نقاط پیشرفت: ESA برنامه ای برای پاک کردن فضای سطل زباله, و بیشتر


1. ایالات متحده

قانون مجلات در امریکا بالای 16 قانون مدارس, برای اولین بار, همه, رهبری زنان است. این افزایش در زنان سردبیران ارشد – تمام منتخب از طریق همکار رای می آید در طی چه دیوان عدالت اموزش Bader Ginsburg می گوید بهترین زمان برای زنان در حرفه قانونی است. حتی پس از, زنان حساب کمتر از یک چهارم از شرکت حقوقی سهام همکاران و شاغل استادان حقوق. زنان از رنگ تجربه و حتی بیشتر شکاف در نمایندگی. (ZME علم)

چارلز Krupa/AP/فایل

دانشگاه هاروارد بررسی قانون است که در میان بالا در امریکا قانون مدرسه مجلات که در حال حاضر رهبری زنان است.

2. سودان

سابق رئیس جمهور سودان عمر البشیر را محاکمه در دادگاه جنایی بین المللی به اتهام جنایت جنگی و نسل کشی است. آقای بشیر را اعلام استرداد محصول در حال انجام مذاکرات صلح بین دولت این کشور و گروه های شورشی در دارفور منطقه – که در آن بیش از 300 ، 000 نفر در درگیری ها از سال 2003. ICC برای اولین بار با صدور حکم بازداشت برای آقای بشیر در سال 2009 و او سرنگون شد از ماه آوریل گذشته. در حالی که دولت هنوز هم پتانسیل دبه در تعهد خود را به دست بیش از سابق رییس جمهور و سخنگوی دولت محمد حسن Taishi می گوید که سودان است که انجام خواهد شد از مردم است. (بی بی سی)

Burhan Ozbilici/AP/فایل

سابق رئیس جمهور سودان عمر البشیر در مراسم یک مراسم در ترکیه در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا در تاریخ 9 ژوئیه 2018.

3. چین

پکن متعهد به کاهش این شهر آلودگی هوا در این سال بیشتر تنظیم گازهای گلخانه ای و افزایش تعداد برقی و خودروهای هیبریدی در جاده ها, کاهش پکن تکیه بر دیزل کامیون. با ادامه تظاهرات ضد دود مبارزات انتخاباتی آغاز کرده است در سال 2016 پکن با هدف بهبود در آمار منتشر شده در سال گذشته نشان داد که بهبود کیفیت هوا است. این شهر PM2.5 سطح یک اندازه کوچک ذرات هنوز چهار برابر بالاتر از سطح سازمان بهداشت جهانی در نظر امن است. (رویترز)

علامت Schiefelbein/AP

دود مبهم از شهر ممنوعه در پکن. دولت متعهد به کاهش این شهر آلودگی هوا در میان بدترین.

4. هند

دادگاه عالی هند حکم داد که زن از افسران ارتش در حال حاضر واجد شرایط برای دائمی کمیسیون به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان یک گام مهم به سوی برابری در این کشور نیروهای مسلح. با زنان اجازه خدمت در دستور نقش زنان و مردان را برابر در نظر تبلیغات, رتبه, مزایا و حقوق بازنشستگی. سیستم فعلی اجازه زنان به خدمت تنها از طریق کوتاه خدمات کمیسیون پنج سال قرارداد با گزینه ای برای تمدید اما بدون مزایای برابر. “قانون اساسی هند است که مبتنی بر برابری. انکار فرصت هایی را برای زنان در برابر اخلاق از قانون اساسی است. در حال حاضر ارتش را به قاب دستورالعمل ها است که برابر برای مردان و زنان می گوید:” سرهنگ سرهنگ Poonam Sangwan. (بی بی سی)

آرون Sankar K/AP/فایل

دانشجویان جشن فارغ التحصیلی خود را از ارتش هند افسران آکادمی آموزش.

5. گوام

گوام را آغاز کرده است اول آن با بودجه عمومی برنامه غوطه وری برای حفظ CHamoru یک زبان بومی Mariana Islands. این برنامه آزمایشی است که بخشی از یک تلاش گسترده برای حفظ CHamoru به عنوان تعدادی از افراد بومی کاهش عمدتا به دلیل دهه از استعمار اسپانیا و سپس آمریکا حکومت نظامی. سال گذشته بنیاد ملی علوم با صدور $275,000 گرانت به سند زبان; رئیس Hurao آکادمی غیر انتفاعی در این جزیره ارائه می دهد مختلف CHamoru برنامه های غوطه وری. حتی به عنوان تلاش برای تأمین بودجه باقی مانده است دشوار است برخی از امید است که این زبان را زنده به گوام تجارب علاقه در آن فرهنگ و زبان بومی. (نگهبان)

فضای بیرونی

آژانس فضایی اروپا انتخاب سوئیس راه اندازی Clearspace برای اولین ماموریت به حذف انسان ساخته شده باقی مانده در مدار زمین است. این پروژه آغاز و در ماه مارس با هدف راه اندازی به مدار در سال 2025 است. در ضمن ESA در تلاش است برای ایجاد یک بازار جدید برای تمیز کردن و نگهداری اشیاء در فضا به عنوان ماهواره های راه اندازی به طور فزاینده ای در خوشه های بزرگ. در حدود 2000 زنده و 3000 از بین رفته ماهواره در حال حاضر در مدار این سیاره با توجه به ما تخمین می زند. (بلومبرگ)

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im