خود را به انجام “انترناسیونالیستی پرولتری وظیفه”

می شود آن را به یاد داشته باشیم که حزب کمونیست هند (مارکسیست) ، CPIM تشکیل شد پس از چینی تجاوز در سال 1962 توسط رهبران است که بصورتی پایدار و محکم بر این باور است که چین نه متجاوز و با طرفداری از دولت هند این مسئله یکی را تنها به “بازنگری ناسیونالیسم بورژوایی.” درست به تاسیس “ایده آل” این محصول در حال حاضر از CPIM رهبران حتی در سال 2020 در Galwan ولی مسئله باید پایبند به آن موضع. در همه نشست (APM) برگزار شده توسط نخست وزیر مودی در هفته گذشته CPIM همراه با کنگره تنها احزاب که بازجویی نیروهای مسلح ما و دولت ما بود اما هیچ کلمه ای از تادیب برای چینی ها و نه برای آنچه که آنها در حال تلاش برای انجام این کار در Galwan منطقه دره.

CPIM دبیر رفیق Sitaram Yechury که با حضور APM زنده از فصل یک به خاک سپرده شد “Panchshila” یک مرثیه که شده آواز طولانی برگشت. این CPIM Politbureau بیانیه صادر شده در 16th ژوئن سال 2020 اسبق مرگ و فداکاری ما Jawans به عنوان یک کنار tucking-در یک خط جایی در میان, در حالی که, تشریح چینی پرخاشگری و خشونت در ما Jawans به عنوان صرفا “مایه تاسف است.” در این بیانیه همچنین اشاره کرده که این تعهد از بازگشت به آرامش تنها با وضع سمتی. این CPIM معتقد است که با حمایت از دولت هند به رهبری نارندرا مودی آن را باید تسلیم به “بازنگری ناسیونالیسم بورژوایی.”

نه تنها آن بنگالی منادی, “Ganashakti“نیز اختصاص داده شده نامتناسب فضا در مقاله خود به دولت چین نسخه از آنچه که سربازان هندی انجام داده بود. چنین بی شرمانه ابراز همبستگی با وجود تلاش برای توجیه و یا توضیح آن دور بعد, تولید قوی خشم در میان گسترده مقطع از مردم در غرب بنگال.

کسانی که ضروری به گرم بحث سیاسی در حال انجام در درون حزب کمونیست بین آن بالا ایدئولوژیک gasbags در طول چینی حمله از سال 1962 به سمت چپ حساب جالب از آنچه در صفوف این peculiarly ساختار و حزب گرا که همواره جدا از واقعیت و حقایق هند است.

P. Sundarayya بعد یکی از اعضای موسس CPIM در سر موثر بخش درون حزب متشکل از B. T. Ranadive, Promode Dasgupta, M. Basavapunniah, Harkishen سینگ مشخصات surjeet و دیگران حاضر به اعتراف است که چینی بود تا اشتباه در اعلام یک حمله در هند است. یکی از مهمترین و دقیق وقایع جنبش کمونیستی در هند, Mohit Sen مثلا در مفصل و دقیق خاطرات می دهد یک حساب دقیق از نحوه کمونیست رفتار در طول سال 1962. Sen سپس یک عضو شاخص بهای مصرف کننده که بعدها ترک و فرم خود را سیاسی ساز و برگ خود را در “مسافر و جاده – سفر یک هندی کمونیست” می نویسد: چگونه Sundarayya آمد “مسلح با نقشه ها و مواد آرشیوی به ثابت کند که ادعاهای ارضی چین را معتبر بر اساس” و harped در نقطه ای که “چین کمونیست ها هرگز مرتکب پرخاشگری در حالی که بورژوازی دولت هند می تواند انجام این کار به کاری به نفع با امپریالیستها.”

این جناح در اطراف رفت و گفتن پیروان خود که آن را “پاندیت نهرو بود که تحریم حمله چینی ها” به کاری به نفع با ایالات متحده آمریکا” و که چینی ها داده بود نهرو رد و حال “در نتیجه کمک کمونیست ها در هند با افشای و تضعیف دشمن اصلی خود.” به زودی به بنیانگذاران این CPIM, میفروخت خط که “هر چه باشد عواقب شاخص تورم مصرف کننده به عنوان یک حزب کمونیست باید ایستاده با چین کمونیست ها این بود که آن انترناسیونالیستی پرولتری وظیفه است.”

یک بخش قدرتمند در نتیجه در شاخص تورم مصرف کننده به عنوان Sen یاد می آورد “که در ادامه به شکل CPIM بر این باور است که چین کمونیست ها هیچ مشکلی انجام داده بود در حمله به هند است.” آنها “فکر کردم که این یک حمله اما دفاعی و اکشن است که در نه چندان دراز مدت اکشن چینی کمک خواهد کرد که پیش از انقلاب با تضعیف قدرت حاکم داد به خصوص با پایین کشیدن اعتبار از کنگره و رهبر آن پاندیت نهرو.”

این یک طنز عجیب و غریب از سرنوشت است که پاندیت نهرو بزرگ نوه, راهول گاندی که رنج می برد از یک فقیر حس و آگاهی از تاریخ هند و مادر خود را در حال حاضر تحت فشار قرار دادند نهرو حزب تا کنون باقی مانده است که آن را در حال حاضر طرف با حزب بود که طرفه با چین در سال 1962 و توافق با خط چینی که نهرو تا به حال به تدریس یک درس است که او نیاز به humiliated, حذف “از صحنه سیاسی” و “ملی ایستاده و قد بین المللی” نیاز به پایین کشیده شود!

حاد تقلا از جنگ بین خطرات جناح که صحبت به صورت ایستاده با نهرو و دیگر جناح های led توسط اورژانس Namboodiripad, Sundarayya و دیگران که برعلیه بیان ک خط منفجر کردن در فضای باز. این وضعیت نیز در معرض دوگانه اعتبار بسیاری از کمونیست ایدئولوگ. اورژانس بدون اطلاع از Dange تشکیل یک کنفرانس مطبوعاتی در شاخص تورم مصرف کننده و هنگامی که خواسته سوابق Sen, “آیا او فکر چینی ها تا به حال مرتکب تجاوز” پاسخ داد که “تا به حال وارد خاک است که آنها فکر می کردند ایشان بود و از این رو هیچ سوال از تجاوز به عنوان دور آنها نگران بودند.

در همان زمان سرخپوستان بودند دفاع از خاک است که آنها خود را در نظر گرفته و به طوری که آنها نمی ارتکاب تجاوز یا نه.” در ضمن خطرات, barged و گفته است “نشانگر” خواسته اورژانس “و آنچه که نظر شما در مورد خاک در سوال” و در حالی که اورژانس خرابکاری برای پاسخ خطرات اظهار داشت که “چینی حمله کرده اند و هند و اشغال سرزمین های هندی و کمونیست ها پشتیبانی نهرو را به ملت برای دفاع از خود…” از مدافعان که تاسیس CPIM هرگز هند علاقه در ذهن آنها هرگز در زمان ایستادن در حمایت از هندوستان و آنها هرگز اتخاذ یک موضع است که به نفع هند است. آنها تا به حال تسلیم به خود “انترناسیونالیستی پرولتری” تعهدات و هند و منافع ملی ندارد.

Sen همچنین پرونده است که با وجود تمام تلاش های صوتی به موقعیت شاخص تورم مصرف کننده به غیر از چینی خط نه از Dange “و نه هر کس دیگری فراتر رفت و categorising چینی حمله به یک اشتباه و انحراف.” این جناح که تا به حال صریحتر ابراز این که خط مائو در چین بود که متجاوز, “آگاه بودند از cavalier, تحقیر و حتی فریبکارانه شیوه ای که در خود حزب و رهبران آن تحت درمان قرار گرفته توسط مائوئیست ها” است که مائوئیست استقرار در چین و در عین حال مانند مطیع و به خوبی آموزش دیده رابط از CPC ادامه داد: با تلاش بسیج برای حمایت از آن.

در سال های آینده شاخص تورم مصرف کننده خواهد دوباره تراز خود را با CPIM به تمکین به آن و در ادامه به عنوان یک سکوت زائده درون بزرگتر جلو چپ که دومی تبدیل شد به طور فزاینده ای غالب و hegemonistic تشکیل دهنده.

چه CPIM رهبران در نتیجه انجام در تابستان 2020, vis-à-vis چینی و Galwan faceoff است شبیه به آنچه که خود را اعضای هیات موسس و ایدئولوگ انجام داده است که تلاش برای پروژه هند متجاوز و غاصب. تنها تفاوت با سپس و در حال حاضر این است که آنها پیدا کردن نهرو حزب جانبداری با آنها.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net