وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo, سمت چپ, در دیدار با رئیس جمهور اشرف غنی در کابل.

عکس: ارگ ریاست جمهوری افغانستان/آسوشیتد پرس

وزیر امور خارجه مایک Pompeo پرواز به کابل به روز دوشنبه در یک فوری اعلام نشده دیپلماتیک ماموریت نجات و اما در سمت چپ هشت ساعت بعد بدون دستیابی به موفقیت در تلاش خود را به پل یک شکاف سیاسی که تضعیف شده است آمریکا تلاش به جلو و تمام سربازان آمریکایی از افغانستان است.

آقای Pompeo به دنبال تزریق نیروی جدید به مذاکرات با طالبان است که متوقف شده پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت امضا مقابله با گروه های شبه نظامی تنظیم یک جدول زمانی برای ایالات متحده به خروج تمام نیروهای نظامی و پایان دادن به آن جنگ طولانی در افغانستان تا اواسط سال آینده.

که توافق شده است تضعیف توسط یک شکاف بین رئیس جمهور اشرف غنی و رئیس سیاسی رقیب عبدالله عبدالله است که اقدام به راه اندازی یک دولت موازی در افغانستان.

“ما در یک بحران” گفت: یک مقام وزارت خارجه در کابل ، “ترس است که اگر این بحران حل و فصل شود و به زودی حل شود که می تواند بر روند صلح…و ما توافق با Talibs می تواند در معرض خطر قرار داده.”

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت توافق ماه گذشته به جلو و تمام نیروهای خود را از افغانستان در ماه جولای 2021—اگر طالبان چه در آن می توانید به مطمئن شوید که این کشور استفاده نمی شود به عنوان یک پناهگاه برای تروریست ها برنامه ریزی حملات در آمریکا

پس از این قرارداد امضا شد رئیس جمهور تهمت صحبت با تلفن با طالبان از بنیانگذاران و ابراز امیدواری که این گروه افتخار خواهد کرد.

اما این قرارداد امضا شده در اواخر ماه گذشته در قطر شده است تضعیف توسط یک سری از اختلافات.

دولت افغانستان در برابر آمریکا فشار برای آزادی هزاران نفر از زندانیان طالب از زندان به عنوان مشخص شده در قرارداد.

و افغانستان منقسم شده توسط سیاسی داخلی بخش. آقای عبدالله که به چالش کشیده آقای غنی برای ریاست جمهوری سال گذشته حاضر به قبول نتایج انتخابات است و به جای تلاش برای راه اندازی خود دولت است.

آقای Pompeo کردم هر دو مردان به توافق برسند به دیدار روز دوشنبه در آقای غنی در کاخ ریاست جمهوری. اما جلسات تولید شده بدون دستیابی به موفقیت با توجه به ایالات متحده و افغانستان.

آقای Pompeo برنامه ریزی شده بود برای دیدار دوباره با هر دو مردان پس از آنها برگزار می شود مذاکرات خصوصی. به جای او در سمت چپ کابل بدون دیدن رهبران افغان دوباره.

“آنچه ما می خواهیم این است که رئیس جمهور غنی و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله برای رسیدن به یک توافق در مورد چگونگی تشکیل یک حکومت فراگیر که مورد قبول هر دو” رسمی ایالات متحده گفت.

وزیر سابق امور خارجه انجام شده مشابه ماموریت دیپلماتیک در سال 2014 زمانی که آقای غنی و آقای عبدالله اولین بار بود در برابر هر یک از دیگر برای رئیس جمهور. در آن زمان این توافق به یک قدرت هسته ای ساخته شده است که آقای غنی رئیس جمهور و آقای عبدالله در این کشور اجرایی.

آقای عبدالله به چالش کشیده آقای غنی دوباره در سال گذشته در انتخابات خدشه دار اتهامات تقلب. دولت افغانستان خبره آقای غنی به عنوان رئیس جمهور اما آقای عبدالله را رد کرده و نتایج.

در اوایل این ماه دو افغان برگزار شد همزمان با افتتاح مراسم در مجاورت کاخ ها در کابل. در حالی که آقای عبدالله برخوردار تقریبا هیچ قدرت تلاش های خود را برای راه اندازی یک دولت موازی را تضعیف ایالات متحده در تلاش برای رها کردن خود از افغانستان است.

طالبان بودند قرار است برای نشستن به افغانستان دو هفته پیش برای راه اندازی مذاکرات مستقیم برای پایان دادن به 18 سال از جنگ. اما آقای غنی و طالبان در تضاد هستند بیش از یک زندانی مبادله است که قرار است به محل قبل از آن مذاکرات آغاز خواهد شد.

تلاش برای حل شکاف شده اند پیچیده سفت سفر از محدودیت های اعمال شده به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

روز یکشنبه در ایالات متحده و قطر میانجی غیر معمول اسکایپ جلسه بین رهبران طالبان و افغانستان به بحث در مورد زندانی مبادله. اما بحث هنوز به عملکرد هر گونه توافق است.

ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله مطرح امید برای کاهش خشونت ها در افغانستان است. که اتفاق افتاده است. طالبان قول داد برای جلوگیری از حملات نیروهای ایالات متحده در افغانستان اما گفت که آنها را به مبارزه با نیروهای امنیتی افغان.

حداقل 100 نیروهای امنیتی و غیرنظامیان کشته شده اند و پس از این قرارداد امضا شد حدود سه هفته پیش. مرگبارترین حمله در هفته گذشته صورت گرفت در ولایت زابل که در آن حداقل 25 نیروهای امنیتی کشته شدند در بازرسی مقام های محلی گفته اند.

آقای Pompeo هشدار داده است طالبان که ادامه حملات غیر قابل قبول است.

نوشتن به Dion Nissenbaum در dion.nissenbaum@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de