Peet قهوه افزایش می دهد $2.5 میلیارد دلار از IPO هجوم همه گیر

Douwe Egberts یکی از JDE Peet قهوه مارک.

عکس: فرانسوا لنوار/ایسنا

اروپا صاحب Peet قهوه دیدم سهام آن پرش تقریبا 14 ٪ در معاملات اولین جمعه, مارک یکی از بزرگترین عرضه اولیه تا کنون در این سال در یک معامله که ارزش کسب و کار قهوه در €15.6 میلیارد (17.3 میلیارد دلار).

با حمایت شرکت سرمایه گذاری JAB برگزاری شرکت ، JDE Peet را BV سهام در بسته €35.84 جمعه زیر آن لیست در بورس آمستردام بورس. IPO شد در قیمت €31.50 یک سهم به سمت بالا پایان محدوده هدف.

دیگر واکسن کسب و کار شامل Krispy Kreme و Keurig, Dr Pepper.

JDE Peet است که همچنین تعداد Douwe Egberts جاکوبز, Senseo و میانبر در میان آن قهوه مارک های شرط بندی است که انعطاف پذیری تقاضا قهوه در طول رکود اقتصادی خواهد جذب سرمایه گذاران با وجود افتادن بازار IPO در اروپا و ایالات متحده به دلیل این بیماری همه گیر کوروناویروس.

شروط پرداخت می شود. JDE Peet است فروش در اطراف 71.4 میلیون سهم و یا حدود 14 درصد از قهوه و چای کسب و کار برای کل €2.25 میلیارد دلار است. که باعث می شود آن را اروپا بزرگترین IPO و دومین در سطح جهان در این سال پس از پکن-شانگهای با سرعت بالا راه آهن Corp. $4.4 میلیارد دلار ارائه در اوایل ژانویه با توجه به Dealogic داده است. قیمت گذاری آمد کمتر از یک هفته پس از بانکداران رسما راه اندازی, بازاریابی, برای مقابله با تأکید بر قدرت سرمایه گذار تقاضا است.

IPO می تواند برخی از امید برای شرکت های دیگر است که می تواند نشان می دهد که این بیماری همه گیر نشده از خط خارج عملیات خود را. Warner Music Group eyeing است یک ارائه که می تواند ارزش موسیقی شرکت در $11.7 میلیارد دلار به 13.3 میلیارد دلار شرط این است که صنعت موسیقی رستگار خواهد شد و حتی در طول زمان تحول بازار.

JDE Peet را به فروش می رساند قهوه در سراسر ایالات متحده و اروپا و بخشهایی از آسیا از طریق کافی نت ها و فروشگاه های مواد غذایی. حدود 80 درصد از آن قهوه است که برای فروش به در خانه مصرف یک بازار است که برگزار می شود تا کنون در مستندات.

هلند-شرکت بر اساس گزارش سه ماهه اول درآمد €1.68 میلیارد دلار تا 3 درصد از سال قبل است. این انتظار یک افزایش در مقایسه با فروش آن رد تاثیر ادغام برای سال 2020 را در نیمه اول با توجه به آن IPO پر کردن.

JDE Peet چهره رقابت سختی از نستله, SA, بزرگترین قهوه خرده فروش در در-خانه-استفاده از بازار است. در سال گذشته نستله فرمان تقریبا 25% از قهوه در بازار بر اساس میزان خرده فروشی به دنبال JDE Peet است که فقط بیش از 10 درصد از بازار با توجه به millward brown داده است.

در همان زمان JDE Peet کوچکتر کسب و کار به عنوان یک اپراتور شبکه ای از قهوه خانه ها نشان دهنده یک خطر بالقوه برای IPO سرمایه گذاران بسته به اینکه چگونه به سرعت مردم قادر به بازگشت به زندگی عادی خود. این شرکت گفت: درآمد حاصل از آن در خارج از خانه کسب و کار شد و پس از آن مجبور شد به طور موقت به بستن فروشگاه های خرده فروشی با توجه به همه گیر.

“اختلالات مربوط به گسترده عمومی-نگرانی های بهداشتی از جمله Covid-19 گیر مادی می تواند تاثیر منفی این گروه کسب و کار وضعیت مالی یا نتایج عملیات” شرکت هشدار داد در آن دفترچه.

JDE Peet است فروش حدود 22.2 میلیون سهام جدید به عنوان بخشی از IPO حدود €700 میلیون. آن را با استفاده از این پول برای پرداخت بدهی. باقی مانده خواهد شد به سهامداران موجود از جمله Oreo cookies صاحب Mondelez International Inc., برای فروش پایین و موقعیت خود را.

ضربت با چیز تیز نگه داشتن که خریداری اضافی €300 میلیون ارزش سهام در IPO باقی مانده شرکت کنترل سهامداران.

نوشتن به بن Dummett در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>