زندانیان از داخل La Modelo زندان است. نزدیک به دو دوجین از زندانیان کشته در شورش که شکست بیش فقیر شرایط بهداشتی.

عکس: ایوان والنسیا/آسوشیتد پرس

بوگوتا, کلمبیا—زندانیان راه اندازی هماهنگ در سراسر کشور شورش بیش از آنچه به آنها گفته شد که شکست دولت به آدرس ترس از گسترش coronavirus در زندان است. نزدیک به دو دوجین از زندانیان کشته و 83 مجروح در یکی از کلمبیا بدنام ترین زندان های وزارت دادگستری گفت.

فیلم گرفته شده توسط زندانیان شده و در رسانه های اجتماعی و در کلمبیا مطبوعات در شنبه شب نشان داد زندانیان رومینگ رایگان در داخل زندانها و blazes زندانیان پس از آتش به تشک. تیراندازی شنیده می شود در پس زمینه.

پلیس در پاسخ به شیوع خشونت در بوگوتا لا Modelo که در آن 23 نفر کشته و در زندان است.

“شب گذشته خواهد شد کیفری فرار تلاش در لا Modelo زندان و شورش در زندانهای کشور” وزیر دادگستری مارگاریتا Cabello گفت. نه نگهبانان زندان زخمی شدند وزارت گفت که از طریق آن حساب توییتر یکی از آنها باقی مانده بود در وضعیت بحرانی است.

این شورش در محل به کلمبیا گزارش داد که دو مرگ و میر ناشی از این ویروس یک راننده تاکسی در کرتگنا و 70 سال در کالی. مقامات بهداشتی می گویند 231 نفر تشخیص داده شده است به عنوان آلوده. این کشور از 50 میلیون وارد سه هفته مستند روز چهارشنبه با مردم محدود به خانه های خود و مرزهای مهر و موم شده.

زندانیان و مدافعان گفت: زندانیان افزایش یافت تا به دلیل آنچه که آنها تلقی نامناسب بهداشت و درمان در زندان سیستم که مانند دیگران در سراسر آمریکای لاتین به سر می برند. نیز وجود دارد خشم در اقدامات مقامات زندان اجرا شده در اوایل این ماه برای حفاظت از زندانیان از این ویروس از جمله محدود کردن بازدید از زندانیان بستگان.

“کسانی از ما که از دست داده اند و آزادی ما بالا بردن صدای ما را رد سیاست که اثر کمی” گفت: بیانیه ای از حقوق زندانیان ،

لورا Escobar, 22, که شریک Yeison فرانکو, 26 در زندان در لا Modelo گفت که او به او گفت زندانیان برنامه ریزی شده به ضرب و شتم گلدان و تابه شنبه شب در اعتراض. عمل تفویض به خشونت ماموران شلیک به زندانیان او گفت: آقای فرانکو به او گفته بود.

وزارت دادگستری با مقامات گفت: “زندانیان” را علت مرگ در حال تاسیس سردخانه مقامات در پایتخت.

به گفته مقامات زندان بود در هفته های اخیر آغاز کمپین ملی برای آموزش زندانیان در مورد کوروناویروس و مراحل مورد نیاز برای کنترل گسترش آن. هر چند مقامات زندان ندارد قابلیت تست ویروس زندانیان با علائم گفته شده به هشدار مقامات که اطمینان حاصل شود که آنها می تواند به یک بیمارستان به آزمایش می شود یک مقام وزارت گفت.

“امروز وجود ندارد یک فرد با سرایت گفت:” خانم Cabello از وزیر دادگستری با اشاره به جمعیت زندان.

سناتور. ایوان کپدا که انتقادی از شرایط زندان گفت: این وضعیت مقدار به یک بمب ساعتی.

“وجود دارد بدون توجه به افرادی که بیمار هستند” گفت: آقای کپدا صحبت کردن در شرایط کلی در مورد مراقبت های بهداشتی در زندان. “ما دیشب چه می تواند رخ دهد.”

عدالت اسلامی گفت: دولت در نظر دارد برنامه ای است که اجازه مقامات به انتشار حداقل برخی از زندانیان که بیشتر مستعد ابتلا به عوارض ناشی از کوروناویروس.

نوشتن به خوان وان فوره رو در Juan.Forero@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im