زیارت به زادگاه یک Indophile چینی آیکون و خود تاگور-الهام مدرسه

با هند و سایر نقاط جهان مبارزه در برابر این بیماری همه گیر کوروناویروس آغاز شده است که در چین, آوریل 1 اتفاقا نشانه رسمی 70 سالگرد تأسیس هند-چین روابط دیپلماتیک. اگر یکی به نظر می رسد در شطرنجی اما بی وقفه تاریخچه از هند و چین روابط دو جانبه تعداد بسیار کمی از افراد می توانند مطابقت عظیم سهم از اواخر استاد قهوهای مایل به زرد Yunshan (1898-1983) مردی که نه تنها تثبیت سن طلایی پل بین دو همسایه بلکه پایه و اساس یک دوستی قوی تر. یکی از نیاز به درک که دو همسایه هستند و نه “دولت-ملت” اما ” تمدن متحده و آینده رابط بین دو طرف است که بر اساس باستانی دوستانه تمدن گفت و گو است.

در ماه اکتبر سال گذشته نزدیک در پاشنه اخیر heart-to-heart دوم اجلاس بین نارندرا نخست وزیر هند و رئیس جمهور چین در Mamallapuram و فقط یک سال قبل از این دو همسایه رفتن به جشن سالگرد 70 از آنها رسمی روابط دیپلماتیک, استاد چانگ قهوهای مایل به زرد ، متبحر پسر استاد قهوهای مایل به زرد, گروگان یک سمپوزیوم بزرگداشت سهم بزرگ خود را چند وجهی است که آغازگر دوره جدیدی از دوستی بین دو بزرگ و بی وقفه تمدن های باستانی. محل بود Chaling County, نزدیک ترین شهری در نزدیکی زیستگاه استاد قهوهای مایل به زرد را در زادگاه Changle روستا در استان هونان چین و من یکی از شرکت کنندگان خوش شانس است که روشنگر رویداد سه روزه.

او در سخنرانی در چاه-با حضور در مراسم سه روزه شامل کشت درجه یک هند-چین کارشناسان از هر دو کشور استاد چانگ قهوهای مایل به زرد به نقل از یک خط معروف از معروف تانگ شاعر Li Shangyin (813-858) “به عنوان یک کرم ابریشم متوقف نخواهد شد از ریسندگی ابریشم حتی در آن “سن” حتی اگر من می خواهم سعی کنید بسیار سخت است من نمی قادر خواهد بود به روایت فوق العاده و رابط بین این دو تمدن در فقط یک زندگی است.

91-ماه-متوکل که تدریس در دفاع ملی آکادمی (NDA) در Khadakvasla قبل از پیوستن به دانشگاه دهلی به عنوان مدرس چینی و پس از آن تبدیل شدن به رئیس گروه چینی و ژاپنی مطالعات در دانشگاه جواهر لعل نهرو پس به پدرش قدم به قدم به هند-چین دوستی خود را از طریق بورس و حسن نیت ماموریت و تو رفتگی در دیوار برای خود در هزاران سال از تبادل فرهنگی بین دو غول recollected خود خاطرات زندگی در هند و تحکیم پدرش میراث.

اما به یاد ماندنی ترین بخش از حضور در این رویداد زمانی به دست آمد که به همراه انگلستان بر اساس استاد Yukteshwar کومار یک دانشجوی سابق استاد چانگ قهوهای مایل به زرد و یک متخصص برجسته از مطالعات ما تصمیم به بازدید از زادگاه استاد قهوهای مایل به زرد بود که نه فقط از رابیندرانات تاگور جواهر لعل نهرو یا Mohandas K. Gandhi, اما همچنین آشنایی قدیمی از مائو تسه تونگ و نقش اساسی در تسهیل بازدید ویژه از چین و سپس Generalissimo چیانگ کای-شک و مادام چیانگ به Santiniketan در سال 1942. پروفسور قهوهای مایل به زرد Yunshan نیز ابزاری در تنظیم بازدید از ژو Enlai اولین نخست وزیر چین به Santiniketan. Visva-Bharati تا به حال اعطا Deshikhottam در ژو Enali در سال 1956.

به عنوان وجود دارد بدون حمل و نقل عمومی اتصال به Changle ایجاد کرد یک زن و شوهر از موتورسیکلت ترتیب داده بودند و برای ما سفر به زادگاه مردی که تا به حال به تصویب رسید و هند به عنوان خانه دوم پس از جلسه تاگور برای اولین بار در زندگی خود را در سنگاپور در سال 1927 و پس از آن بازدید از Santiniketan یک سال بعد پس از اینکه شخصا دعوت آسیا را برای اولین بار برنده جایزه نوبل. آن را یک سفر به یاد ماندنی را از طریق شن جاده پر پیچ و از طریق کوه های مه آلود و سرسبز سبز sylvan, محیطی به غیر descript هملت که در آن استاد قهوهای مایل به زرد که تا به حال آغاز شده چینی در کلاس های چینی تاگور را Visva Bharati که رفت تا تبدیل به یک مرکزی دانشگاه در حالی که زبان چینی-مرکز آموزشی به تدریج تبدیل به آن مشهور Cheena Bhavan یا چینی بخش.

ایستاده در مقابل ویران فروتن کلبه که در آن پیشگام هند و چین دوستی در قرن 20 متولد شد و در سال 1898 به Confucianist محقق و معلم و reminiscing در مورد سهم بزرگی ساخته شده توسط پروفسور قهوهای مایل به زرد برای ساخت یک سنگ جامد پایه و اساس برای آینده روابط بین دو کشور, به من اطلاع داده شد توسط پروفسور کومار, که همچنین تدریس چینی در Visva Bharati که ما احتمالا برای اولین بار بازدید کنندگان از هند به زادگاه مرد که گذشته خود را در شهر مقدس بوده گایا به احترام صندلی بودیسم, پس از اتمام زیارت خود زندگی افسانه ای در سال 1983.

های روشنگر لحظه پروفسور کومار است که به تازگی انتخاب عضو شورا شهر از حمام در انگلستان به من گفت: “بازدید از دونگ Changle ایجاد کرد هیچ چیزی کوتاه زیارت برای من که پدر من گورو Padma بوشان پروفسور چانگ قهوهای مایل به زرد متولد شد. پروفسور قهوهای مایل به زرد Yunshan متولد شد و در سال 1898 و روستا شبیه خود من روستای کوچک در هند. پروفسور چانگ قهوهای مایل به زرد از من دعوت کرد برای شرکت در یک کنفرانس بین المللی در Chaling شهرستان و چگونه می تواند از من انکار ؟ با وجود دانشگاهی و اداری و پژوهشی و ارتباط با سه دانشگاه در انگلستان در حال حاضر و پس از آن که یک عضو شورا آن را آسان برای پیدا کردن زمان و بازدید از چین در میانه تحصیلی مدت است. اما آمدن به Changle است که قطعا یک بار در طول عمر تجربه برای من”.

به عنوان یک فارغ التحصیل از Visva Bharati شخصا آن را بسیار دلگرم کننده برای من بود در زادگاه مردی که نه تنها تنظیم Cheena Bhavan برتر موسسه از مطالعات انجام شده در هند بلکه کاملا مذهبی و با دقت مطرح شده به بودجه به تحقق تاگور رویای تحقق خود را در دانشگاه شعار “Yatra visvam bhavatyekanidam (که در آن تمام دنیا می توانید پیدا کردن یک لانه). جالب اینکه او نه یک پنی از تاگور و خود دانشگاه برای سال ها زندگی می کردند و تلخ زندگی با خانواده اش به طور منظم دستمزد او با استفاده از دولت چین تا تولد جمهوری خلق چین تاسیس شده توسط آشنایی از هونان رئیس مائو.

آن را کاملا غیر قابل باور حتی به تصور کنید که چگونه یک مرد از خواب آلودگی ایجاد کرد Changle که هنوز تقریبا دست نخورده باقی مانده توسط چین عظیم الجثه رشد و توسعه سریع بیش از گذشته چند دهه طی چند هزار مایل را به مجموعه خود را از پا در خاک هند و سمت چپ یک علامت پاک نشدنی توسط کاشت بذر هماهنگی و برادری بین دو همسایه از “هیمالیا (persian)” – ایده ای که بعدها تصور توسط پروفسور قهوهای مایل به زرد پسر پروفسور چانگ قهوهای مایل به زرد.

در راه ما را به چانگشا, بیش از سه ساعت رانندگی از Chaling شهرستان ما در زمان کوتاهی توقفگاه بین راه در محل دیگری است که قابل توجه یادآور پروفسور قهوهای مایل به زرد را در عشق ثابت قدم برای تاگور و منحصر به فرد آموزشی ، زمانی که هند مستقل شد و در سال 1947 پروفسور قهوهای مایل به زرد بازگشت به چین با خانواده اش بود و آن را در خانه اش در شهر چانگشا جایی که او ساخته شده یک مدرسه مدل در تاگور چشم انداز آموزش و پرورش و فلسفه یادگیری. به عنوان تاگور خود را آغاز Brahmacharya آشرام با پنج دانش آموز و تبدیل آن به یک کامل مدرسه Patha Bhavan قبل به تدریج تبدیل آن به رویای خود, دانشگاه, پروفسور قهوهای مایل به زرد را داتونگ مدرسه راه اندازی شد و با همان رویا و یک ماموریت در ماه مارس سال 1948. همسر او خانم قهوهای مایل به زرد چن نائینی-Wei آن شد اولین اصل و زد آن را برای دو سال.

اما آغاز به کار جدید جمهوری خلق چین تحت رئیس مائو تسه تونگ در سال 1949 دیدم نامشخص پروفسور قهوهای مایل به زرد بازگشت با خانواده اش به خانه دوم Santiniketan, قفل, سهام و بشکه و یک بار دیگر. خروج خود را به هند خرد رویای خود را از ارتقاء به بالاتر موسسه آموزشی یا دانشگاه مثل Visva Bharati نبود جامه حتی چند مدرسه اجرا شد و برای دهه های بسیاری با خواهر در قانون چن Laisheng. این اصطلاح چینی “داتونگ” مخفف “Zhangxin داتونگ” است که می تواند تقریبا به عنوان ترجمه “Vasudeva Kutumbakam” – این Tagorean فلسفه است که با Visva Bharati تاسیس شد و محصور در شعار خود را. زبان انگلیسی است که به اندازه کافی غنی یک زبان که در آن یکی می تواند واقعا آینه اساسی نکات دقیق وظریف از این مفهوم است.

“بسیاری از مردم نمی دانند در مورد داتونگ مدرسه چانگشا که پروفسور قهوهای مایل به زرد Yunshan تاسیس در سال 1948 بعد از دیدن Gurudeva را Patha Bhavana (در Visva-Bharati) و آن را مطلق امتیاز و افتخار برای بازدید از مدرسه” پروفسور کومار مطلع در حالی که قدم زدن در اطراف محوطه دانشگاه همراه با جانباز چین محقق پروفسور Manoranjan Mohanty بود که هنگامی که یک دانش آموز از پروفسور چانگ قهوهای مایل به زرد قبل از کار با او در دانشگاه دهلی.

داتونگ مدرسه گرفته شده توسط دولت چین در ماه اوت سال 1952 و در سال 1959 شد مهمی کانونی مدرسه از شهرستان. اما در سال 1966 مدرسه شد و تغییر نام داد و به عنوان ضد ژاپنی, پرخاشگری, جنگ, مدرسه قبل از گرفتن نام اصلی خود را از داتونگ مدرسه ابتدایی در سال 1978. جریان گسترده و مجلل ساختمان است که ما بازدید ساخته شد در سال 2015 تحت استانی بودجه دولت است. اگر چه Prof قهوهای مایل به زرد رویای ارتقاء مدرسه ابتدایی به کامل دانشگاه مانند Visva Bharati باقی مانده یک دور یکی حتی بیش از سه دهه پس از مرگ او است اما روح او و لجام گسیخته شور و شوق برای تاگور در سیستم آموزشی زندگی می کردند حتی بیش از سه دهه پس از مرگ او. مدل مدرسه ابتدایی در قلب چانگشا با آن زمان دانشجو-قدرت 6500 همچنین خانه های زرق و برق دار و مدرن موزه اختصاص داده شده به خاطرات باور نکردنی از تاسیس آن پدر, پروفسور قهوهای مایل به زرد.

کوچک و در عین حال آموزنده موزه برجسته بزرگتر از زندگی مردی که تا به حال یک بار روشن چراغ از چین شناسی در هند و ساخته شده است یک زمان مفتخر پل بین دو قریب به اتفاق همسایگان. او قادر پسر پروفسور چانگ قهوهای مایل به زرد خستگی ناپذیر حمل به جلو خود را میراث و تحکیم آن بیشتر در طول چند دهه گذشته صمیمی پل طلایی روابط دو جانبه بین هند و چین بوده است ایستاده بلند صرف نظر از اینکه جریان مداوم آب باقی مانده است آرام و یا تبدیل مشکل به صورت پراکنده.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im