ایجاد فشار بر رئیس جمهوری مکزیک بیش از افزایش خشونت علیه زنان

زنان معترض در برابر خشونت جنسیتی در خارج از کاخ ملی مکزیکو سیتی در روز سه شنبه.

عکس: ادواردو Verdugo/آسوشیتد پرس

MEXICO CITY—موج تازه تظاهرات توسط فعالان حقوق زنان است که افزایش فشار بر رئیس جمهوری مکزیک آندرس مانوئل لوپز Obrador پس از یک سری از قتل وحشتناک برجسته مشکل رو به رشد خشونت جنسیتی در کشور است.

زن معترضان با پلیس در طول هفته گذشته و روشن کردن آتش در میدان مرکزی شهر. آنها همچنین اسپری رنگ شعار بر در و دیوار از ملی کاخ محل اقامت رسمی و دفتر رئیس جمهور از جمله نام زنان به تازگی به قتل رسیده و “AMLO بیرون” با اشاره به آقای لوپز Obradors حروف.

ناآرامی های ایجاد شده در تظاهرات آغاز شد که در سال گذشته در پاسخ به اتهام آدم ربایی و تجاوز به عنف توسط مکزیکو سیتی افسران پلیس. سپس معترضان تخریب ایستگاه های پلیس و برجسته عمومی بناهای تاریخی.

این زمان در اطراف, تظاهرات باید متمرکز در چند اخیر نگران کننده قتل. اینگرید Escamilla سن 25 بود و داشت به قتل و تجزیه در خانه اش در شهر مکزیک در فوریه. 9.

پلیس می گویند که شوهرش اعتراف به قتل او چرا که او خود با انتقاد سنگین نوشیدن پس از آن پوست او جسد و از بین بردن چندین اندام او را سخت تر برای شناسایی. تظاهرات و راهپیمایی در دفتر یک روزنامه زرد که منتشر شده به بیرون درز عکس هایی از بدن او را به آتش کشیدند و یکی از آن تحویل کامیون.

فاتیما Aldriguetti آنتون 7 سال از یک محله فقیر نشین در جنوب مکزیکو سیتی رفت از دست رفته از مدرسه در فوریه. 11 و مرده پیدا شد و چند روز بعد بدن او را تحمل نشانه هایی از شکنجه.

در یک مصاحبه رادیویی شهر مکزیک بالا دادستان برجسته این واقعیت است که فاتیما پدر و مادر رنج می برد از بیماری های روانی. مقامات شهرستان با اشاره به این که دختر خانواده تا به حال بررسی شده توسط خدمات اجتماعی در گذشته نشان می دهد که خانواده با مته سوراخ کردن برخی از مسئولیت قتل او. مقامات می گویند آنها در حال بررسی دو مظنون اگر چه بازداشت شده اند ساخته شده است.

در ماه نوامبر زن دیگری Abril پرز Sagaón کشته شد در ماشین خود را در مقابل فرزندان او توسط یک فرد مسلح پس از او متهم کرد شوهر سابق اجرایی در آمازون.com , Inc., اقدام به قتل است.

“عملا هر روز خبری از یک عمل خشونت علیه یک زن است که جدی تر از روز قبل و بدترین قسمت این است که هیچ همدلی از مقامات از جمله رئیس جمهور گفت:” رجینا Tamés مدیر اجرایی گروه برای کسب اطلاعات در مورد تولید مثل انتخاب یک مکزیکی فمینیستی غیر انتفاعی. “پیام او ارسال, از, بسیار, بالا, است که او نمی خواهید به شنیدن در مورد آن وجود دارد و آن را بدون برنامه به آدرس اضطراری است.”

آقای لوپز Obrador باعث خشم و انزجار خود را با پاسخ به اعتراضات و انتقادات که خود را دولت انجام نشده به اندازه کافی به سرکوب خشونت علیه زنان است. در طول روزانه خود را صبح کنفرانس مطبوعاتی در فوریه. 10 او گفت: یک زن خبرنگار که پرسید در مورد آنچه که دولت در حال انجام است برای محافظت از زنان از خشونت: “من نمی خواهم به بحث دیگر در مورد کشتار جنسیتی…چون این مسئله شده است بسیار دستکاری در رسانه ها.”

او در ادامه گفت که رسانه ها باید به جای تمرکز بر دولت او را تعقیب جرم یقه سفید و چقدر پول دولت را نجات دهد توسط raffling کردن ریاست جمهوری هواپیما.

این هفته پی در پی در اخبار صبح, همایش, آقای لوپز Obrador منحرف سرزنش بر روی سیاست های اقتصادی از پیشینیان خود. روز دوشنبه گفت: یک خبرنگار که قتل 7 ساله فاتیما شد “اجتماعی, فروپاشی تولید شده توسط نئولیبرالی سیاست” یک ایده بود که به سرعت تکرار در رسانه های اجتماعی توسط اعضای رئيس جمهور Morena ،

صبح روز سه شنبه پرسید که توسط یک خبرنگار زن برای یک برنامه خاص برای رسیدگی به کشتار جنسیتی در کوتاه مدت رئیس جمهور گفت دولت او این است که “پرداختن به علل” خشونت جنسیتی با تضمین این که جامعه است “درست تر و مساوات طلبانه برادرانه با ارزش است که در آن فردگرایی نیست چه غالب بلکه عشق به یکدیگر به طوری که وجود دارد مقدار زیادی از مراقبت و نه نفرت.”

کشتار جنسیتی در اصطلاح حقوقی دلالت که یک زن کشته شد حداقل در بخشی به دلیل جنسیت خود تبدیل شده است بیشتر رایج است به عنوان جرم و جنایت خشونت آمیز در مکزیک افزایش یافته است. گزارش از کشتار جنسیتی افزایش یافت به طور متوسط 25 ٪ در سال بیش از نیم دهه گذشته. مکزیک وزارت کشور طبقه بندی شده 976 قتل به عنوان femicides در سال 2019 از 411 در سال 2015.

بیش از مدت مشابه در قتل قربانیان افزایش یافته است به طور متوسط 18 درصد در سال به 34,582 در سال 2019 به گفته وزارت کشور تخمین می زند. این اعداد و ارقام به طور معمول به شکل صعودی تصحیح هر سال توسط مکزیک ملی آمار موسسه. زنان نشان دهنده حدود 10 درصد از قربانیان قتل در مکزیک است.

جنایات جنسی از جمله تجاوز به عنف و آزار و اذیت نیز به طور چشمگیری افزایش یافته است. سال گذشته وزارت کشور گزارش 51,146 چنین جنایات تا 64 درصد پس از 2015.

ماه گذشته دانش آموزان و آموزش دستیاران در پنج بخش در شهر مکزیک ملی مستقل دانشگاه های کشور, بزرگترین موسسه آموزش در ادامه اعتصاب در اعتراض به آزار و اذیت جنسی و تجاوز در محوطه دانشگاه. دانشجویان متهم دانشگاه در حال حرکت به سادگی اساتید از سوء استفاده متهم به موقعیت های مختلف در این نهاد است.

این هفته مارتی بترس پیشرو مکزیکی سناتور و یکی از بنیانگذاران رئیس جمهور Morena, پارتی, در توئیتر نوشت: “کشتار جنسیتی به عنوان ما آن را می دانم امروز یک محصول از نئولیبرالیسم,” با استناد به موجی از قتل زنانی که مشغول به کار در کارخانه های تولیدی شهر مرزی سیوداد خوارز در اوایل 2000s. “زنان کارگر در مرز کارخانجات دور از زادگاه و خانواده ها بدون یک شبکه حمایت اجتماعی بودند قربانی آن.”

این پست باعث داد و بیداد در میان فمینیست و منتقدان Morena که اشاره کرد که این حزب به تازگی جشن امضای ایالات متحده-مکزیک-کانادا توافق با ایران که به جای 1994 پیمان که تا حد زیادی گسترش دستمزد پایین تولید در امتداد مرز ایالات متحده و مکزیک.

“کشتار جنسیتی در جریان بوده است برای بسیاری از سال قبل از جوارز” گفت: خانم Tamés های فمینیستی ، “ما می توانیم می گویند که نئولیبرالیسم کمک به سمی مردانگی و خشونت علیه زنان است که بخشی از آن را از معادله اما به این نتیجه می رسند که این علت و برای جلوگیری از مصرف هر گونه مسئولیت این چیزی است که در تولید خشم بسیار در رئيس جمهور.”

نوشتن به رابی Whelan در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im