آسیای جنوبی و هند به طور خاص می تواند به یادگیری خیلی از اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا).

این است که با وجود این تفاوت درآمد. آسیای جنوبی با سرانه تولید ناخالص داخلی فعلی $1960 کم-متوسط درآمد در بهترین. اتحادیه اروپا با تولید ناخالص داخلی سرانه از زمان $34,843 است با درآمد بالا. همچنین اروپا است و نه blandly همگن در دین و نژاد بر خلاف متنوع و جنوب آسیا.

اما اتحادیه اروپا است هدیه ای از طبیعت است. اروپا کار کرده است سخت به اتصال خود را با هم. Squabbling بیش از مرزها و اعمال نفوذ خارجی و مداخلات برای بی ثبات کردن هر یک از دیگر در کلاسیک میر جعفر و سبک است که دیگر خود را غالب لایت موتیف در جنوب آسیا

آنچه که مشترک به هر دو منطقه است که خود ریشه در یک تاریخ مشترک و فرهنگ هر چند زبان و آداب و رسوم متفاوت است. این چیزی است که ما باید نه بر ساخته شده به اندازه کافی. جای تعجب نیست پس از آن که تجارت در جنوب آسیا است که فقط 5 درصد از کل تجارت جهانی در مقابل 22 درصد در کشورهای جنوب صحرای آفریقا و 50% در شرق آسیا (بانک جهانی. 2018)

بیست و هفت عضو اتحادیه اروپا تجارت بیشتر با یکدیگر (به طور متوسط 60%) از سراسر جهان – تنها استثنا بودن ایرلند. (Eurostat 2019).

ما “تجارت سد” تهدید جهان امروز خود شامل coziness اتحادیه اروپا اطمینان بخش است – نه فقط برای کوچکتر اعضای سه چهارم از آنها حساب فقط برای یک چهارم از تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا در حالی که بزرگترین هفت حساب برای سه چهارم از قدرت اقتصادی. در مقایسه با شرق آسیا با وجود تجارت, لینک, همچنان مملو از جغرافیای سیاسی تنش های مرزی اختلافات و فاقد “به راحتی حل و فصل” احساس پیوستن به اتحادیه اروپا – با وجود صدمات از Brexit.

اقتصاد سیاسی محدودیت های انگشتی برای نگه داشتن جنوب آسیا از لحاظ اقتصادی تکه تکه. هند در دراز مدت درگیریهای مرزی با پاکستان پیچیده است geo-انگیزه های سیاسی برای جلوگیری از صلح و آشتی. ادامه داخلی مذهبی رخ بین هند هندوها و مسلمانان کمک کند مسائل ما در خارج نزدیک با مسلمان غالب همسایگان به شرق و غرب است.

این به نظر می رسد غیر ممکن است زمینه را برای صلح آمیز روابط تجاری است. اما بیش از حد نباید خواندن را به ما استراتژی جدید از “داخلی مذهبی سهام” در مقابل انگیزه های سیاسی “اقلیت مماشات” از گذشته است. هند با نزدیک به 200 میلیون مسلمان شهروندان jostles اندونزی برای اینکه کشور با مسلمانان است.

رابطه ما با بنگلادش تحت نظام موجود از شیخ حسینه خواستند از Bangabandhu شیخ Mujibur رحمان هستند مولد صمیمی. ما به طور همزمان باید فرهنگی و اقتصادی در ارتباط با کشورهای اسلامی از خلیج فارس, ایران و افغانستان است. هند باز است مرز با نپال. ما به اشتراک گذاشتن یک رابطه خاص با بوتان سریلانکا و مالدیو.

منافع حاصل از تجارت با وجود این همه سرمایه سیاسی هستند محقر. چرا ؟ “جاذبه مدلسازی” تجارت – اصطلاحات فرض بر این است که کشورهای واقع به هم نزدیک تجارت بیشتر با یکدیگر همراه با عوامل دیگر مانند تفاوت (یا شباهت) در درآمد و منابع و مزیت فن آوری نشان می دهد که منطقه ای تجاری می تواند سه گانه های موجود از 1 ٪ از منطقه ای تولید ناخالص داخلی به 3 درصد است. (Kathuria سانجی 2018. “یک لیوان نیمه پر”).

با وجود 2007 آسیای جنوبی توافقنامه تجارت آزاد بیش از حد بسیاری از محدودیت های مصنوعی شده اند و قرار است به ساسات تجارت است. یک لیست طولانی از محصولات طبقه بندی شده به عنوان “حساس” به طور موثر میله های واردات خود را. ویژه (para) تعرفه به اضافه تعرفه عادی برای داخل جنوبی, آسیایی, تجارت, اما نه برای تجارت جهانی. این incentivizes کاهش ارزش خارجی “شخص ثالث” واردات. موانع غیر تعرفه ای توانمند به دلیل عدم هماهنگ استانداردها و پروتکل ها و زیرساخت های ضعیف است. معامله و تدارکات هزینه ها 20 درصد بالاتر از در شرق آسیا منطقه ای تجارت است. آن را ارزان تر به تجارت با برزیل مقایسه با هر یک از دیگر!

Joyeeta Bhattacharjee از Observer Research Foundation, چه کسی آهنگ جدید یکپارچه بررسی پست امکانات در هند در مرز با نپال و بنگلادش اشاره می کند که این دور از بدون درز 24X7, digi-ادراک مدرن کم هزینه معامله امکانات آنها را به معنای شد.

یک مشکل اقتصادی هند تسلط. آن شامل کمتر از 80 ٪ از جنوب آسیا تولید ناخالص داخلی. در مقايسه با آلمان, نیروگاه است که یک چهارم از تولید ناخالص داخلی اتحادیۀ اروپا و همراه با فرانسه 42%. به “صرفه پنج” – هلند, دانمارک, سوئد, فنلاند و اتریش که تند و تلخ سیاست های مالی طنین انداز با آلمان اما زهر spenders بزرگ در جنوب اروپا هم باید 15 درصد از قدرت اقتصادی.

این توزیع حتی بیشتر از قدرت اقتصادی در اروپا همراه با درآمد بالا سطح آشنایی خود را به دادن و گرفتن است. این بار ساخت یک موفقیت این اتحادیه می افتد به طور نامتناسبی در بیشتر از لحاظ مالی منظم شمالی اقتصاد. مصرف گرا جنوبی اقتصاد ارائه به بازارهای شمال-صادرات – یک تصویر آینه کوشا چین و spender ما تا رئیس جمهور تهمت نقض قوانین ظریف از ادغام اقتصادی با انگشت چین به عنوان یک تهدید وجودی.

هند نسبی اقتصادی منطقه ای تسلط شبیه چین بیش از شرق آسیا به استثنای درآمد بالا اقتصادهای ژاپن و کره و سنگاپور. تفاوت نهفته در همزیستی چین مجدانه جعلی توسط یکپارچه سازی در حال توسعه شرق آسیا اقتصاد به آن زنجیره تامین.

هند است و در عین حال دست به گریبان با خود ناامنی اقتصادی قبل از آن می تواند نقش خوش خیم جنوب آسیا هژمون مانند فرانسه و آلمان در اروپا و یا threateningly غالب چین در شرق آسیا است.

با این وجود جامع همکاری با همسایگان است یک عنصر کلیدی برای توسعه منطقه ای. اجازه دادن به دیگران سود از شما قدرتمند جمع کن. افزایش تجارت مرزی و سرمایه گذاری تسهیل تجارت میان فیزیکی از هم جدا اعضا مانند نپال و بنگلادش و یا سریلانکا و مالدیو و منطقه حتی در هزینه مالی به هند میان باشد باید به عنوان هزینه کشیدن جنوب آسیا با هم. هند کسب و کار باید مشوق های خاص برای توسعه منطقه ای زنجیره تامین و سرمایه گذاری در این منطقه است.

راه اندازی چند جانبه جنوب بانک توسعه آسیایی (SADB) برای تامین مالی توسعه سبز می تواند با ارسال یک سیگنال قوی از هند تعهد نسبت به همکاری های منطقه ای ادغام. یک سرمایه مجاز از 50 میلیارد دلار و نیم است که به عنوان مشترک سرمایه قابل توجهی است در مقابل اقتصاد منطقه ای در حدود 750 میلیارد دلار (به استثنای هند).

هند ارائه می کنند 15 درصد از بودجه و اهرم روابط چند جانبه برای باقی مانده از ژاپن و کره و استرالیا, انگلستان, فرانسه, آلمان, Nordics و ما. بخش عمده ای از افزایشی توسعه تامین مالی را به اقتصاد جنوب آسیا, دیگر از هند از جمله افغانستان و میانمار تحت مناقصه باز انسان زیستگاه و سازگار با محیط زیست حساس قوانین دیگر دنبال چند جانبه بانک ها.

مالی, سایبر, فضای, مهندسی صنایع و خدمات ساخت و ساز و طراحی می باشد ما مزیت نسبی. ما باید در ساخت این نقاط قوت اصلی در حالی که با تکیه بر شرکای منطقه ای برای پایین دست زنجیره تامین. محصول و عملکرد تمايز به جای immiserating تمام رقابت های منطقه ای است یک راه خوب برای incentivizing اقتصادهای کوچکتر به صورت داوطلبانه منطقه ای ادغام. اروپایی ها این را می دانند. ما باید از آنها یاد بگیرند.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de