نقاط پیشرفت: جهانی کاهش جنگل زدایی و بیشتر


در سراسر جهان

جنگل زدایی کند شده است بیش از پنج سال گذشته با توجه به سازمان ملل متحد مطالعه منتشر شد مارس 7. از سال 2010 تا سال 2015 را در زمین از دست داده و حدود 12 میلیون هکتار (30 میلیون هکتار) از جنگل در هر سال است. در پنج سال گذشته این تعداد کاهش یافته و به 10 میلیون هکتار است. جدید جهانی ارزیابی منابع جنگلی را نشان می دهد جنگل از دست دادن نرخ متناقض در سراسر جهان است. محققان در زمان به حساب ضرر و زیان عمده در کشورهای جنوب صحرای آفریقا که در آن رشد جمعیت را تشدید کرده است, از بین رفتن جنگل ها, اما یک تشویق روند در سراسر جهان است. این تا حدودی به دلیل کاهش قابل توجهی در جنگل زدایی در آمریکای جنوبی و بیشتر درختان کاشته شده در بخش هایی از اروپا و آسیا که دیدم خالص سود در کل منطقه جنگل. بیشتر جنگل ها همچنین در حال حاضر مدیریت پایدار قصد دارد با توجه به ارزیابی هماهنگ کننده. (انتخاب مواد غذایی و کشاورزی سازمان)

1. ایالات متحده

چارلز رکس Arbogast/AP/فایل

ایدا B. ولز بزرگ نوه خود را نگه می دارد تا پرتره خود را. ولز پس از مرگ موفق به دریافت بالاترین افتخار در روزنامه نگاری برای او گزارش lynchings در طول Jim Crow عصر.

ایدا B. چاه پیشگام نگار و فعال حقوق مدنی در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 اعطا شده است پس از مرگ جایزه پولیتزر. ویژه استناد به رسمیت می شناسد خود را “برجسته و شجاع گزارش” در lynchings در پس از جنگ جنوب – گزارش قرار داده شده است که زندگی خود را در خطر بود و به طور گسترده ای مورد انتقاد توسط رسانه های جریان اصلی در آن زمان است. در 100 سال پس از دریافت جایزه معتبر تاسیس شد و در سال 1917 84% جایزه پولیتزر رفت و به مردم و عمدتا مردان است. قدیمی, هانا جونز نیویورک تایمز به دست آورد که در سال 2020 برای یک مقاله به عنوان بخشی از 1619 پروژه در امریکا ریشه به عنوان یک ملت گفت: چاه است “ترین, رئیس, سیاه خبرنگار تحقیقی و یکی از مهمترین و رئیس تحقیقی خبرنگاران در تاریخ کشور ما است.” (بار مالی این جایزه پولیتزر)

2. آمریکای مرکزی و جنوبی

اینتر-دادگاه آمریکایی حقوق بشر واقع در کاستاریکا برگزار شد یک جلسه در ماه ژانویه در سوء استفاده جنسی از دختران در محیط مدرسه در اولین مورد از نوع خود دادگاه گرفته شده است. این مورد ناشی از 18 سال تلاش توسط اکوادور Petita Albarracin که نگهداری از دخترش بود مورد آزار جنسی توسط معاون و دکتر در مدرسه آغاز شد زمانی که او 14. دخترش درگذشت خودکشی زمانی که او 16. سه نفر از 10 دانش آموزان در سنین 13 تا 15 را تجربه آزار و اذیت جنسی در مدارس در آمریکای لاتین با توجه به یونیسف. این مورد می تواند منجر به اولین استاندارد برای حفاظت از خشونت جنسی در مدارس برای تمام 23 عضو از دادگاه. مورد ثبت شده توسط آمریکایی-کمیسیون حقوق بشر در سال 2006 پس از اکوادور مقامات موفق به بررسی خانم Albarracin پدر مرگ. دادگاه انتظار می رود که به حکومت در مورد ظرف یک سال. (The Guardian, Reuters, سازمان کشورهای آمریکایی)

3. ایسلند

ایسلندی صید نهنگ شرکت را به طور موقت متوقف صید نهنگ برای سال دوم در یک ردیف. ایسلند همچنان ادامه دارد و این عمل (همراه با نروژ و ژاپن) با وجود 1986 بین المللی ممنوعیت تجاری صید نهنگ. دو ایسلندی صید نهنگ هر دو شرکت اعلام توقف عملیات برای سال 2020. اگر چه این شرکت تصمیم به توقف کشتار نهنگ ها است که عمدتا به دلایل اقتصادی آن تأکید کاهش نهنگ مصرف گوشت و افزایش تماشای نهنگ گردشگری. در سال 2018 ایسلند را به تماشای نهنگ صنعت جلب 345,000 گردشگران قابل توجه افزایش از 72,000 گردشگران در سال 2003. در سال 2017 صنعت در آورده $26.5 میلیون, با توجه به گزارش دانشگاه ایسلند موسسه مطالعات اقتصادی. (فوربس Mongabay)

4. آلمان

مارتین Meissner/AP/فایل

پرچم رنگین کمان پرواز بیش سالانه تجاوز رژه در آلمان, جولای 2019. این کشور به تازگی ممنوع, گی, تبدیل درمانی برای افراد زیر سن قانونی.

پارلمان آلمان ممنوع اعلام کرده است استفاده از اصطلاح گی تبدیل درمانی در افراد زیر سن 18. این پنجمین کشور ممنوع برای افراد زیر سن قانونی عمل بحث برانگیز از تلاش برای تغییر یک فرد از گرایش جنسی یا هویت جنسیتی پس از برزیل و اکوادور مالت و تایوان به علاوه 20 متحده و برخی از شهرستانها در ایالات متحده است. مطالعات نشان می دهد که تبدیل تلاش های را افزایش می دهد خطر ابتلا به افسردگی و یا خودکشی در میان افراد جوان و چه درمانی شده است افشا و خنثی توسط کارشناسان در سراسر جهان عمل قانونی باقی مانده در سراسر بسیاری از اروپا است. در آلمان قانون جدید ممنوع تبدیل درمانی تبلیغات با هدف افراد زیر سن قانونی و باعث می شود آن را غیر قانونی به اداره برای بزرگسالان که مجبور شده اند فریب یا تهدید به دنبال خدمات. (سی ان ان, ان بی سی)

5. آفریقا

Baz رتنر/رویترز/فایل

کرگدن سیاه در آفریقای گونه در معرض خطر هستند و به تدریج با افزایش در تعداد.

آفریقا کرگدن سیاه به آرامی در حال افزایش در تعداد با توجه به اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت است. بین 2012 و 2018, رشد جمعیت حدود 785 کرگدن. افزایش تدریجی در نتیجه تعدادی از تلاش های حفاظت از جمله قوی تر اجرای قانون عملیات. “ضروری است که در حال انجام ضد شکار غیر قانونی اقدامات و فشرده, فعال جمعیت مدیریت ادامه با حمایت از فعاالن ملی و بین المللی” گفت: Grethel اگویلار دو لا فرانترا اقدام مدیر کل IUCN. شکار غیر قانونی به نظر می رسد که کاهش یافته است در چند سال گذشته پس از اوج خود در سال 2015 که به طور متوسط 3.7 کرگدن کشته شدند روزانه. هر سه گونه از کرگدن سیاه و سفید در حال حاضر در حال افزایش است. کرگدن سیاه و سفید باقی می ماند به شدت در معرض خطر ، (نگهبان IUCN)

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de