در سراسر جهان

کربن تولید گازهای گلخانه ای از جهانی سیستم برق کاهش یافت 2 ٪ در سال 2019 بزرگترین افت در 30 سال با توجه به یک گزارش از آب و هوا, اتاق فکر اخگر. کاهش می آید که ایالات متحده و اتحادیه اروپا به طور فزاینده ای چرخید زغال سنگ-تولید برق به نفع گاز و انرژی های تجدید پذیر. در سراسر جهان خروجی از زغال سنگ نیروگاه با قرارداد 3 درصد در سال گذشته سقوط یک چهارم در اتحادیه اروپا و 16 درصد در ایالات متحده خورشیدی و انرژی باد در ضمن افزایش 15% حسابداری برای 8 درصد از برق جهان را نسل. این گزارش هشدار داد که برخی از کاهش اخیر است که یک محصول از زمستان های معتدل و که بسیار چشمگیر تر عمل مورد نیاز است از دولت و کسب و کار به جلوگیری از بدترین اثرات تغییر آب و هوا. (نگهبان)

نیک آکسفورد/رویترز/فایل

توربین های بادی در تگزاس در حال کمک به کاهش امریکا تکیه بر سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ. در سطح جهانی انتشار گازهای گلخانه ای از مصرف برق کاهش یافت و در نرخ بی سابقه ای در سال 2019.

1. ایرلند

این پریتزکر جایزه معماری زمینه بالاترین جایزه بود که به طور مشترک اهدا شد به زنان برای اولین بار. ایرلندی معماران شلی مک نامارا و ایوان فارل دریافت این جایزه پس از 42 سال کار با هم در دوبلین بر اساس شرکت گرفتن معماران. تنها سه نفر دیگر از زنان دو تا از آنها را در همکاری با معماران باید با دریافت این جایزه از زمان تأسیس آن در سال 1979. سارا Whiting دین از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل مدرسه طراحی می گوید: در این سال جایزه نشان دهنده افزایش تعداد زنان در معماری. (NPR)

فدریکو Brunetti/پریتزکر/AP/فایل

ایرلندی معماران ایوان فارل و شلی مک نامارا به دست آورده معماری بالاترین جایزه برای طراحی ساختمان مانند این یکی در ماساچوست دانشگاه در میلان, ایتالیا.

2. بریتانیا

در سراسر انگلستان 104 جوامع اعطا شده است پلاستیک رایگان جامعه وضعیت تا از فقط یک در سال 2017, و بیش از 500 نفر دیگر به دنبال مجوز رسمی. این افزایش تا حد زیادی محصول از پلاستیک رایگان جوامع ابتکار یک کمپین مردمی به رهبری خوانندگان در برابر فاضلاب یک Cornwall مبتنی بر حفاظت از غیر انتفاعی است که جوایز مجوز رسمی. برای دریافت وضعیت آن معنا نیست که این منطقه به طور کامل عاری از تک استفاده از پلاستیک مناطق باید پنج نقطه از طرح متمرکز شده در جامعه مبتنی بر حمایت و مقررات. کاملا از بین بردن تک-استفاده از پلاستیک در این زمینه طرفداران می گویند نیاز به اصلاحات گسترده تر از شرکت های بزرگتر. (HuffPost)

3. هلند

حدود 75 درصد از کشتی های تجاری در آب های شهر آمستردام در حال حاضر تولید گازهای گلخانه ای است. کانال, قایق, شهرستان, محبوب ترین جاذبه های توریستی در حال تبدیل به برق به عنوان بخشی از یک فشار از آمستردام شهردار جدید که به نام برای ممنوعیت موتورهای دیزل در شهرستان آبهای سال 2025. مقاوم سازی موجود کرافت با موتورهای الکتریکی است که بسیار ارزان تر از ساختمان جدید عروق و دولت با هدف به 100 قایق-شارژ ایستگاه های عملیاتی تا پایان سال آینده است. شهرستان تخمین می زند که تنها در حدود 5% از آمستردام کل 12,000 کشتی تفریحی واجد شرایط به عنوان تولید گازهای گلخانه ای است. (رویترز)

اوا Plevier/ایسنا

آمستردام کانال, قایق, مثل این برق یکی به طور فزاینده ای تبدیل به برق به عنوان شهر تلاش برای کاهش ردپای کربن خود را.

4. صربستان

تعجب آور تکنولوژی رنسانس در صربستان است که کمک به معکوس مغز تخلیه در بالکان اقتصاد کشور. صربستان فناوری صنعت در حال حاضر حساب برای حداقل 6 درصد از تولید ناخالص داخلی و حدود 45,000 مردم است. Tech صادرات به 1.5 میلیارد دلار در سال 2019 تا 55 درصد از دو سال قبل است. بخش رشد جذب سرمایه گذاری از شرکت های بزرگ مانند مایکروسافت و دولت ملی است که ریخت و ده ها میلیون دلار به بهبود فن آوری آموزش و پرورش و دیجیتال زیرساخت ها است. در حالی که صدها نفر از هزاران نفر از تحصیلکرده صرب مهاجرت کرده اند پس از قدرتمند سال میلوسویچ از دست قدرت در سال 2000 فرصت های جدید برای اشتغال در فناوری اطلاعات در حال تشویق شهروندان به بازگشت و یا ماندن در کشور خود را از تولد. (اقتصاددان و رویترز)

5. دلار هنگ کنگ

یک دلار هنگ کنگ دادگاه حکم داد که ازدواج همجنسگرایان حق دارند برای درخواست مسکن عمومی است. در یکی از گران ترین در جهان شهرستانها – که تقریبا نیمی از جمعیت 7 میلیون متکی در مسکن حاکم خواهد شد و افزایش دسترسی به مسکن ارزان قیمت برای جامعه ساکنان. در حالی که هنگ کنگ همجنسگرایی جرمزدایی در سال 1991 آن را هنوز هم نمی رسمیت شناختن ازدواج هم جنس گرایان. با وجود حفظ ممنوعیت هم جنس مدنی مشارکت در سال گذشته در هنگ کنگ دیده های اخیر چشم انداز مثبت در جامعه حقوق با احکام دادگاه اعطای همان شرکای جنسی حق وابسته به ویزا و عروسی مزایای. (Thomson Reuters Foundation)

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de