دعااز خانه افزایش مشارکت؟

پسر نوجوانمن هرگز برای نماز عید پاک به کلیسا نرفت این بار، همه ما در خانه به گوش دادن به خدمات زندگی می کنند با هم می گفت:” مادر آنگلو هند. “مردان و پسران هر سال برای نماز عید به مسجد می رفتند؛ این بار دختران و زنان به آنها ملحق شدند، در خانه، به تماشای زنده دعا می کنیم، یک زن مسلمان را با یک مسلمان مسلمان سخن می گفت. من می خواستم تمام خانواده ام به عمارنات یاترا دست بپوشند تا به لرد شیوا در هیمالایا دعا کند؛ امسال، خدا آرزوی من را به عنوان تمام خانواده، از جمله دختر نوجوان من، شرکت در نماز در خانه، آنلاین، به یک مرد بزرگتر هندو.

در عرض چند روز از قفل شدن به دلیل گسترش ویروس کوروناویروس، چندین خانواده از ادیان مذهبی گوناگون شروع به ‘تعویض’ شیوه های مذهبی خود را به ‘دعا از خانه’ (PFH) آنلاین. به جای بازدید فیزیکی از معابد، کلیساها، مساجد، gurudwaras، ‘جماعت’ شروع به رخ می دهد در خانه. پشتیبانی شده توسط سریع جریان زندگی از خدمات مذهبی، دعا ها و مراسم توسط نهادهای ایمانی، دعاهای آنلاین در حال حاضر تبدیل به یک هنجار در سراسر جوامع ایمان.

این واقعا شگفت انگیز است که تمام ایمان ها به طور یکنواخت پاسخ به ایجاد جریان زنده از خدمات و مراسم در رویدادهای مهم مذهبی در تقویم هر ایمان. در حاليکه ويروس شروع به پخش شدن کرد و قفل شدن در سراسر جهان در ماه مارس شروع به حرکت کرد، چندين عمل مذهبي در حال انجام بود. دوران روزه و روزه برای ایمان مسیحی و یهودی در بود. بهایی و پارسی دعاهای سال نو و جماعت در آن ماه برنامه ریزی شده بود.

در ماه آوریل پیروان آیین جینیسم، بودیسم و سیک، مهم ترین روزهای مقدس خود را، علاوه بر عید پاک برای مسیحیان، داشته اند. دوران روزه رمضان در ماه آوریل برای ایمان دارن اسلام بعداً آغاز شد. • جشنواره های مذهبی مهم، بازدید از حرمین مقدس (مانند مکه در عربستان سعودی و عمارنات در هیمالیا) و جماعت مذهبی از افراد وفادار در طول ماه های آینده، همه دوباره طراحی شده بودند به فعال کردن ‘حضور و غیاب’ و ‘نماز’ را از طریق مراسم زنده و آنلاین.

گزارش ها از سراسر جهان شروع به نشان دادن کردند، نهادهای مذهبی و عبادتگاه ها و نمازهای خود را به سرویس های زنده و آنلاین با سرعتی شگفت انگیز تغییر مکان داد تا پیروان را قادر به ادامه ٔ شیوه های مذهبی خود کنند. شاید به خوبی این باشد که سازگاری آنها با فناوری دیجیتال سریعتر و فراگیرتر از نهادهای آموزشی، ابتدایی تا دانشگاهی بوده است.

به عنوان داستان های شخصی نشان می دهد، تا به چنین سازگاری به دعا از خانه (PFH) ‘ شیوه ها و امکانات افزایش حضور و مشارکت مردم در مراسم، شیوه ها و مراسم از ایمان خود را؟ *این به خصوص در چینه ها کشیده شده است، که شاید در بازدید فیزیکی از زیارتگاه ها و جماعت ها اینقدر مُدد نشده باشد؟

شواهد تجربی سخت و سخت در مورد میزان مشارکت در مراسم مذهبی و جماعت از طریق سکوهای دیجیتال هنوز در دسترس نیست. اما، برخی مطالعات اولیه نشان می دهد که روندهایی که از نمونه های آندوتال ارائه شده در آغاز این مقاله حمایت می کنند. مطالعه ای در ایرلند نشان داد که وفاداران به تعداد بیشتری به مراسم مذهبی مهم تبدیل شده اند؛ این روند در زمانی ادامه داشته است که مقامات محلی «اقامت در خانه» و محدودیت هایی برای تحرک برای کاهش در برابر همه گیر ها اعمال کرده اند.

گزارش هایی از مکه، اورشلیم و زیارتگاه های عمارنات به طور منظم در تلویزیون و سکوهای دیجیتالی به نمایش درمی آمدند و امکان اجرای بی درنگ و بعد از آن مراسم و نیایشی توسط خانواده ها را از خانه ها می داد. با وجود نهادهای مذهبی بسیار رقابتی در شمال آفریقا، گزارش ها نشان می دهد که همه به سرعت به مراسم دیجیتال یکه و تاز برای حمایت از سهم خود از باورکنندگان به ‘دعا از خانه’ تغییر مکان داده شده است. خانواده های دیاسپارا همچنین راه های جدید بودن با هم در زمان های مهم مذهبی و جشن، چیره شدن بر مناطق زمانی و فواصل فیزیکی را پیدا کرده اند.

در برخی از راه های جالب توجه، همه گیر خانواده ها را مجبور کرده است با هم دعا کنند، مرتب ارادت کنند، در مراسم و جشن های نهادهای مذهبی مورد علاقه شان (به صورت محلی و جهانی) شرکت کنند و در این راه یک عادی جدید از “دعا از خانه”(PFH) برای آینده ایجاد کنند.

سلب مسئولیت : نظرات بیان شده در بالا خود نویسنده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de