سیاسی عدم تطابق بین govts در مرکز ایالت هزینه WB عزیز

کوچک حوادث اغلب ناچیز در ملی تخیل اغلب بهترین شاخص های بزرگتر پدیده است. بیش از سال گذشته شده است وجود دارد بحث بر West Bengal دولت دولت کمک کالج معلمان طرح. طرح regularises استخدام پاره وقت و سخنرانان مهمان منصوب شده توسط کالج ها و دانشگاه ها در دولت است.

این حرکت بوده است به شدت اعتراض عصبانی تحقیقات دانشمندان و دیگر اعضای جامعه دانشگاهی. آنها استدلال می کنند که regularisation از کسانی که منصوب بر اساس گاه به گاه — اغلب دوستان از Trinamool کنگره سیاستمداران — بدون رفتن را از طریق تشریفات لازم و بدون هیچ گونه نگرانی برای دانشگاه کمک کمیسیون دستورالعمل منجر به ویرانی بیشتر آموزش عالی در غرب بنگال. SACT خواهد, در اثر, در را بست در کسانی که مجدانه به دنبال تحقیقات تا به حال امن MPhil درجه یا دکتری و, که تا به حال پاک سخت خالص و یا مجموعه ای از امتحانات است که لازم است به امن انتصاب در دانشکده یا دانشگاه دانشکده.

مانند مدنی پلیس در نور پیراهن سبز است که در خدمت به عنوان یک زائده به پلیس طبیعی در غرب بنگال دولت در حال حاضر ایجاد یک بدن مدنی استادان است. آمده است دور بعدی انتخابات آنها را فرستاده به عنوان رای گیری افسران و آگاه از منافع کسانی که خود را تضمین شغل دائمی.

عمل دولت ظالمانه است. چه تر است, مبهم است, بی تفاوتی از UGC. نمایندگی از دانشگاه مداخله در مجلس و رسانه های اجتماعی کمپین را ترک کرده اند این علمی نظارتی بدن بی حرکت و بی توجه. به آن همه کلاه, هنگامی که یک چالش به SACT آمد تا برای شنیدن در کلکته دادگاه عالی — مورد است که هنوز هم شنیده بودن — به UGC مشاور ترجیح داده سکوت به اعتراف به این که SACT تا به حال نادیده گرفته تمام دستورالعمل های موجود. آن را تقریبا به عنوان اگر آموزش عالی در بنگال غربی بود و نه در میان نگرانی های خود را.

در ملی چشم انداز SACT ممکن است یک جزئی ویروس است که به خطر نمی اندازند آموزش عالی در کشور به عنوان یک کل. برای من آن است که شواهدی از یک بزرگتر پدیده: مرکز رشد عدم ظرفیت اداری در به دنبال خود برنامه ها و سیاست ها.

در زمانی که بسیاری از رهبران اعتراض به گفته خود راضی مرکز است که اخلال نارندرا نخست وزیر خود تعهد به تعاونی فدرالیسم آن ارزشمند است بررسی این موضوع در زمینه West Bengal. از ویژگی های متمایز از این دولت است که از سال 1977 تا به امروز شده است وجود دارد سیاسی عدم تطابق بین دولتی در مرکز و دولت است. این طولانی مدت سیاسی جدا خو با حملات شدید خصومت منجر به ثابت فرسایش مرکز ظرفیت اداری در دولت است. ابتدا با امنیت ملی است که شامل مدیریت هند و بنگلادش مرز به اجرای برنامه های رفاه کلکته و دهلی نو به ندرت عمل در پشت سر هم. نامه از وزارتخانه ها در دهلی نو به دولت هستند و به طور معمول بی جواب مانده و دستورالعمل گستاخی نادیده گرفته و به نقطه ای که در آن West Bengal تقریبا کاهش یافته است نقشه سیاسی دهلی نو است. آن است که آیا Ayushman بهارات و یک کشور-یک-سهمیه-کارت پیشنهاد یا UGC دستورالعمل در آموزش عالی مشترک بین مرکز و دولت ناپدید شده است. برای چهار دهه گذشته دولت حتی کاهش یافته است به ارسال توصیه هایی برای Padma جوایز. Mamata بانرجی است به جای نهاد خود را موازی جوایز.

در بسیاری از موارد این مرکز درماندگی ناشی از این واقعیت است که آن را وابسته به دولت به عنوان اجرای آژانس. این به معنای متوقف زیرساخت پروژه ها و طرح های مرده. اما حتی زمانی که این مورد نیست — به عنوان با نهادهای موجود اجرا شده توسط مرکز یک محیط خصمانه ایجاد موانع و منجر به انزجار و خوش خیم غفلت است. کتابخانه ملی و موزه قربانیان این گرفتار به عنوان آنها با مشکلات ملعون تجارت اتحادیهی. کلکته پورت اعتماد عملیاتی وابسته محلی دون. باند فرودگاه کلکته نمی تواند به روز رسانی به دلیل آن را شامل برداشتن جزئی حرم و متخلف حساسیت از Mamata را قابل اطمینان ترین بانک رای. Visva-Bharati در Santiniketan است که احتمالا حداقل آسیب دیده شاید به خاطر PM توسط صدراعظم. اما حتی این رویا از تاگور قبلا گرفتار شده است توسط پی در پی نزاع داخلی و فساد از جمله محاکمه و زندانی سابق VC.

قابل دوام فدرال ترتیب کار می کنند در یک فضای اعتماد و نوعی انسجام سیاسی. در غیر این صورت آن را ناکارآمد می شود. West Bengal یک مطالعه موردی از آنچه باید اتفاق نمی افتد.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de