حفاظت از رای دادن و یا رای دهندگان? در انتخابات بدون انتخاب آسان است.

در سراسر جهان COVID-19 بحران معرفی کرده است چین و چروک جدید را در حال حاضر پیچیده کسب و کار برگزاری یک انتخابات. سنتی مبارزه, بعد از همه, ساخته شده است در نزدیکی – قیاس و نما برای عکس ها و نشان دادن قدرت است که یک توده رالی. رای گیری خود را اغلب مردم به نزدیکی.

در سراسر آفریقا و ریسک به خصوص بالا است. در قاره ای که در آن بسیاری از سیستم های سلامت شکننده هستند و انتقال قدرت اغلب شکننده تعادل بین سلامت عمومی و دموکراسی شده است به خصوص سخت به اعتصاب. برخی از کشورها مانند اتیوپی را لغو و یا به عقب رانده آرا – باعث گریه می کند از بازی ناپاک از منتقدان که می گویند آن را بهانه ای برای چسبیدن به قدرت است. برخی مانند بنین و مالی باید انتخابات برگزار شد در حالی که تلاش برای به اجرا درآوردن اجتماعی فاصله گرفتن قوانین است. و هنوز هم دیگران مثل مالاوی – که در آن شهروندان رای امروز – اتهام جلوتر پر سرعت اصرار نشان می دهد باید در.

در پایان کارشناسان می گویند که مهم ترین چیز است نه لزوما اینکه آیا یا نه یک انتخابات برگزار می شود اما چگونه این تصمیم رسیده است که در هر دو مورد.

“این شفافیت از آنچه شما را انتخاب کنید در هر دو مورد که می گویند در آن اتفاق می افتد می گوید:” Emmaculate Liaga یک پژوهشگر مهمان در دانشگاه بازل.

بلنتیر, مالاوی

جمعیت جمع آوری شده در Kasungu کشیده پایین آن خیابان اصلی و مفتول در کویل در اطراف یک مرحله کوچک. برخی از عینک آسمان آبی دامن و لباس های مزین با چهره پیتر Mutharika این کشور رئیس جمهور است. دیگران دست تکان داد دستمال یا آگهی با مهر چهار گوش ذرت – آرم سیاسی خود در حزب دموکراتیک مترقی ، شانه به شانه آنها jostled برای نمایش سیاه و سفید خود را SUV.

به عنوان آن را جدا جمعیت آنها را تشویق می کردند و ululated. او به زودی به روی صحنه امیدوار کننده در یک پررونق صدای که دوره دوم خود را در یک قایق از بخت خوب به این شهر در مرکز مالاوی است.

به نظر می رسد مانند یک صحنه از یکی دیگر از دوران قبل از, اجتماعی, فاصله ساخته تجمعات مثل این نزدیکی-عدم امکان در بسیاری از نقاط جهان. اما این تجمع برداری شده بود در اواسط ماه ژوئن به عنوان مالاوی وارد نهایی اجرا به آن انتخابات امروز برگزار می شود.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

در سراسر جهان COVID-19 بحران معرفی کرده است چین و چروک جدید را در حال حاضر پیچیده کسب و کار برگزاری یک انتخابات. سنتی مبارزه, بعد از همه, ساخته شده است در نزدیکی – قیاس و نما برای عکس ها و نشان دادن قدرت است که یک توده رالی. و رای خود را اغلب مردم به مچاله کردن با هم در صف دست زدن به همان نظرسنجی-محل دستگیره درب و صفحه نمایش لمسی و جوهر پد. چگونه می توانم به شما انجام این کار زمانی که کارشناسان می گویند لمس و نفس می تواند از گسترش بیماری مرگبار?

در سراسر آفریقا و ریسک به خصوص بالا است. در قاره ای که در آن بسیاری از سیستم های سلامت شکننده هستند و انتقال قدرت اغلب شکننده تعادل بین سلامت عمومی و دموکراسی شده است به خصوص سخت به اعتصاب. در برخی از کشورها مانند اتیوپی دولت را لغو و یا به عقب رانده انتخابات اغلب باعث گریه می کند از بازی ناپاک خود را از مخالفان استدلال می کنند که کسانی که در قدرت هستند با استفاده از این بهانه یک بیماری همه گیر برای چسبیدن به قدرت است. برخی مانند بنین و مالی باید سعی کردم به راه رفتن در یک خط وسط برگزاری انتخابات در حالی که تلاش – با مخلوط موفقیت – برای به اجرا درآوردن قوانین در مورد ماسک و اجتماعی فاصله. و هنوز هم دیگران مانند بروندی و مالاوی انتخابات را متهم به جلو سرعت کامل نادیده گرفتن همه توصیه به خلاف اصرار دارد که در دموکراسی نشان می دهد باید در.

“مشکل این است که ما در دوره انتخابات و همکاران ما در طرف دیگر نیز هجوم [کشور بهداشت عمومی] دستورالعمل [منع اجتماعات بزرگ]. آنها می گویند چیزی و انجام مخالف می گوید:” یوسف Chidanti-Malunga سخنگوی ایالات تحول جنبش یک حزب اپوزیسیون در مالاوی است. “اگر دولت خود را پیروی نمی, چه مخالفت می خواهم به انجام?”

پاسخ کوتاه: برگزاری تظاهرات لرزش دست کمپین به صورت عادی. “اجازه دهید همه رفتن و رای زد:” لازاروس Chakwera نامزد مخالفان Tonse داد در تظاهرات تودهای فیلم برداری در شهر Karonga در 10 ژوئن. “ما در حال رفتن به انتخابات چه کسی آن را دوست دارد یا نه” او نعره میکشید به به سلامتی با صدای بلند.

Eldson Chagara/ایسنا

مخالفت هواداران پس از یک دادگاه لغو مارس 2019 انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد که پیتر Mutharika یک برنده در لیلونگوه, مالاوی, Feb. از 4 سال 2020 است.

تصمیم تاریخی

مالاوی در انتخابات بود مملو قبل از COVID-19 وارد صحنه شدند. رای گیری در اصل برگزار شد در ماه مه سال گذشته با دکتر Mutharika برنده اعلام شد. اما مخالفان گریه ناپاک و گفت که Tipp-Ex اصلاح مایع استفاده شده است برای تغییر نتایج از چندین ایستگاه های رای گیری و این دیگران بودند جعلی و یا تکرار. در ماه فوریه دادگاه قانون اساسی این کشور لغو 2019 رای دادن و به نام تازه انتخابات – تنها دومین بار است که یک دادگاه در کشورهای جنوب صحرای آفریقا انجام داده است.

پس از آن آمد یک بیماری همه گیر.

در مارس 20, قبل از مالاوی تا به حال یک مورد تایید شده از COVID-19 رئیس Mutharika دستور مدارس بسته و ممنوع گردهمایی بیش از 100 نفر است. این کشور در سه موارد تایید شده اعلام شد و در تاریخ 2 آوریل. دولت پس از آن اعلام کرد یک مستند اما تظاهرات فوران و دادگاه عالی دستور داد آن را نمی تواند اجرا تا زمانی که آن را شامل اقدامات برای حفاظت از مردم فقیر. امروز مالاوی است 803 مورد تأیید و 11 مرگ و میر.

با وجود گسترده عدم تست و اعضای هر دو دولت و مخالفان باید عنوان اهمیت این کشور شیوع و خطرات مرتبط با برگزاری انتخابات در طول آن.

مشابه نگرش پدید آمده در بروندی پیش از آن ممکن است 20 ملی انتخابات است. Jean-Claude Karerwa Ndenzako سخنگوی رئیس جمهور کشور Pierre Nkurunziza توضیح داد به همسرم که بوروندی به حال “امضا ویژه پیمان با خدا” که حفاظت از آن را از coronavirus.

فقط قبل از رای گیری, بروندی را اخراج کرد و چهار سازمان بهداشت جهانی هماهنگی نمایندگان در پاسخ به کوروناویروس.

سپس سه هفته پس از انتخابات – که برنده شد در مورد اختلاف شرایطی توسط آقای Nkurunziza را مورد علاقه جانشین Évariste Ndayishimiye – با حضور رئیس جمهور به طور ناگهانی فوت کرد.

رسما باعث شد ایست قلبی. اما همسر خود را در حال حاضر درمان شده در کنیا برای مورد مشکوک به COVID-19 و دیپلمات گفت: بار مالی که آنها معتقد بودند آقای Nkurunziza تا به حال به احتمال زیاد آلوده شده است به عنوان به خوبی.

برای کارشناسان رئیس جمهور مرگ بر خطرات ناشی از همه گیر انکار است. رسما در این کشور تنها 144 مورد و یک مورد مرگ اما رقم واقعی مشکوک به مراتب بالاتر است.

“بروندی بود درس – که در راه شما باید احترام وجود دارد که جهانی بهداشت از بحران می گوید:” Olufunto Akinduro ارشد برنامه افسر در موسسه بین المللی برای دموکراسی و انتخاباتی که کمک مطالعات آفریقایی انتخابات است. “هنگامی که شما را انکار کند که این همان چیزی است که اتفاق می افتد.”

برای آقای Nkurunziza, کم اهمیت جلوه دادن همه گیر بخشی از یک جعبه ابزار به انحراف انتخابات در حزب خود را به نفع است که همچنین شامل بازداشت و شکنجه و ناپدید شدن مخالفان و فعالان حقوق بشر و تقلب در آرا.

“وجود دارد هیچ راهکار در اینجا به سقوط” در هنگام برگزاری انتخابات در طول COVID-19 بحران می گوید راحتی Ero مدیر برنامه آفریقا در گروه بین المللی بحران. “اما روشن است که ضعیف انجام آن می تواند به تحریک بیشتر تنش ها در حال حاضر مملو و شکننده شرایط است.”

کلوویس مرد Siboniyo/ایسنا

صف رای دهندگان در یک مرکز رای دهی در انتخابات ریاست جمهوری مجلس و شورای عمومی انتخابات میان نهفته سیاسی خشونت و تهدید در حال رشد از بیماری کروناویروس (COVID-19) در Ngozi, بوروندی, مارس 20 سال 2020 است.

که تماس بگیرید ؟

اما خورد بر بحران بهداشت عمومی برای برگزاری یک انتخابات تنها راهی است که دولت می تواند با استفاده از همه گیر خود را به استفاده سیاسی خانم رولینگ یادداشت ها.

کشورهای دیگر به تعویق افتاد خود را در انتخابات با این استدلال که آنها نمی توانند آماده و یا نگه داشتن آنها را با خیال راحت. این نگرانی ها اغلب به خوبی قرار داده شده می گوید: خانم Akinduro. همه گیر بعد از همه باعث می شود حتی فرآیندهای مانند واردات و برگه و یا حضور ناظران بین المللی به مراتب مشکل تر است.

اما در برخی از موارد اعضای مخالفان سیاسی را به عنوان به خوبی به عنوان مدافعان حقوق بشر اعتراض کرده اند و گفت که این تاخیر به نظر می رسد محاسبه شده برای نگه داشتن حزب حاکم در قدرت است.

در اتیوپی مثلا کلی انتخابات در اصل برنامه ریزی شده برای ماه اوت بود و برای اولین بار پس از اصلاح طلب نخست وزیر Abiy احمد در زمان قدرت در مارس 2018 امیدوار کننده برای ترویج دموکراسی در شدت استبدادی دولت است.

اما خشونت های قومی بود خدشه دار شود تا به رای و در اواخر ماه مارس اندکی پس از اتیوپی موارد coronavirus تایید شد, آقای Abiy اعلام کرد انتخابات خواهد بود به تعویق افتاد. در مه, او توسعه یافته است که به طور نامحدود به تعویق افتادن این معنی است که دولت او هنوز هم می تواند در قدرت زمانی که حکم خود را منقضی می شود در ماه اکتبر.

در اوگاندا دولت از Yoweri Museveni شده است که رئیس جمهور از سال 1986 گفته است: “بروید با یک انتخابات عمومی سال آینده – اما نوار تمام تجمعات انتخاباتی. وجود دارد در بسیاری از کشورهای آفریقایی تظاهرات یکی از معدود راه هایی برای مخالفت نامزدها برای رسیدن به بسیاری از رای دهندگان که ممکن است به اینترنت دسترسی دارند که از رادیو و تلویزیون گزینه های ممکن است محدود به دولت تحت کنترل ایستگاه.

“حتی بدون یک بیماری همه گیر وقت دارای این مزیت می گوید:” خانم Ero. “نکته بسیار مهم در حال حاضر است به مطمئن شوید که محدودیت نمی دهد مقامات پتو قدرت و مهار فضای سیاسی و آزادی بیان است.”

در پایان کارشناسان می گویند که مهم ترین چیز است نه لزوما اینکه آیا یا نه یک انتخابات برگزار می شود – اما چگونه این تصمیم رسیده است.

“این شفافیت از آنچه شما را انتخاب کنید در هر دو مورد که می گویند در آن اتفاق می افتد می گوید:” Emmaculate Liaga یک پژوهشگر مهمان در مرکز مطالعات آفریقایی در دانشگاه بازل در سوئیس.

پشت در مالاوی روزانه, تظاهرات انبوه توسط هر دو رئیس جمهور حزب دموکراتیک مترقی و مخالف Tonse ادامه داد پر سرعت در اجرا تا به امروز رای با وجود هشدارهای از این کشور مقامات بهداشتی.

“متاسفانه [سیاسی] رفتار در طول این کمپین دوره گرفته شده ما را به عقب می گوید:” دکتر چارلز Mwansambo رئیس خدمات بهداشتی و درمانی در مالاوی است وزارت بهداشت ، “ما ایستاده به از دست دادن بیش از آنچه ما به دست آورید.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک خدمات عمومی همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله