وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo, سمت چپ, در دیدار با رئیس جمهور اشرف غنی در کابل.

عکس: ارگ ریاست جمهوری افغانستان/آسوشیتد پرس

وزیر امور خارجه مایک Pompeo راه اندازی فوری دیپلماتیک ماموریت نجات در روز دوشنبه به نجات مغلوب ساختن پیشی جستن دولت را متزلزل سه هفته مقابله با طالبان است که مجموعه یک جدول زمانی برای ایالات متحده برای خروج از افغانستان تا اواسط سال آینده.

در میان coronavirus همه گیر است که در تنگنای جهانی سفر آقای Pompeo پرواز به افغانستان و قطر به صورت سرزده جلسات با رهبران افغان و طالبان.

آقای Pompeo به دنبال تزریق نیروی جدید به یک معامله با طالبان است که به سرعت اجرا به موانع جدید تهدید تلاشهای دولت برای رهایی آمریکا از 18 سال از جنگ در افغانستان است.

در یک نشست مشترک آمریکا و قطر پایگاه نظامی در دوحه آقای Pompeo ملاقات با ملا برادر طالبان مذاکره کننده ارشد در تلاش برای متقاعد کردن این گروه به پذیرش سازش زندان تعویض طرح که قرار است به اتفاق می افتد قبل از اینکه مرحله بعدی مذاکرات صلح آغاز می شود.

طالبان در حال حاضر به دیدار با دولت افغانستان برای مذاکرات اساسی تا زمانی که کابل آزاد 5,000 از آن زندانیان—معامله آمریکا و توافق برای کمک به کارگزار که آن را امضا مقابله با گروه های شبه نظامی.

در کابل آقای Pompeo صرف هشت ساعت در مذاکرات است که تولید بدون دستیابی به موفقیت به سمت پل زدن شکاف سیاسی است که منجر به ایجاد موازی ریاست جمهوری افغانستان با توجه به ایالات متحده و افغانستان.

“ما در یک بحران” گفت: یک مقام وزارت خارجه در کابل ، “ترس است که اگر این بحران حل و فصل شود و به زودی حل شود که می تواند بر روند صلح…و ما توافق با Talibs می تواند در معرض خطر قرار داده.”

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت توافق ماه گذشته به جلو و تمام نیروهای خود را از افغانستان در ماه جولای 2021—اگر طالبان چه در آن می توانید به مطمئن شوید که این کشور استفاده نمی شود به عنوان یک پناهگاه برای تروریست ها برنامه ریزی حملات در آمریکا

پس از این قرارداد امضا شد رئیس جمهور تهمت صحبت با تلفن با ملا برادر و ابراز خوش بینی است که رهبر طالبان به این پیمان.

مقامات آمریکایی هشدار داده اند طالبان که آنها در حال هدر دادن یک فرصت برای صلح با انجام یک سری از حملات مرگبار در سراسر افغانستان پس از آنها امضا این قرارداد در دوحه. آقای Pompeo هشدار داده است که باید آن را جلوگیری از حملات خود را برای مقابله به موفقیت است.

افغانستان نیز منقسم شده توسط سیاسی داخلی بخش. رئیس جمهور قسم خورده بود در اوایل این ماه برای دومین دوره پنج ساله. اما در انتخابات خود را رقیب سابق متحد عبدالله عبدالله حاضر به پذیرش نتایج در میان اتهامات تقلب. به جای آقای عبدالله در این کشور رئیس سابق اجرایی خودش را اعلام کرده است رئیس جمهور و به دنبال ایجاد یک دولت موازی در افغانستان.

آقای Pompeo کردم هر دو مردان به توافق برسند به ملاقات با او در روز دوشنبه در آقای غنی در کاخ ریاست جمهوری. اما جلسات تولید شده بدون دستیابی به موفقیت با توجه به ایالات متحده و افغانستان. آقای غنی با رد خواست های آقای عبدالله که او بود به نام اجرایی نخست وزیر و قدرت مساوی با توجه به منابع در دولت افغانستان.

“میانجیگری وزیر امور Pompeo تا به حال هیچ نتیجه و او در سمت چپ کابل” یک مقام ارشد حکومتی گفت.

آقای Pompeo برنامه ریزی شده بود برای دیدار دوباره با هر دو مردان پس از آنها برگزار می شود مذاکرات خصوصی. به جای او در سمت چپ کابل بدون دیدن رهبران افغان دوباره.

“آنچه ما می خواهیم این است که رئیس جمهور غنی و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله برای رسیدن به یک توافق در مورد چگونگی تشکیل یک حکومت فراگیر که مورد قبول هر دو” رسمی ایالات متحده گفت.

وزیر سابق امور خارجه انجام شده مشابه ماموریت دیپلماتیک در سال 2014 زمانی که آقای غنی و آقای عبدالله اولین بار بود در برابر هر یک از دیگر برای رئیس جمهور. در آن زمان این توافق به یک قدرت هسته ای ساخته شده است که آقای غنی رئیس جمهور و آقای عبدالله در این کشور اجرایی.

آقای عبدالله به چالش کشیده آقای غنی دوباره در سال گذشته در انتخابات خدشه دار اتهامات تقلب. دولت افغانستان خبره آقای غنی به عنوان رئیس جمهور اما آقای عبدالله را رد کرده و نتایج.

در اوایل این ماه دو افغان برگزار شد همزمان با افتتاح مراسم در مجاورت کاخ ها در کابل. در حالی که آقای عبدالله برخوردار تقریبا هیچ قدرت خود را موازی ریاست جمهوری به تضعیف پیشرفت در مذاکرات با طالبان است.

طالبان بودند قرار است برای نشستن به افغانستان دو هفته پیش برای راه اندازی مذاکرات مستقیم. اما آنها باید برای حل و فصل زندانی مبادله ،

روز یکشنبه در ایالات متحده و قطر میانجی غیر معمول اسکایپ جلسه بین رهبران طالبان و افغانستان به بحث در مورد بن بست. آقای Pompeo به دنبال دوشنبه برای پیشبرد سازش است که اجازه می دهد مذاکرات صلح ادامه دهید.

ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله مطرح امید برای کاهش خشونت ها در افغانستان است. که اتفاق افتاده است. طالبان قول داد برای جلوگیری از حملات نیروهای ایالات متحده در افغانستان اما گفت که آنها را به مبارزه با نیروهای امنیتی افغان.

حداقل 100 نیروهای امنیتی و غیرنظامیان کشته شده اند و پس از این قرارداد امضا شد حدود سه هفته پیش. مرگبارترین حمله در هفته گذشته صورت گرفت در ولایت زابل که در آن حداقل 25 نیروهای امنیتی کشته شدند در بازرسی مقام های محلی گفته اند.

نوشتن به Dion Nissenbaum در dion.nissenbaum@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im