افغانستان

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo چپ افغانستان روز دوشنبه بدون گفت که آیا او قادر به واسطه توافق بین این کشور squabbling رهبران سیاسی.

وزیر Pompeo در کابل فوری سفر به سعی کنید به حرکت به جلو ایالات متحده توافق صلح امضا شده در ماه گذشته با طالبان. او می خواهم سفر هزاران مایلی با وجود نزدیکی جهانی سفر خاموش به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس در زمانی که رهبران جهان و دولتمردان در حال محدود کردن سفر رسمی.

اما به هواپیما خود را در زمان خاموش از کابل وجود دارد هنوز هیچ اطلاعیه در مورد اینکه آیا او می خواهم یک راه حل برای افغانستان در بن بست های سیاسی.

پس از امضای قرارداد صلح متوقف شده میان آشفتگی های سیاسی در افغانستان با رهبران این کشور در باره منازعه که رئیس جمهور انتخاب شد.

رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب اصلی او در سپتامبر گذشته ریاست جمهوری, نظر سنجی, عبدالله عبدالله که هر دو خودشان را در این کشور رئیس جمهور در ورزشگاه آزادی افتتاح مراسم در اوایل این ماه.

آقای Pompeo ملاقات جداگانه با آقای غنی و جلسه با آقای عبدالله قبل از رفتن به دیدار با هر دو افغان. خود برنامه نیز آقای غنی و آقای عبدالله با هم به صورت یک در یک نشست احتمالا به بحث در مورد امکان سازش.

ایالات متحده می پردازد میلیاردها دلار هر سال نسبت به بودجه افغانستان از جمله کشور دفاع کردند. افغانستان به سختی بالا می برد و یک چهارم از درآمد آن برای اجرا نیاز به این کشور به آقای Pompeo قابل توجهی اهرم مالی به زور دو squabbling رهبران برای غلبه بر بن بست.

آشفتگی های سیاسی قرار داده است در انتظار آغاز روند گفتوگوهای صلح افغانستان است که عبارتند از طالبان. کسانی که در مذاکرات هستند دیده می شود به عنوان یک انتقادی گام بعدی در مذاکرات صلح, مذاکره اجازه می دهد تا ایالات متحده را به خانه نیروهای خود و به افغان ها بهترین فرصت در صلح است.

“ما در یک بحران” از مقامات وزارت امور خارجه به خبرنگاران گفت: همراه آقای Pompeo. “ترس است که اگر این بحران حل و فصل شود و به زودی حل شود که می تواند بر روند صلح که یک فرصت برای این کشور است که [است] ایستاده بود در این 40-سال-جنگ طولانی. و ما توافق با Talibs می تواند در معرض خطر قرار داده.”

رسمی جریان خبرنگاران خواست نامش فاش نشود به بحث در مورد آمریکا.

ایالات متحده و ناتو در حال حاضر شروع به برداشت برخی از نیروهای نظامی از افغانستان است. نهایی خروج نیروهای ایالات متحده است و نه وابسته به موفقیت در داخل افغانستان مذاکرات بلکه در وعده های ساخته شده توسط طالبان به انکار فضا در افغانستان به دیگر گروه های تروریستی مانند طالبان’ رقیب گروه دولت اسلامی.

اما در روز از ایالات متحده و طالبان از امضای قرارداد صلح در قطر در فوریه. 29 افغانستان غرق شده را به یک بحران سیاسی با آقای غنی و آقای عبدالله تربیع کردن بیش از نتایج انتخابات و آقای غنی امتناع خود را به انجام برسانند بخشی از یک وعده ساخته شده در ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله به صورت رایگان به 5000 طالبان زندانیان. حکومت برای بخشی خود را به رایگان از 1000 مقامات افغان و سربازان آنها را نگه اسیر. ارز بود به یک نهاده خواهد شد توسط هر دو طرف برای شروع مذاکرات است.

ضرورت آقای Pompeo تعجب مشاهده شد هایلایت شده توسط این واقعیت است که وزارت امور خارجه هشدار داد که شهروندان آمریکایی در برابر همه مسافرت های بین المللی با استناد به گسترش جدید کروناویروس. آقای Pompeo را لغو کرده است حداقل دو داخلی ایالات متحده سفر به دلیل شیوع بیماری از جمله یک به یک در حال حاضر-لغو G7 نشست وزرای خارجه که به جای گرفته اند در پیتسبورگ در این هفته. آن جلسه شرکت محل را توسط ویدئو کنفرانس.

آقای Pompeo آخرین سفر در خارج از کشور در اواخر ماه فوریه به دوحه قطر برای امضای ایالات متحده آمریکا-طالبان صلح او در حال حاضر در تلاش برای نجات.

به عنوان ویروس همه گیر بدتر شده و باعث بسیاری از کشورها به بستن مرزهای خود را و فرودگاه و لغو پروازهای بین المللی آقای Pompeo و وزارت امور خارجه آمده اند تحت افزایش, انتقاد انجام نمی دهد به اندازه کافی برای کمک به آمریکایی ها رشته در خارج از کشور به خانه.

واشنگتن فرستاده صلح زلمای خلیل زاد است که در تلاش برای jumpstart مذاکرات بین افغان ها در هر دو طرف درگیری – آینده گام مهم در ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله – توییتی اوایل روز شنبه که دو طرف در حال صحبت کردن در مورد تبادل زندانیان.

در داخل افغانستان مذاکرات بودند هرگز به آسان است اما پس از واشنگتن به امضا قرارداد صلح با طالبان آن تلاش کرده است به دولت افغانستان به حداقل ارائه یک موضع واحد و یکپارچه.

آقای Pompeo بازدید نیز فوق العاده ای برای این واقعیت است که ایالات متحده مانند سازمان ملل متحد پیشتر گفته آن را نمی خواهد دوباره کشیده می شود و به واسطه اختلافات بین سیاستمداران افغان. در حالی که افغانستان در کمیته انتخابات این بار به نفع آقای غنی و آقای عبدالله و کمیسیون شکایات انتخاباتی متهم گسترده بی نظمی به چالش آقای غنی را برنده شوید.

در افغانستان قبلی انتخابات ریاست جمهوری در سال 2014 نیز خدشه دار تقلب گسترده و عمیق مورد مناقشه نتایج آقای غنی و آقای عبدالله به عنوان پیشرو. سپس-وزیر خارجه آمریکا, جان کری با واسطه بین این دو و در نهایت بنیاد با هم به اصطلاح دولت وحدت ملی با آقای غنی به عنوان رئیس جمهور و آقای عبدالله برگزاری تازگی ایجاد شده اما در برابر اساسنامه پست کشور را اجرایی.

اما غنی-Andullah مشارکت بود یک مشکل و برای بسیاری از آن پنج سال باعث پارلمانی فلج منتهی به سپتامبر انتخابات.

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس با کمک از آسوشیتد پرس نویسنده مت لی در واشنگتن است.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im