پاپ فرانسیس ریاست توده در پایان جلسه اسقف برای منطقه آمازون در کلیسای سنت پیتر واتیکان, شهرستان, Oct. 27.

عکس: جوزپه lami/شاتر

پاپ فرانسیس تصمیم گرفته است در برابر آرامش بخش قوانین بر تجرد برای کشیشان کاتولیک روم کاهش یک پیشنهاد از اسقف که او اجازه می دهد که مردان متاهل شدن کشیش در آمریکای لاتین آمازون منطقه برای مقابله با کمبود روحانیت وجود دارد واتیکان گفت.

پاپ “پس از دعا و تأمل تصمیم گرفته است برای پاسخ نه با پیش بینی تغییرات و یا بیشتر امکانات استثنا (به تجرد روحانی) از کسانی که در حال حاضر ارائه شده برای” آندریا Tornielli سرمقاله مدیر واتیکان ارتباطات گفت.

این تصمیم تعجب و یک شکست برای مترقی اسقف که حمایت برای کشیش ازدواج, برای از بین بردن یک روحانیت کمبود در نقاط مختلف جهان است. آن است که به احتمال زیاد به تشویق محافظه کاران از جمله بازنشسته پاپ بندیکت شانزدهم که هشدار داده اند که شکستن هزاره-سنت قدیمی از تجرد روحانی را تضعیف می کند کلیسا هویت است.

پاپ فرانسیس خود اشاره نمی کند سوال از تجرد روحانی خود در پاسخ نیز منتشر شده روز شنبه به یک مجموعه ای از توصیه ها از اسقف های کاتولیک در کلیسای چالش ها در منطقه آمازون. اسقف’ برجسته ترین و بحث برانگیز توصیه شد برای هماهنگی از مردان متاهل به عنوان کشیش.

پاپ هم آدرس یکی دیگر از موضوع بحث انگیز مطرح شده توسط اسقف: هماهنگی از زنان به عنوان deacons. پاپ دلسرد امیدوار است که او اجازه می دهد عمل.

پاپ سند “Querida آمازون” (“محبوب آمازون”) است که در پاسخ به یک سه هفته جلسه اسقف در واتیکان در ماه اکتبر گذشته به بحث در مورد منطقه آمازون. مانند ملاقات با پاپ را پاسخ شناخته شده به عنوان یک نصیحت رسالتی معاملات گسترده با محیط زیست مشکلات و گرفتاری های مردم بومی قرار دادن مقدار از سرزنش برای هر دو بر روی ژیان شرکت ها و سیاستمداران فاسد است.

جلسه اکتبر بود با این وجود تحت سلطه بحث از امکان ordaining محلی مردان متاهل به عنوان کشیش به عنوان یک ویژه اندازه گیری برای از بین بردن کمبود روحانیت در منطقه است. دور افتاده ترین جوامع کم جمعیت حوضه آمازون می تواند ماه ها بدون مراجعه از یک کشیش. تنها کشیش می توانید جشن های دسته جمعی و شنیدن اعترافات عناصر ضروری کاتولیک زندگی است.

تا به حال پاپ گرفته تا اسقف’ توصیه شده اند اولین بار در تقریبا یک هزار سال است که کلیسای کاتولیک روم به طور معمول مقرر مردان متاهل به عنوان کشیش. کلیسا مقرر کرده است به عنوان کشیش در یک مورد به مورد و بر اساس تعداد کمی از ازدواج سابق پروتستان وزرا که تبدیل به کلیسای کاتولیک. نسبتا کوچک شرقی کلیساهای کاتولیک که به دنبال پاپ اما رعایت ارتدوکس شیوه باید کشیش ازدواج کرد.

امید برای تغییر در آمازون تا به حال heartened طرفداران برای کشیش ازدواج در دیگر نقاط جهان از جمله آلمان که در آن سوال این است که در دستور کار برای دو سال سری از جلسات اسقف های کاتولیک و عوام آغاز شد که در ماه گذشته.

به اشتراک گذاری افکار خود را

وقت آن است که برای کلیسای کاتولیک اجازه می دهد تا تمام کشیش ها به ازدواج است ؟ چرا که نه ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

پاپ فرانسیس پیشتر گفت که “تجرد یک هدیه برای کلیسا” اما این استثنا ممکن است در مناطق کم جمعیت مانند سلیمان در اقیانوس آرام.

چهار سند او با اشاره به راه های دیگر برای از بین بردن کشیش کمبود در آمازون از جمله دعا برای بیشتر مشاغل و تشویق بیشتر مبلغان به خدمت در منطقه است. “در برخی از کشورهای حوضه آمازون بیشتر مبلغان رفتن به اروپا یا ایالات متحده نسبت به باقی می ماند به کمک خود را به” پاپ می نویسد.

طرفداران برای ازدواج کشیش ها می تواند برخی از امید از عدم صریح رد.

“این موضوع پرداخته شده است برای مدت زمان طولانی است و ممکن است در ادامه به بحث در آینده” واتیکان آقای Tornielli گفت: به دلیل دکترین کاتولیک در مورد روحانیت ندارد تجرد نیاز به مطلق.

مربوط به خواندن

  • کاتولیک بحث ازدواج کشیش می رود جهانی (Oct. 24)
  • پاپ باز می شود بحث بر تجرد نیاز برای کشیش های کاتولیک (Oct. 6)
  • کاتولیک ها بحث آینده تجرد روحانی (27 ژوئن)

اسقف’ ملاقات در پاییز گذشته نیز توصیه می شود مطالعه بیشتر از این سوال ordaining زنان به عنوان deacons یا روحانیت است که می تواند جشن تعمید ازدواج و مراسم است. پاپ فرانسیس گفت: “بسته است” به ordaining زنان به عنوان کشیش اما نه حکومت کردن زنان deacons. در ماه اکتبر گذشته گفت که یک پنل علمی او تا به حال به منظور بررسی این موضوع خواهد خود را ادامه دهد و کار.

اما در چهار نصیحت پاپ دلسرد ایده زنان هماهنگی رد این پیشنهاد که آن را به زنان “بیشتر وضعیت و مشارکت در کلیسا” و حاکی از این است که زنان در آمازون باید با توجه به نقش که “آیا مستلزم سفارشات مقدس” اما اجازه می دهد آنها را به خدمت “در راه است که منعکس کننده زنانگی خود را است.”

چهار سند در نتیجه معاملات دو ضربه به پاپ, مترقی, حامیان. آلمانی اسقف کلیسای لیبرال پیشتاز نیز با توجه به, یک پیشنهاد برای زنان deacons.

پاپ به نظر می رسد اشاره به رنگارنگ ترین بحث از اکتبر گذشته واتیکان دیدار: حضور در رویدادهای چند از چوب مجسمه های تصویر برهنه یک زن باردار است. برخی از منتقدان را محکوم اشیاء به عنوان “بت پرست بت” و معترضان به سرقت برده چند تا از مجسمه ها و پرتاب آنها را به رودخانه Tiber.

“اجازه بدهید ما نمی تواند سریع برای توصیف به عنوان خرافه یا الحاد خاص مذهبی است که بوجود می آیند خود به خود از زندگی مردم” فرانسیس می نویسد جدید نصیحت. “این ممکن است به یک نماد بومی در برخی از راه, بدون اینکه لزوما با توجه به آن به عنوان بت پرستی.”

نوشتن برای Francis X. Rocca در francis.rocca@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su