محافظت از بی گناه – از بوسنی به چین

روز دوشنبه ایالات متحده در زمان اقدام به حفاظت از اقلیت در چین از توده بازداشت و بیگاری. آن را منع 11 شرکت های چینی از خرید فن آوری آمریکا بدون مجوز خاص با استناد به همدستی خود را در چین مبارزه بر علیه آن اقلیت مسلمان. این اقدام ستودنی است که خود را در آن. هدف آن برای پایان دادن به آنچه که توجه بسیاری از آهسته به عنوان یک نسل کشی از 1 میلیون یا بیشتر اعضای یک گروه مذهبی. در عین حال در مقیاس بزرگتر آن کمک می کند تا احیای یک محو ایده آل در امور جهانی: مسئولیت جلوگیری از جرم جنایات.

ایالات متحده عمل می آید به عنوان بسیاری از رهبران جهان جشن سالگرد 25 از بدترین حملات در اروپا پس از هولوکاست. در ماه جولای سال 1995 بیش از 8000 مسلمان و مردان و پسران در شهر بوسنی از اتهام نسل کشی قتل عام شدند توسط نیروهای صربی بیش از 11 روز. جهان بی میلی به مداخله خود را به بی تفاوتی در نسل کشی رواندا در سال قبل به رهبری سازمان ملل متحد به بعد تایید ایده جمعی از مداخله در هر کشور تجربه در مقیاس بزرگ کشتن.

کشورهای غربی تلاش کرده اند, اما در استفاده از این اصل حفاظت از غیر نظامیان بی گناه از نقض فاحش حقوق بشر است. 2011 دخالت نظامی ناتو در لیبی برای محافظت از کل شهر در سمت چپ این کشور در ژنده پوش. اما جهان تا حد زیادی ایستاده بود که سوریه سلاح های شیمیایی خود مردم است. و آن را انجام داده است کمی برای پایان دادن به موارد نقض حقوق بشر در میانمار علیه اقلیت مسلمان این Rohingya.

توقف چین ظالم مبارزه با Uyghurs و دیگر گروه های مسلمان در منطقه سین کیانگ ممکن است یکی از بزرگترین چالش است. تهاجم یک گزینه نیست. آمریکا با تحریم و برجسته چین جنایات – مانند سقط جنین اجباری در مجامع بین المللی.

در عین حال میراث سربرنیتسا آویزان بر غرب در پاسخ به چین است. این واقعیت که چنین کشتار جمعی صورت گرفت و در اروپا 50 سال پس از جنگ جهانی دوم و با وجود تلاش برای جلوگیری قومی و ناسیونالیسم مذهبی در این قاره – یک شوک بود. با بوسنی هنوز هم رنج می برند تنش های سیاسی بین مسلمانان صرب ها و کروات رهبران جهان اغلب به یاد کار مورد نیاز برای محافظت از اقلیت ها. “ما نمی توانیم اجازه دهید تا در کار به سمت آشتی واقعی [در بوسنی و] گفت:” U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ در سالگرد.

به اعتبار این دو رهبر اصلی از سربرنیتسا محکوم شده اند و محکوم به اعدام در یک دادگاه بین المللی است. بوسنی سیاستمداران درآورده و cajoled اروپایی و دیپلمات های آمریکایی.

جهانی آغوش این ایده که ما باید از آن محافظت شود ممکن است تضعیف شده است. اما به عنوان دولت چین بیشتر تلاش می کند برای از بین بردن اویغور مردم جهان – و یا حداقل در ایالات متحده قرار داده است تازه و نور افکن در یک بشردوستانه اصل.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net