نقاط پیشرفت: برابری جنسیتی می رود تا در سراسر جهان و بیشتر


در سراسر جهان

حقوقی برابری جنسیتی بسیار به آرامی در حال افزایش در سراسر جهان است. بانک جهانی “زنان کسب و کار و قانون 2020” گزارش یافت که هشت کشور – از صفر تا یک دهه پیش – در حال حاضر به طور کامل حقوق برابر برای مردان و زنان است. کانادا, بلژیک, دانمارک, فرانسه, ایسلند, لتونی, لوکزامبورگ و سوئد به دست آورده کامل, نشانه, همه دریافت 100s – نمرات بودن نسبت به حقوق زنان به مردان. گزارش تجزیه و تحلیل قوانین و مقررات مربوط به اماکن, شروع کار, گرفتن, پرداخت, ازدواج, داشتن فرزند, در حال اجرا یک کسب و کار, مدیریت دارایی و گرفتن حقوق بازنشستگی. ایالات متحده به ثمر رساند 91.3 فقط در داخل جهانی بالا 40. متوسط جهانی از 75.2 است در مورد 5 امتیاز بالاتر از آن است که یک دهه پیش اما هنوز هم نشان می دهد که در سراسر جهان زنان حدود سه چهارم از حقوق تضمین شده برای مردان است. (بانک جهانی)

1. ایالات متحده

ملانی Stetson فریمن/کارکنان/فایل

سرهنگ لورا غرب (چپ) و افسر دانیل Stark که کار را برای پلیس شیکاگو بخش بخشی از تعداد فزاینده ای از زنان پر ماهر موقعیت در سراسر کشور, باریک شدن شکاف دستمزد جنسیت.

به عنوان ملی تقاضا برای کارگران ماهر رشد زنان در حال ساخت سود در بازار کار است. بین سالهای 1980 و 2018 در میان کسانی که مشغول به کار در مشاغلی که با استفاده از مهارت های تحلیلی – مانند حسابداری و دندانپزشکی – سهم زنان از 27 درصد به 42 درصد. درصد از زنان پر کردن موقعیت های که نیاز به مهارت های اجتماعی نیز شاهد افزایش. این افزایش کمک کرده اند باریک شکاف دستمزد جنسیت از 33 سنت به 15 سنت دلار در همان زمان. بسیاری از آن رشد دستمزد در نتیجه افزایش اشتغال در بسیار ماهر موقعیت که به طور متوسط آوردن حقوق بالاتر و منقبض شده دستمزد شکاف در این زمینه به 12 سنت است. (مرکز تحقیقات پیو)

2. ویرجینیا

ویرجینیا شد 20 امور خارجه ایالات متحده – و برای اولین بار در جنوب – به یاغی تبدیل درمانی است. در نظر گرفته شده برای تغییر کسی که گرایش جنسی یا هویت جنسیتی به طور گسترده ای در پى عمل انتقاد شده است به عنوان آسیب زا و احتمالا مربوط به بیمار خودکشی. ممنوعیت اثر طول می کشد 1 جولای اعمال خواهد شد تنها به افراد زیر سن قانونی دادن به بزرگسالان این گزینه به دنبال درمان اگر آنها را انتخاب کنید. “هیچ کس نباید به احساس می کنید اشتباه برای آنها چه کسانی هستند – به خصوص یک کودک” گفت: به لیبریا رالف نرتهم سابق متخصص مغز و اعصاب کودکان. (واشنگتن پست)

3. کلمبیا

ده سال پس از کلمبیا با تجربه شدید و جاری شدن سیل محلی کشاورزان آسیب دیده از بارندگی در حال تطبیق نامنظم شرایط آب و هوایی ساخته شده است به احتمال زیاد با تغییر آب و هوا. در این کشور شمال منطقه لا Mojana حدود 6,000 کشاورزی و ماهیگیری خانواده ها با کمک سازمان ملل متحد بودجه معرفی شده اند “طبیعت راه حل های مبتنی بر” آب و هوا خطرات. این اقدامات تمرکز بر بهبود اکوسیستم مانند جنگل ها و تالاب ها به جای مقیاس بزرگتر ساخت و ساز مانند ساخت سد و یا levees. مردمی رویکرد کشاورزان محلی می گویند کمک می کند تا مبارزه با به طور فزاینده ای قریب الوقوع مشکل در حالی که همچنین بازگرداندن زندگی به جوامع خود. (Thomson Reuters Foundation)

4. لوکزامبورگ

فرانسوا لنوار/ایسنا

مسافران منتظر قطار می رسد در لوکزامبورگ ایستگاه راه آهن.

لوکزامبورگ شد اولین بار در جهان در کشور با سیستم حمل و نقل عمومی. تصمیم به حذف هزینه های حمل و نقل تا حد زیادی تلاش برای کاهش ترافیک در کوچک کشور اروپایی را به شدت متراکم شهرها به خصوص پایتخت. اکثر Luxembourgians تکیه بر خودروهای شخصی برای حمل و نقل با یک 2018 نظرسنجی نشان دادن خودرو استفاده شد 47 درصد از این کشور در سفر کسب و کار و 71 درصد از آن اوقات فراغت سفر. تغییر انتظار می رود که به سود حدود 40 درصد از این کشور خانواده ها و صرفه جویی شهروندان €100 ($111) در سال است. (نگهبان)

5. کره جنوبی

پس از چند دهه از اصلاحات قانونی شهروند فعالیت و پیشرفت های فن آوری کره جنوبی در حال حاضر بازیافت 95 درصد از زباله های مواد غذایی. این کشور استثنایی موفقیت در منطقه است که وارونه از آن تورم زباله افسردگی از 1990s سرشار پس از صنعتی شدن. از 13,000 تن از زباله های مواد غذایی در حال حاضر تولید هر روز در کره جنوبی در حدود 30% است و کمپوست 60 درصد به خوراک دام و 10 درصد سوخت زیستی می شود. در طول سال ها ترکیبی از اصلاحات کاهش ضایعات غذایی سرانه در حدود سه چهارم از یک پوند در هر روز آورده و این کشور میلیاردها دلار از منافع اقتصادی با توجه به دولت تخمین می زند. (نیویورکر)

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de