‘Psst! شکارچیان در حال آمدن است.’ چگونه پرندگان نکته خاموش کرگدن.

شما به احتمال زیاد شنیده حکایت در مورد ماوس که کشیده خار از یک شیر پنجه. اما آنچه در مورد مسافرت مفتی پرنده است که در خدمت به عنوان یک زنگ هشدار برای کرگدن سیاه و سفید?

سیاه, کرگدن, را به شدت ضعیف بینایی است که باعث می شود آنها را به خصوص در معرض خطر شکارچیان. اما این انقراض جانوران به نظر می رسد به گرفتن نکاتی که شکارچیان در حال نزدیک شدن از یک پرنده کوچک که سوار بر کرگدن’ پشت. قرمز-صورتحساب oxpecker شده است به تصویر کشیده شده به عنوان یک دوست از کرگدن در محلی فولکلور اما یک مطالعه منتشر شده در هفته گذشته به ارمغان می آورد به رسمیت شناختن جدید به رابطه همزیستی بین این دو گونه در علم غربی.

فراتر از برجسته ارتباط از جهان طبیعی این تحقیقات ارائه می دهد نمایش گسترده از چگونگی استراق سمع متناسب به نظم اجتماعی و از حیوانات و حیوانات چگونه برقراری ارتباط و تعامل با یک دیگر به طور گسترده تر.

“چه کسی فکر می کردم که 2 تن کرگدن می پرداخت با توجه به آنچه این کوچک … پرنده نشسته بر روی پشت خود را می گوید می گوید:” اریک گرین یک استاد زیست شناسی. “این مطالعات از رفتار حیوانات نشان می دهد ما چقدر هماهنگ گونه ها به یکدیگر در عجیب و غریب و مرموز و شگفت انگیز در راه است.”

از دور یک کرگدن به نظر می رسد کمی مانند یک زندگی تنفس مخزن بی اعتنا به کوچکتر مخلوقات در اطراف آن است. اما این جانوران در واقع ممکن است با توجه.

به شدت در معرض خطر به دلیل شکار غیر قانونی کرگدن سیاه آموخته اند به لحن به زنگ تماس های از پرندگان کوچک شناخته شده به عنوان red-billed oxpeckers که hitchhike در پشت خود بر اساس یک مطالعه منتشر شده در هفته گذشته در مجله زیست شناسی کنونی.

این کاملا جدید وحی است. در واقع سواحیلی نام برای oxpecker ترجمه برای “کرگدن گارد.” ارتباط نیست و کاملا هماهنگ – که بعدا بیشتر – اما آن را برجسته ارتباط از جهان طبیعی است. و برای علم غربی آن ارائه می دهد نمایش گسترده از چگونگی استراق سمع متناسب به نظم اجتماعی و از حیوانات و حیوانات چگونه برقراری ارتباط و تعامل با یک دیگر به طور گسترده تر.

“چه کسی فکر می کردم که 2 تن کرگدن می پرداخت با توجه به آنچه این کوچک … پرنده نشسته بر روی پشت خود را می گوید می گوید:” اریک گرین یک استاد زیست شناسی در دانشگاه مونتانا در Missoula. “این مطالعات از رفتار حیوانات نشان می دهد ما چقدر هماهنگ گونه ها به یکدیگر در عجیب و غریب و مرموز و شگفت انگیز در راه است.”

محققان به دیدن حیوانات ارتباط نسبتا ساده به نظر می گوید دکتر گرین تا حد زیادی افراد از همان گونه ارسال سیگنال های مستقیم به هر یک از دیگر. اما او می گوید: “ما در حال تحقق است که استراق سمع بزرگ است.”

دکتر گرین نبود درگیر در این مطالعه خاص اما تحقیقات خود را با تمرکز بر نمای صوتی ایجاد شده توسط پرندگان و پستانداران کوچک در جنگل. “همه در واقع گوش دادن به هر کس دیگری,” او می گوید.

در واقع پرندگان و سنجاب ها به نظر می رسد برای برقراری ارتباط هشدارها در پشت سر هم. پرندگان خاص زنگ تماس و هشدار به دیگران است که یک شکارچی است که در حال حاضر و یا نزدیک به نام “seet” تماس بگیرید چگونه آن را برای تلفن های موبایل – و دکتر گرین نشد و سنجاب ساخت و در پاسخ به همان صدا. “آنها اساسا زبان همان زبان” او می گوید. در پژوهش خود او مواجه شده است مشابه تعاملات در جنگل ها در سراسر جهان است.

برخی از محققان تا به حال گمان, که, اجتماعی, vocal گونه ممکن است تنها کسانی که استراق سمع و انفرادی گونه ممکن است قابلیت های لازم. اما کرگدن هستند نه اجتماعی و نه بسیار.

“به نظر می رسد که آسیب پذیری خود را به شکار انسان” ممکن است بیشتر از یک عامل کلیدی مطالعه می گوید نویسنده Roan Plotz یک رفتاری بوم شناس و مدرس دانشگاه در علوم زیست محیطی در دانشگاه ویکتوریا در ملبورن استرالیا است. شاید “آن را شکار تهدید به تنهایی و نه اجتماعی است که همواره از این ظرفیت برای استراق سمع,” او می گوید.

شکار مطمئنا یک عامل بزرگ در شکل گیری بسیاری از رفتارهای در اکوسیستم می گوید دانیل Blumstein استاد بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی در دانشگاه کالیفرنیا در لوس آنجلس بود که نه درگیر در مطالعه جدید. “من فکر می کنم ما انتظار داریم که هر گونه که هر گونه خطر شکار به توجه به آنچه که در محیط آن به درک تغییرات در تهدید.”

خطر شکار به نظر می رسد به یک نیروی قدرتمند رانندگی کرگدن به قبول ناراحتی از oxpeckers حضور. اگر چه پرندگان جویدن انگل های مضر در جانوران آنها نیز تغذیه در زخم های باز در کرگدن’ گوشت یک رفتار است که باعث می شود برخی از موجودات دیگر سعی کنید به پرتاب پرندگان ، اما کرگدن سیاه و سفید نمی تواند به خوبی به نقطه شکارچیان که ممکن است به همین دلیل به نظر می رسد آنها به تحمل دلخوری می آید که با شنوایی هشدار.

کرگدن-oxpecker رابطه نمی آید به عنوان یک شگفتی به کرگدن سیاه و سفید کارشناسان مانند مایک شوالیه رئیس اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت آفریقا Rhino متخصص ، و در یک ایمیل به نظارت بر دکتر شوالیه هشدار در برابر اغراق نتایج بر اساس اندازه کوچک نمونه.

دکتر Plotz و همکاران متمرکز بسیاری از تحقیقات خود را در 14 کرگدن سیاه و سفید است که آنها در حال حاضر مجهز به دستگاه ردیابی برای یک مطالعه مختلف.

در فاز اول این مطالعه محققان شمارش چگونه بسیاری از کرگدن با پرندگان بر روی آنها می توانند بدون کمک از دستگاه های ردیابی. با توجه به فرضیه آنها انتظار می رود در درجه اول پیدا کردن کرگدن بدون هیچ گونه قصد سواری مجانی از آنجا که پرندگان را هشدار حیوانات به حضور آنها. در واقع از 100 کرگدن رؤیت فقط 17 تا به حال oxpeckers نشسته بر روی آنها. در گروه کنترل از ردیابی کرگدن, 56 از 100 کرگدن به حال پرندگان بر روی آنها.

سپس آنها سعی در رخنه کردن در کرگدن. جانوران بدون پرندگان بر پشت خود واکنش نشان داد و تنها 23% از زمانی که نزدیک شدن انسان بود و به طور متوسط 27 متر (88) به دور است. این کرگدن با oxpeckers بالای واکنش نشان دادند هر زمان – و انسان بسیار دورتر در به طور متوسط 61 متر (200 فوت).

سوالات باقی مانده درباره چرا پرندگان تماس بگیرید زمانی که یک انسان روش ها در وهله اول. آنها خود را در معرض خطر از شکارچیان هستند بنابراین آنها هشدار کرگدن? یا شاید هشدار یکدیگر است که این کرگدن که بر روی آنها سوار است در مورد ایجاد یک حرکت ناگهانی?

دکتر Plotz و همکارانش نشان داده اند که مطالعه آنها ممکن است ارائه یکی دیگر از تاکتیک در حفاظت از کرگدن: حفاظت و پر کردن کاهش جمعیت oxpeckers. دکتر نایت شک و تردید است که به گفته او گاهی اوقات با استفاده از زنگ هشدار تماس از oxpeckers برای قرار دادن کرگدن خودش تا شاید شکارچیان آموخته اند همین است.

این سیستم هشدار دهنده نیز ممکن است بسیار واقعی تاثیر در کاهش شکار غیر قانونی دکتر شوالیه می گوید. از سال 1960 سیاه و سفید کرگدن جمعیت کاهش یافت با برآورد 97.6% عمدتا به دلیل شکار غیر قانونی با توجه به IUCN تخمین می زند. حتی زمانی که oxpeckers بيشتر فراوان دکتر شوالیه می گوید: کرگدن جمعیت بود که ویران کرد.

اما دکتر شوالیه می افزاید: هر چیزی که ممکن است کاهش شکار غیر قانونی خوب است و oxpeckers نیز خدمت مهم زیست محیطی تابع به عنوان آنها را انتخاب کنید انگل های خارج بدن بسیاری از گونه ها از جمله کرگدن. بنابراین او می گوید: آنها ارزش حفاظت از دلایل بی شمار.

بدون در نظر گرفتن دکتر Blumstein می گوید: این مطالعه نشان می دهد ارتباط در دنیای حیوانات.

“طبیعت بزرگ و پیچیده و این مطالعات مانند این که در آغاز به ما نشان می دهد پیچیدگی روابط بین گونه” او می گوید. “هنگامی که ما از دست دادن گونه های ما از دست دادن این روابط. و ما نمی تواند لزوما پیش بینی که چگونه سیستم در حال رفتن به سقوط از هم جدا هنگامی که شما شروع به کشیدن جدا از مهم روابط است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im