محوری به هند: بایدن هریس زمین برای حمایت، متقابلا سودمند رابطه با دهلی نو

با این حال، این ترس از آن است که ریاست جمهوری آمریکا ی دموکراتیک برای هند به مدد باشد، بلیط جو بایدن و کمالا هریس از یک خلاصه سیاست خارجی پرده برداری کردند که با منافع دهلی نو قافیه می شود. در طول تعطیلات آخر هفته روز استقلال هند، این دو تا نه تنها به هند شخصی خود متصل می شوند – بایدن نقش خود را در تصویب قرارداد هسته ای هند و آمریکا در حالی که هریس بازی میراث هند خود را یادآوری کرد – بلکه وعده داد که رویکرد تحمل صفر نسبت به تروریسم، از جمله تروریسم مرزی – اشاره ای به استراتژی زمان افتخار پاکستان در مقابل هند است. بعلاوه، یک دولت بایدن نیز با هند برای حمایت از یک حکومت مبتنی بر قواعد، هند و اقیانوسیه پایدار و مقابله با تجاوز چین در همسایگی کار می کند.

این به وضوح ارائه پلت فرم جایگزین جذاب به دولت دونالد ترامپ. حقیقت این است که چین در حال افزایش است، جنگ اور امروز منافع آمریکا و هند را نزدیک تر می کند. با توجه به این واقعیت، بلیط بایدن-هریس رابطه هند و آمریکا را با ثبات تر و قابل پیش بینی تر ارائه می دهد تا در مقابل رویکرد تا اندازه ای ناهمتراز، معامله ای و یک جانبه ترامپ.

در دنیایی که سطوح متنوعی از توسعه دارند، اتحادها را نمی توان تنها بر روی یک پارادایم دادن و گرفتن، مدنظر قرار داد. ارزش های مشترک به همان اندازه مهم هستند. این جایی است که هم هند و هم آمریکا باید متوجه این موضوع بشن که در دنیایی که با افزایش چین تغییر شکل میده، بدون دیگری هم نمیتونه انجام بده. دهلی نو و واشنگتن باید این درک اساسی را به بخش های دیگر رابطه خود، از جمله در تجارت و ویزا، بیاورد. استقبال بایدن گفته است که وی تعداد ویزاهای ارائه شده برای مهاجرت دائم، مبتنی بر کار، معاف از هر گونه مدرک فارغ التحصیلان اخیر از برنامه های دکترا در زمینه های STEM، و حذف محدودیت در کارت سبز را افزایش خواهد داد. تنها یک سیاست ویزای لیبرال می تواند به ایالات متحده در مقابله با مزیت جمعیت ی عظیم چین در استعدادهای فناوری کمک کند، به علاوه، به تقویت اوراق همکاری با دیگر کشورها.

به همین صورت، با ارائه یک معامله تجارت لیبرال به هند، واشنگتن دهلی نو را از لحاظ اقتصادی تقویت خواهد کرد و پکن را تعادل می بخشد. دهلی نو هم نباید خودکفایی را با رویای لوله ای خودکفایی اشتباه گرفت. شاید تجارت را نمی توان از ژئوپلتیکی در جهان پس از جاوید طلاق داد. اما این باعث می شود که همه آن را بیشتر بر هند برای باز کردن اقتصاد خود و انجام معاملات تجاری با کشورهای دوست. به همین ترتیب، باید به حفظ قدرت خود را باز و دموکراتیک، به ساحل قدرت نرم خود را در کنار قدرت سخت بیشتر است. در مجموع، اگر بایدن و هریس یک چشم انداز باز و همدست را ارائه می کنند که به عقب رانده شده در برابر نیروهای پوپولیست و برای دنیا خوب است، برای هند هم خوب است.

این قطعه به عنوان نظر سرمقاله در چاپ روزنامه تایمز هند ظاهر شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im