نقاط پیشرفت: ما امید به زندگی را افزایش می دهد و بیشتر


1. مریلند

مریلند پرده برداری از زندگی به اندازه مجسمه های برنز از اطناب Harriet Tubman و فردریک داگلاس در طول یک Feb. 10 مراسم در آن خانه دولت. هر دو Tubman و داگلاس تگرگ از مریلند در شرق ساحل و مجسمه’ تعهد می آید به عنوان تلاش های دولت برای بهتر بزرگداشت آن تاریخ سیاه – با جایگزین کردن و یا از بین بردن آثار تاریخی برای طرفداران برده داری. “یک علامت واقعی عظمت نور درخشان بر روی یک سیستم از ظلم و ستم و داشتن شجاعت برای تغییر آن می گوید:” آدرین جونز, دولت و سیاه و زن اول مجلس. “این مجسمه یک یادآوری است که قوانین ما نیست همیشه حق یا فقط. اما همیشه وجود دارد اتاق را برای بهبود.” (آسوشیتد پرس)

خولیو کورتز/AP

همراه با یک تصویر می کشد فردریک داگلاس این مجسمه Harriet Tubman ایستاده در مریلند خانه دولت در آناپولیس.

2. ایالات متحده

برای اولین بار در چهار سال امید به زندگی افزایش یافته و در ایالات متحده با توجه به یک گزارش از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری است که داده های جمع آوری شده از سال 2018 است. افزایش – تنها یک ماه است که تا حد زیادی محصول کاهش میزان مرگ و میر مواد مخدر مصرف بیش از حد و سرطان است. آن را نیز به پایان می رسد در یک دوره سه ساله از ثبات یا کاهش امید به زندگی در آمریکا پس از چند دهه افزایش مداوم. مواد مخدر مصرف بیش از حد مرگ و میر کاهش یافت و برای اولین بار در 28 سال در سال 2018 است. در حالی که مرگ و میر ناشی از استعمال بیش از حد از مواد مخدر از جمله هروئین و مسکن کاهش یافته است, کسانی که از داروهای دیگر – یعنی فنتانیل کوکائین و متامفتامین – افزایش منجر کارشناسان می گویند که مشکل مواد مخدر در ایالات متحده است که هنوز هم یک بحران است. (آسوشیتد پرس تپه)

3. شیلی

شیلی سخت-in-the-world محدودیت در نوشیدنی های شیرین کمک کرده اند کاهش فروش خود را تقریبا 24 درصد در دو سال, به گفته محققان در دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل. این کشور قانون برچسب گذاری مواد غذایی و تبلیغات اولین اجرا در سال 2016 ممنوعیت فروش نوشیدنی های شیرین در مدارس متصل استارک سیاه-و-سفید برچسب محصولات ناسالم در نظر گرفته شده و محدود بازاریابی از تنقلات برای کودکان است. زمانی که قانون در اثر شیلی بود پیشرو در جهان مصرف نوشیدنی های شیرین و جمعیت آن هنوز هم مبارزه با چاقی است. شیلی تلاش کرده اند تا به حال یک اثر موج دار شدن رسیدن به یک دوجین دیگر کشورها که جدید معرفی شده از برچسب زدن به سیاست های غذا و نوشیدنی در بسته های کارشناسان می گویند. (نگهبان)

4. فنلاند

در تلاش برای ترویج برابری جنسیتی و فنلاند را پدران و مادران به همان مقدار از زمان پرداخت کردن از کار. به نام “رادیکال اصلاحات” توسط وزیر بهداشت و امور اجتماعی Aino در هنرمند-Harry Pekonen این حرکت گسترش پرداخت پدری ترک به هفت ماه است که برابر با مرخصی زایمان. این فرمت در نظر گرفته شده است برای تشویق بیشتر مردان برای شرکت در زندگی داخلی و پرورش کودک برای کمک به افزایش در این کشور رو به کاهش موالید. فنلاند پنج حزب دولت ائتلافی – رهبری تقریبا به طور کامل توسط زنان جوان – موفق به تصویب این اصلاحات در حالی که دولت قبلی آن را با برچسب بیش از حد پرهزینه در سال 2018 است. (رویترز)

Newscom/فایل

فنلاندی پدران مانند یک دیده می شود در بالا با پسر خود در Somerniemi, فنلاند, در حال حاضر زمان بیشتری را صرف با کودکان خود.

5. ازبکستان

ازبکستان ساخته شده “پیشرفت مهمی” در کاهش غیر ارادی کار در آن پنبه چیدن صنعت در سال گذشته به 94 درصد مشارکت داوطلبانه بر اساس یک گزارش سازمان ملل متحد. در بیش از 100,000 تعداد کارگران غیر ارادی نشانه نزدیک به 40% کاهش از سال قبل است. در ضمن کارگران گزارش دستمزد بالاتر و شرایط بهتر به عنوان دولت اجرای قانون جدید جرم بیگاری. ازبکستان یکی از جهان پیشرو پنبه صادرکنندگان با حدود 1 در 8 بزرگسالان شرکت کننده در آن برداشت سال گذشته است. (Thomson Reuters Foundation)

6. مالاوی

برای دومین بار در تاریخ آفریقایی دادگاه اعلام کرده است در انتخابات از درجه اعتبار ساقط با توجه به آشکار تلاش برای دکل رای دادن. پس از دولت کمیسیون انتخابات دریافت نزدیک به 150 گزارش از “بی نظمی” در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه مه گذشته در مالاوی دادگاه قانون اساسی دستور دیگری رای 150 روز. این حکم به شرح زیر دادخواست از احزاب مخالف و اعتراض گسترده از شهروندان بسیاری از آنها امید که حاکم را مجبور احزاب سیاسی به رقابت بر اساس شایستگی خود را. بیشتر به طور گسترده کارشناسان امیدوارند که این تصمیم – آینده سه سال پس از کنیا را لغو انتخابات ریاست جمهوری در سال 2017 – سیگنال های روند نسبت آزادتر و عادلانه تر انتخابات در سراسر این قاره است. (اکونومیست)

 

 

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de