نقاط پیشرفت: مزرعه پشت بام شهری خرس میوه, و بیشتر

1. ایالات متحده

نیروی دریایی اولین خلبان جت تاکتیکی زن سیاه پوست خود را در ماه گذشته پس از ستوان j.g. مادلاین Swegle پایان پرواز خود را در مقطع کارشناسی به پایان می رسه استقبال کرد. در دده ۱۹۸۰ برندا رابینسون اولین زن آمریکایی آفریقایی شد که به عنوان مربی پرواز نیروی دریایی و خلبان ترابری VIP خدمت کرد، اما او جت های جنگنده پرواز نمی کرد.

آن اونز/نیروی دریایی ایالات متحده/AP

ستوان جی جی مادلاین سوگل در پی پرواز نهایی خود برای تکمیل دوره کارشناسی گشتن ایر (اعتصاب) آموزش خلبانی در کینگزویل تگزاس در ۷ ژوئیه ۲۰۲۰ از یک هواپیمای آموزشی T-45C Goshawk خارج می شود.

در سال های پس از آن، نیروی دریایی اغلب به خاطر عدم تنوع خود را مورد انتقاد قرار گرفت، به خصوص در میان واحدهای جنگنده. یک تحقیق در سال ۲۰۱۸ متوجه شد که از ۱۴۰۴ خلبان هورنت، تنها ۲۶ نفر سیاه پوست و ۳۳ نفر زن بودند. *نیروی دریایی ‘sگشتن هوایی (اعتصاب) برنامه هوانورد آماده ستوان Swegle به پرواز جت های تاکتیکی چند ، از جمله F / A – 18E / F سوپر هورنت. (CNN)

2. کلمبیا

حفاظت از محیط زیست در حال آموزش رزم با سابق برای کمک به حفظ تنوع زیستی کلمبیا. تحقیق در مورد حیات وحش این کشور در طول دهه های جنگ داخلی چالشی بود، اما از زمان توافق صلح سال ۲۰۱۶، سفرهای اکتشافی در مناطق درگیری سابق بیش از ۱۵۰ گونه جدید جانور و گیاه کشف کرده اند. کارشناسان می گویند جنگجویان چولکی سابق، که زمانی دورافتاده ترین بخش های جنگل ها، جنگل ها، کوه ها و ساوانناهای کلمبیا را اشغال کرده بودند، به طور منحصر به فردی آماده کمک به دانشمندان با تلاش های حفاظتی در حال انجام هستند. جايمه گونگورا، ژنتيک شناس حيات وحش، سالي چند بار به کلمبيا مي رود تا کارگاه هاي آموزشي آموزش اعضاي سابق نيروهاي مسلح انقلابي کلمبيا (FARC) را در مهارت هاي مختلف حفاظتي، از جمله مصرف مخترعان تنوع زيستي، برگزار کند. پروژه فقط کمک به دانشمندان نیست – بررسی اخیر از 10،000 اعضای سابق فارک متوجه شد که 84 ٪ علاقه مند به کار مرمت زیست محیطی در حال حاضر که جنگ به پایان رسیده است. آقای گونگورا می گوید: «این یک گام حیاتی است تا آنها را قادر سازد تا به پروژه های زیست محیطی کمک کنند، معیشت خود را بهبود بخشند و به جامعه بازپس بپیوندند» (علم، مکالمه)

3. لستو

باشگاه فوتبال Kick4Life اولین باشگاه فوتبال رده بالای جهان شد که به طور مساوی به تیم های مردان و زنان کمک می کند، تصمیمی که باشگاه امیدوار است لیگ های دیگر را الهام بخش کند تا به نام ورزش زنان پا به قدم بردارد. از زمانی که تیم زنان Kick4Life در سال ۲۰۱۰ پایه گذاری شد، به سرعت به یک تیم فوتبال رقابتی تبدیل شد در حالی که کلیشه های جنسیتی را در لستو و فراتر از آن به چالش می کشیدند. هنگامی که مربی Puky Ramokoatsi به عنوان یک بازیکن یک دهه پیش، Kick4Life او را کمک کرد تا دوباره به بی طرفانه خود فکر می کنم و غلبه بر خشونت از گذشته خود، او می گوید. تصمیم گیری برای تطبیق بودجه برای تیم های مردان و زنان به ویژه قوی است به عنوان همه گیر است فشار مالی در ورزش های جهانی قرار داده است. استیو فلمينگ، از بنیانگذاران این گروه می گوید: «این فشارها دلیلی برای عقب نگه داشتن نیست. “کاملا برعکس؛ همین بحران، همه گیری خشونت های جنسیتی را در اینجا و جاهای دیگر به وجود آورده است. مسئولیت فوتبال الهام بخش تغییر مثبت است.” (نگهبان)

4. فرانسه

بزرگترین مزرعه پشت بام شهری جهان، به نام طبیعت اوربائین، شروع به بارور کردن میوه کرده است. در یک روز به تازگی، کشاورزان جوان بالای غرفه پاریس اکسپو 6 برداشت 3،000 کاهو و 150 پینت توت فرنگی از برج های رو به رشد هواکشت – ستون های پلاستیکی که خاک آزاد، استفاده از آب کمی، و فضای کمتر از تخت باغ سنتی. سقف به اندازه دو زمین فوتبال است، اما تنها یک سوم کاشته شده است. وقتی همه چیز در حال استفاده است، کارکنان می تواند هر روز بیش از یک تن میوه و سبزیجات برداشت کند. Pascal Hardy، مهندس پشت باغ، می گوید مشاوره کشاورزی شهری خود را است پرس و جو میدان از سراسر جهان است. آقای هاردی گفت: «[این روش کشاورزی] یک مدل پاک، مولد و پایدار از کشاورزی است که می تواند در زمان، سهم واقعی در تاب آوری – اجتماعی، اقتصادی، و همچنین زیست محیطی- از نوع شهرهای بزرگ که بیشتر بشریت در حال حاضر در آن زندگی می کند، بکند. و ببين، واقعا جواب ميده (نگهبان)

5. پادشاهی متحده

بادبادک قرمز در انگلستان پس از یکی از موفق ترین پروژه های معرفی دوباره جهان رونق. پرنده دم دست ماهی های دم دست شکاري در سراسر قرون وسطی با فرمان سلطنتی محافظت می شد، اما در قرن های بعد به هدفی برای تاکسیدرميست ها و جمع کننده تخم مرغ ها تبدیل شد. جف نوت، مدیر عملیات با انجمن سلطنتی حفاظت از پرندگان می گوید: «در دده ۱۹۸۰، هر کسی که بخواهد بادبادک قرمز ببیند، مجبور بود برای چند سایت زیارت ویژه ای انجام دهد» امروز برای میلیون ها نفر دید روزانه است

جان سوپر/ای.اف.

یک بادبادک قرمز بر روی یک لید، انگلستان، زمین کریکت، ۳۱ مه ۲۰۱۵ پرواز می کند. دیدن پرنده ای که یک بار نادر است، اکنون رایج است.

در ژوئیه 1990، 13 رپتور از اسپانیا پرواز قبل از ازدواج خود را در سراسر انگلستان انجام داد. سی سال بعد، تخمین زده می شود 1800 جفت پرورش در سراسر انگلستان وجود دارد، و بادبادک قرمز به طور منظم در حال پرواز را از طریق اکثر شهرستان ها دیده می شود. بریتانیا در حال حاضر خانه تقریبا 10٪ از جمعیت بادبادک قرمز جهانی است. (نگهبان)

۶- پاکستان

پاکستان با هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد ۱۳ دیدار کرده است – تا یک دهه قبل از مهلت مقرر اقدام فوری برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی انجام دهد. دستاورد اولیه نشان می دهد که پیشرفت حتی برای کشورهایی که منابع محدودی دارند نیز امکان پذیر است. پاکستان قبل از سال 2030 هدف را از طریق یک سری از برنامه های زیست محیطی که در طول دهه گذشته آغاز شده بود، به خوبی ملاقات کرد. این پروژه ها شامل پروژه میلیارد درخت سونامی، تلاش در سطح کشور در جهت افزایش توسط عمران خان نخست وزیر در سال 2014 آغاز شده، و پاک سبز پاکستان شاخص، که رتبه شهرها و شهرستان ها بر اساس دسترسی ساکنان به آب پاک و فضاهای سبز است. پاکستان همواره در ۱۰ کشور برتر که بیشترین آسیب پذیر در برابر آب و هوای شدید که در تغییرات آب و هوایی به وجود می اید، رتبه بندی کرده است. -ووووووووووووووووووو

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im