قدرت دهی به اتمني بهار بهارات از طريق نوآوري & كارآفريني

در حال حاضر همه گیر از نسبت های بی سابقه، Covid-19 زندگی و معیشت در سراسر جهان تاثیر. حتی به عنوان بهترین ذهن در جهان نژاد نسبت به پیدا کردن راه حل های پیشگیری کننده و درمان کننده برای مبارزه و محدود کردن گسترش رمان coronavirus، بحران فعلی چشم باز کننده به فرصت های متعددی است که خود را در طول این زمان ارائه شده است.

برای این منظور، نخست وزیر هونبل شری نارندرا مودی یک تماس کلاریون برای یک آتمنریبهار بهارات، یا یک هند خودبه خود، که می تواند منبعی برای نقب و نقب محلی ایجاد تاثیر جهانی باشد. او از همشهریان خود تبرئه کرد تا از این زمان بحران استفاده کنند تا برای محلی آوازه بخوانند و به خود متکی باشند.

او به طور فجیع پنج ستون را شناسایی کرد که بر روی آن ها اتمنایبهار بهارات ایستاده و بر روی آن ها یک هند جدید می تواند قطب-طاق به دوران ی از رونق اقتصادی پایدار و خیر اجتماعی، به سرعت اقتصاد و همچنین شکاف های دیجیتالی بین باید ها و نه ها را به پیش ببرد.

برای قدرتمند و مقاوم کردن این ستون ها که برای مقاومت در برابر هرگونه یورش بحران های بالقوه جدید طراحی شده اند، ضروری است که آنها را از طریق ایجاد یک اکوسیستم زمینه ای از توسعه مهارت های نهادینه شده، تحقیقات پیشرفته و نوآوری های فن آوری رانده تقویت کنیم. این امر باعث افزایش گسترده ای از استارتاپ های در سطح جهانی و کارآفرینان می شود، که معیشت های جدیدی را در طول و وسعت کشور ایجاد می کند.

ایجاد یک ملت از کار آفرینان و نه تنها کارجو کلید است. و مرکزی به این, نیاز به همکاری گسترده بین صنعت شرکت, آکادمی, و دولت در روستا, بخش, دولت و سطوح مرکزی. چنین هم افزایی هایی در واقع با بحران Covid-19 شتاب به دست آورده اند و نیاز به سرمایه گذاری بیشتر در.

بیایید پنج ستون را از طریق لنز نوآوری و کارآفرینی بررسی کنیم.

با ستون تقسیم جمعیتی شروع می کنیم. با بیش از 65% از کشور ما زیر 35 سال، بیش از 1.4 میلیون مدرسه و 10500 مهندسی و موسسات مرتبط، عظیم 39،000 کالج ها و دانشگاه ها، هند برخوردار از یک تقسیم جمعیتی مانند هیچ دیگر در جهان است. این بسیار لازم است که ما کانالیزه کردن این انرژی جوان را به سمت فعالیت های ملت سازی با تمرکز بر توسعه مهارت های حرفه ای، فنی و مدیریتی، در حالی که فرهنگ نوآوری و کارآفرینی را در سطح مدرسه، دانشگاه و صنعت پرورش می دهد، فعال کنیم.

راه های نوآورانه از اهرم فن آوری های نوظهور دیجیتال می تواند ایجاد و ترویج چنین اکوسیستم. این فرصت بزرگی را برای صدها استارتاپ ادتک برای ساخت و اهرم بی سیم، ارتباطات 5G، موبایل AR/VR، و فن آوری های AI به قدرت همان. طرح های دولتی موجود مانند آزمایشگاه های تنکاری اتال و برنامه های درسی AI در سطوح مدرسه، رشد و سلول های نوآوری در سطوح دانشگاه، و پرورش استارتاپ ها و آموزش های حرفه ای در مناطق نوظهور— نیز باید برای تقویت این ستون شتاب گرفت.

دوم ستون زیرساخت است. هند دارای بیش از ۷۱۵ ناحیه، بیش از ۴۰۰۰ شهر و ۶۰۰۰۰۰ روستا است. بدون منازع، نوآوری و کارآفرینی کلید برای اطمینان از توسعه هر دو زیرساخت فیزیکی و همچنین دیجیتال در سراسر این مناطق در کشور خواهد بود. ملت به روستاهای هوشمند و چند صد شهر هوشمند نیاز دارد تا به مرکز فعال ی معیشت، نوآوری و ایجاد شغل تبدیل شود. هوشمند مدیریت آب، حمل و نقل، مدیریت انرژی، و مسکن فرصت های فوق العاده ای برای نوآوری ها و استارتاپ ها ارائه می دهد.

این مهم است برای جلوگیری از توسعه بی مورد از اقتصاد ما و مهاجرت شهری ناپایدار به تعداد انگشت شماری از tier-1 شهرستانها. ستون زیرساخت ها نیز ساخت بزرگراه های دیجیتال، که اطمینان حاصل شود که نوآوری ها رسیدن به هر شهروند مشترک آن را در آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، مسکن، و یا امکان کار نیاز دارد. این فرصت ی با شکوهی را برای کارآفرینان خلاق جوان به وجود می آورد تا با تاثیر جهانی به سازمان های در حال رشد ضربه بچسباند.

برای رکن سوم، تقاضا، هند محیط کامل ی دارد. این کشور بیش از ۱/۳ میلیارد نفر جمعیت جوان، طبقه متوسط رو به رشد، یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد جهان، و تکنولوژی پیشرفته در دسترس برای تصور دوباره راه حل های جدید برای نیازهای مصرف کننده موجود و در حال ظهور دارد. وضعیت ایده آل برای هزاران استارتاپ و شرکت ها به سرمایه گذاری و انجام تقاضای پنت تا برای راه حل های جدید و مصرف کننده – و یا شهروند محور خدمات در هر عمودی – کشاورزی، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، مدیریت آب، انرژی پاک و تجدید پذیر، مسکن مقرون به صرفه، دفاع، فضا، حمل و نقل، و یا خرده فروشی.

ستون تقاضا فرصت بی سابقه ای را برای ساخت در هند در هر صنعت ارائه می دهد. تعداد فزاینده ای از چالش های راه اندازی شده توسط وزارتخانه های مختلف وجود دارد – MeitY, AIM (چالش های هند جدید Atal), DST (کاواچ), DBT BIRAC (چالش های زیست فناوری)—و همچنین Covid-19 چالش برای راه حل های کمکی پیشگیرانه, مانع از یک slew قابل توجه از راه حل های نوآورانه.

اطلاعیه های اخیر مشارکت بخش خصوصی برای نوآوری در بخش فضا و دفاع باز کردن سیل از فرصت های جدید برای صنعت MSME. هر راه حلی که برای 1.3 میلیارد نفر توسعه یافته است نیز می تواند راه حلی احتمالی برای 7+ میلیارد نفر در این سیاره باشد. به تازگی راه اندازی شده بهارات برنامه چالش نوآوری توسط MeitY, MyGov, و ماموریت نوآوری Atal گام خوش آمد گویی برای شناسایی و ایجاد برنامه های در سطح جهانی است که می تواند توسط بقیه جهان بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد.

در مرحله بعد، ما به ستون تکنولوژی می رسه. رشد قابل توجه رشد سریع 180 میلیارد دلار فناوری اطلاعات/ ITES و صنعت بیوتک در هند در طول دهه گذشته نشان داده است که هند از شبهات علمی، مهندسی و تکنولوژیکی و توانایی های جهانی است. بهترین چند ملیتی های جهان، استعداد هندی ها را به شدت کنترل می کنند و با عجله به راه اندازی تحقیق و توسعه بزرگ می روند در هند Aatmanirbhar Bharat در حال حاضر نگاه از این استعداد های نوآورانه در سطح جهانی به سمت داخل تبدیل شده است، برای ایجاد محصولات و خدمات برای بازار هند در مقایسه با کشورهای دیگر. Catalysing this stupendous potential are affordable, accessible, advanced IR 4.0 technologies, including 3D printing, IOT, AR/VR, biotech, cognitive computing, AI/Blockchain, to name a few. با یکی از سریع ترین اکوسیستم های استارتاپ بیش از ۳۰۰۰۰ استارتاپ و ۲۵۰ انکوباتور هند می تواند خود را به عنوان یکی از کشورهای نوآور پیشرو در جهان قرار دهد.

نهایی، ستون رشد اجتماعی و اقتصادی است. با 22 درصد جمعیت آن هنوز هم زیر خط فقر، 44 درصد از اقتصاد آن هنوز مبتنی بر آگری، بسیاری از مناطق هنوز هم مبارزه با درصد غیرقابل قبولی از مرگ و میر نوزادان و مرگ و میر مادران، و تنها 13٪ از زنان کارآفرین، هند نیاز به اطمینان حاصل شود که پیشرفت سریع اقتصادی شامل پیشرفت های اجتماعی است.

زمان آن رسیده است که طرح های خرد مالی و تأمین مالی روستایی برای دفع نوآوری های بزرگ و ابتکارات کارآفرینی در جبهه اجتماعی و اقتصادی. برای تضمین برابری جنسیتی، حل اختلاف اقتصادی و فرصت های برابر برای جوامع ی که قادر به متفاوت هستند، بسیار مهم است. اقتصادهای سریع الرشد مانند اقتصاد ما نیز باید از مسائل مربوط به تغییرات آب و هوایی بسیار حماخّر شوند. بنابراین مهم است که اهداف توسعه پایدار همچنان هدف بیش از حد هر سازمان باقی می ماند.

Aatmanirbhar Bharat فراهم می کند یک لحظه واقعا آبخیزداری در تاریخ ما به آتش روح کارآفرینانه نوآورانه هند جدید با تمرکز بر تقویت ستون های فوق، که موج بی سابقه ای از رشد طولانی سزاوار تضمین, رفاه و رفاه است که می تواند منافع بقیه جهان را نیز خدمت می کنند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im