خالی نوت بوک و مداد. شما لازم نیست به یک متخصص در شعر آن را به اشتراک بگذارید. فقط کمک به آنها احساس قدرت و اختصار.

منابع برای والدین و دانش آموزان

کتاب نائومی, شهاب نای:

صدای در هوا
Greenwillow کتاب (2018)

این همان آسمان: یک مجموعه شعر از سراسر جهان
علاءالدین (2008)

خانم نای توصیه می کند یک منبع هر ماه در بنیاد شعر سایت. در اینجا برخی از انتخاب کنندگان:

فرهنگ لغت برای یک دنیای بهتر: شعر, نقل قول, و حکایات از A تا Z
نوشته شده توسط Irene Latham و چارلز آب و نشان داده شده توسط Mehrdokht امینی Carolrhoda کتاب مینیاپولیس سال 2020 است.

حیله گر به عنوان خوانده شده-با صدای بلند: 10 اصل برای الهام بخشیدن به تعامل و تبدیل یادگیری
توسط ربکا بلینگهام Heinemann, 2020.

من به یاد داشته باشید: اشعار و تصاویر از میراث
گردآوری شده توسط Lee Bennett هاپکینز, Lee & Low, کتاب, Inc., 2019.

خلاقیت پروژه: هیچ قوانین هر چیزی می رود Awesometastic Storybuilding
ویرایش شده توسط Colby تیز کمی قهوه ای و شرکت 2018.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>