بخش عمومی به طور کلی بیمه: ادغام باید در کنار سرمایه تزریق

دولت تصمیم گرفته است به بر انگیختن 12450 کرور در سه PSU عمومی بیمه (بیمه ملی شرقی بیمه و ایالات هند بیمه). با این که دولت پیشنهاد افزایش پرداخت سرمایه بیمه ملی به 7500 کرور و شرقی و ایالات هند به 5000 کرور هر. از این 12450 کرور دولت در حال حاضر پرداخت 2500 کرور در سال گذشته و بقیه در حال رفتن به پرداخت در 2-3 اقساط در دوره به دلیل.

سه PSU بیمه گران در حال تلاش برای زنده ماندن شده اند و رو به وخامت از حداقل پنج سال گذشته. از نظر بودجه سخنرانی بهمن 2018 اواخر آرون برآورده شدهاست سه بیمه بود با هم ادغام شدند و سپس ذکر شده و disinvested. با توجه به خط زمان پیش بینی شده این روند را تکمیل شده در حال حاضر.

به جای دولت تصمیم گرفته است به “رها” ادغام برنامه ریزی کنید و ببینید که این سه شرکت شروع به کار سودآوری با سرمایه تزریق. این به نظر می رسد نوع قابل اجتناب بی تصمیمی و انحراف و اگر نه تو نوبت از اعلام نقشه راه آینده این دولت شرکت به خصوص با در نظر اقدام به جلو قابل ملاحظه ای در جهت آماده سازی برای ادغام. منصوب مشاوران در حال پیشرفت بود با خود را موظف به انجام وظایف و شرکت های تخته در حال حاضر به تصویب قطعنامه برای ادغام. در حال حاضر دولت است و انتظار می رود این شرکت پایبند به دستورالعمل دولت در قالب شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) که صادر شده است به آنها را در کنار هم با تزریق سرمایه. دقیق KPI دو قسم هستند یک به تلاش تعهد سودآور خطرات دلسرد از دست دادن-ساخت و اوراق بهادار و دو, برای کاهش هزینه های کلی و زیر مشخص شده سر در خاص است. دولت داده نشده است هر زمان خط برای ادغام و یا به هر آینده تغییر ساختاری برای این شرکت است.

در حالی که این کاملا طبیعی است که زمانی که دولت را در پول مالیات دهندگان را در هر تلاش آن خواهد نظارت بر پیشرفت بیش از حد به اطمینان حاصل شود که هدف از تزریق است به دست آورد. این شرکت ها پرداخت شده بود خوب سود سهام به دولت این همه سال و نیز قرار دادن در مقدار خوبی از سرمایه گذاری در بسیاری از فعالیتهای پروژه است و این اولین بار است که دولت این است که با قرار دادن هر گونه پول به این شرکت ها.

آن شده اند که بیشتر محتاطانه اگر این شرکت ها شده اند با هم ادغام شدند و سپس با تزریق سرمایه صورت گرفته است. یک ادغام نهاد را در پاسخ به این دولت انگیزه با قدرت بیشتر و شور و شوق. باید آن را درک است که صرف سرمایه تزریق می کند سازمان های ماندگار و پر جنب و جوش.

وجود دارد چند نکته مهم مرتبط با تزریق سرمایه در سازمان های دولتی و ما به عنوان خصوصی – با توجه به نجات آنها به طور کلی و مسائل مرتبط با این سه PSUs در خاص است.

در سالهای اخیر ما شاهد یک عملیات نجات برای بله بانک که در آن SBI ساخته شده بود به سرمایه گذاری بیش از 7000 Crores بسیاری دیگر از بانک های خصوصی است. قبل از آن LIC هند ساخته شده بود برای نجات IDBI با در نظر گرفتن بیش از 51 درصد از سهام. هر دو شرکت در بخش خصوصی که در آن دولت مجبور به دخالت ظاهرا به مراقبت از منافع مشتریان که ممکن است رنج می برد در غیر این صورت. اما به دنبال بازگشت کارشناسان احساس می کنم که این بحران از هر دو سازمان هستند به مراتب بیش از حتی در روز است.

این سوال رو باید پرسید که چرا پول مالیات دهندگان برای رفتن به شکست سازمان ها فقط برای نجات آنها از انحلال. در عین حال بیشتر سوال می شود پرسید این است که چگونه و چرا این سازمان تبدیل به بیمار نیاز به دولت کمک و آیا دلایل آن مورد تجزیه و تحلیل مورد بررسی قرار گرفت و اقدامات اصلاحی در نظر گرفته شود.

آینده را به سه PSU عمومی بیمه (PSGIs) وجود دارد دو امتیاز ناراحت کننده است که ممکن است مورد بررسی قرار گیرد در کنار تزریق ساخته شده است. – اولا مقدار تزریق ممکن است به اندازه کافی برای سه به جلو حرکت می کند به راحتی با توجه به موقعیت مالی مخاطره آمیز آنها قرار بود به در. پرداخت بدهی حاشیه – نسبت دارایی های خود را بیش از این بدهی به عنوان ثابت توسط تنظیم کننده – آمده است به مراتب خیلی کمتر از حد مقرر از 1.50. هر چند نتایج مالی 2019-20 است که هنوز به آن گزارش شده است که مواضع خود را رفته اند بیشتر زیر آخرین بسته شدن نتایج. سرمایه تزریق ممکن است در اثر بهبود نسبت اما با توجه به وضعیت فعلی عملکرد آنها در بهبود ممکن است حفظ ،

و ثانیا دستورالعمل ها و انتظارات قرار توسط دولت به طور جدی curtails هسته کار آزادی از این شرکت و ممکن است به خوبی و در عین حال عوارض جانبی به جای انتظار بهبود – برای دستورالعمل های لمسی بر تنها سطح درگیر مسائل و تلاش برای رسیدگی به چلیپا و عمق آنها.

برای مثال دولت انتظار دارد که شرکت ها برای اجتناب از از دست دادن کسب و کار ساخت و پس از بهبود در سود ساخت خطرات اختصاصی به جای. چه پس از آن بود که سرنوشت دولت حمایت طرح های این شرکت ها خدمت شده اند و قرار است به خدمت ؟ Ayushman بهارات و بسیاری از جمله بیمه سلامت در طرح های مختلف دولت govts, Pradhan Mantri Suraksha بیما Yojna (PMSBY), کشاورزی, پوشش بیمه به نام چند در حال خدمت بسیار با این شرکت ها و تحمیل ضرر و زیان بزرگ در هر یک از آنها.

تا کنون اختصاصی سودآور خطرات نگران هستند آنها عمدتا شامل غیر بهداشتی و غیر موتوری از بخش های که در آن وجود دارد و مگا پروژه ها و آتش و متفرقه دیگر کلاس ها از خطرات ناشی از جهانی پیمانکاران و شرکت ها است. وجود دو بلوک اتفاقی که خواهد مختل و محدود کردن تلاش در جهت یک, مشاهده موقعیت های مالی از این شرکت های بزرگ در خانه خودداری می کنند از بیمه خود را از خطرات بزرگ با آنها و نه می خواهم به بازی امن رفتن با لحاظ مالی شرکت و با پرداخت بدهی حاشیه بیش از حد پایین خود را حفظ ظرفیت خواهد بود بیش از حد کم و reinsurers خواهد بود تمایلی به ارائه آنها را با نقل قول رقابتی و شرایط. آنها فقط می تواند به باطل محافل – نمی خواهد از دست دادن کسب و کار و نمی خواهد دریافت مقدار جدید بزرگ و سودآور خطرات.

این شرکت در نقاط قوت منحصر به فرد و تجربه و تخصص. آن بهتر خواهد بود اگر آن را از چپ به عقل خود را از آنچه به انجام یا عدم انجام دهد. این است که دامنه خود را و آنها خواهد بود قادر به پیدا کردن راه هایی برای به دست آوردن کسب و کار آنها بود. در جا از غرقه شدن در دخالت در فعالیت های منظم خود دولت را به خوبی انجام دوره ای بررسی نتایج به دست آمده و رفع accountabilities برای دستیابی به نتیجه مورد نظر.

به طور مشابه قرار دادن محدودیت در هزینه ها است که تسهیل فعالیت های ساخت دوباره خواهد اثرات مضر داشته باشند. برای مثال اگر مقامات اختصاص داده با بازاریابی مسئولیت ارائه نشده با وسایل نقلیه و یا مجاز برای سفر برای اهداف بازاریابی این را مانع سهولت کار و را محدود مورد نیاز مانور و تلاش های بازاریابی تهاجمی.

تنظیم کننده باید مسئولیت زیادی به اطمینان حاصل شود صدای سلامت اقتصادی شرکت. بیمه نظارتی و توسعه خودگردان (IRDA) انجام داده است بیش از حد کوچک در جهت و اجازه شرکت به اتخاذ خودکشی راه کار. وجود داشته است از فقدان کامل از نظم و انضباط و احتیاط در امتیاز و تخفیف. تقریبا همه کلی بیمه می شود آن را خصوصی یا عمومی شده اند تحمیل گنده عامل زیان و بازمانده تنها در درآمد سرمایه گذاری. این PSGIs سقوط طعمه به بازی از رقابت همراه با اندازه بزرگ, unmanageable هزینه های گاه به گاه و راه های مدیریت شرکت های بزرگ.

دولت به یادآوری IRDA از بیانیه ماموریت خود و از آنها بخواهید در تلاش دستیابی به آن است. سه PDGIs به عنوان یکی ادغام نهاد عمومی با بیدار تنظیم کننده و دولت نظارت قطعا تبدیل شدن به نه تنها دوام اما پر جنب و جوش و پویا و حلال و مرفه.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de